Češi a Slováci v akci 268

Minulý týden nabídnul na našich oválech opět skvělou dávku emocí. Středeční extraliga ve Slaném nemohla nechat v klidu ani toho největšího škarohlída, skvělé momenty nabídla i plzeňská juniorská Evropa a o dvojici včerejších závodů v Chabařovicích ani nemluvě. Do toho dorazily skvělé zprávy z Bielefeldu o výsledcích českých reprezentantů v challenge o dlouhodrážní finále světového šampionátu pro rok 2019. Ani pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z o výkonech Čechů a Slováků za hranicemi nebude rozhodně fádní. Zavede vás na ligová kolbiště ve Švédsku a Anglii, holandskou a německou trávu, slovinský pouťák, ale rovněž na fotbalový turnaj do středočeské Mořiny.

 

Tým Doleva skončil v mořinském turnaji jedenáctý

Dnešní procházka startuje tradičně ve Švédsku, kde v úterý měli šesté kolo místní Elitserien. Václav Milík nebyl spokojen se svým motocyklem a až druhý den ve Slaném přišel na to, že přesednutí na náhradní stroj je ideální řešení. V Hallstaviku skóroval osmi body (0 1 3 2 1 1) a jeho Indianerna Kumla prohrála vysoko 61:29. Díky součtu skóre 104:76 si domácí připsali do tabulky i bonus.

Než se přesunuli na challenge do Bielefeldu, Martin Málek a Hynek Štichauer absolvovali mezinárodní pouťák na trávě v nizozemském Opende. Vyhrál Romano Hummel (20 bod§) a na stupně vítězů šli ještě Paul Cooper (18) a Dave Meijerink (15). Březolupský borec byl čtvrtý (3 3 3 2 1 = 12), pardubický vousáč osmý (2 0 3 3 = 8), když nepostoupil ze semifinále.

Milan Dobiáš a Daniel Šilhán startovali včera v Bielefeldu

V sobotu se v Mořině konal fotbal v malé kopané, jenž se tradičně na svátek Janů konal letos již po šestatřicáté. Ondřej Smetana přihlásil družstvo s názvem Tým Doleva, kde se spolu s ním představili i Petr Chlupáč, Jan Kvěch a mechanici Stanislav Stehlík, Milan Mihule a Jan Hornof. V konkurenci opravdických fotbalistů si nevedli špatně a skončili na jedenácté příčce.

V neděli měla polská liga volný den a Eduard Krčmář přijal pozvání na tradiční Zlati znak do Krška, kde skončil desátý (3 0 1 3 0 = 7). Vyhrál Norbert Kosciuch (14) před Adrianem Miedzinskim (12) a Nicolasem Covattim (11).

Newcastle včera na vlastní dráze v rámci SGB Championship porazil Sheffield 54:36. Matěj Kůs mu přispěl čtyřmi body s jedním bonusem (3 E 1 0).

Trojice reprezentantů v challenge nebyla jedinými českými závodníky, kteří se včera představili v Bielefeldu. Vedle sajdkár totiž hlavní závod doprovázelo i utkání čtyř družstev v kubatuře 250 ccm. Daniel Šilhán nasbíral jedenáct bodů (2 6 3), Milan Dobiáš dodal jeden (0 E 1) a oba skončili čtvrtí. Vyhráli Němci před Angličany a Týmem Evropa.

Foto: Ondřej Smetana a Daniel Šilhán st.

Měsíc extraligy končí samým překvapením

Pardubice – 25. června
Sérii čtyř extraligových klání v měsíci červnu uzavře pozítří mítink v Pardubicích, který musel být přeložen z květnového termínu vinou deště. A stala se nevídané věc! Manažeři všech týmů nahlásili své sestavy tak brzy, že již dnes o půl šest večer mohly být oficiálně zveřejněny, byť do konce uzávěrky zbývá více než celý den. Tím však překvapení nekončí. Pardubice totiž nebudou mít Václava Milíka na postu náhradníka, Slaný dorazí v pěti, ale Žarnovica přijede ve čtyřech s posilou v podobě Martina Gavendy a Praha se obejde bez Zdeňka Holuba a bude mít jediného juniora, protože Petr Chlupáč se vrací do Slaného.


Tipujte:

Kdo vyhraje středeční pardubickou extraligu?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy:

AMK ZP Pardubice: 1 Václav Milík, 2 Patrik Mikel (junior ACCR/SMF), 3 Patryk Dudek (PL), 4 Hynek Štichauer, 17 Josef Novák
SC Žarnovica: 5 Michal Tomka, 6 Jakub Valkovič, 7 Martin Gavenda (Pardubice), 8 David Pacalaj (junior ACCR/SMF), 18 neobsazeno
AK Markéta Praha: 9 Jan Kvěch (junior ACCR/SMF), 10 Michal Škurla, 11 Ondřej Smetana, 12 Matěj Kůs, 19 Josef Franc
AK 3ton Slaný: 13 Eduard Krčmář, 14 Jakub Jamrog (PL), 15 Petr Chlupáč (Praha) (junior ACCR/SMF), 16 Zdeněk Simota, 20 Martin Málek
Pardubičané ve Slaném: zleva Václav Milík, Patrik Mikel, Hynek Štichauer, Josef Novák, Tomasz Jedrzejak a Lubomír Vozár

Foto: Karel Herman

Miloslav Verner slaví osmdesátku

Mladá Boleslav – 25. června
Přesně před osmdesáti lety se narodil Miloslav Verner. Mezi šampióny republiky se zapsal dvakrát. Poprvé se Slaným ve vyšší soutěži družstev, když se ještě v devětašedesátém jmenovala první liga, a na ledě o pět let později. Dvakrát se i s československým nároďákem kvalifikoval do světového finále, shodou okolností v obou případech do Wembley. A konečně dvakrát stál na pódiu Zlaté přilby Československa. Po skončení kariéry působil jako státní trenér, poté vykonával funkci předsedy VV SPD a zastupoval naši plochou dráhu v FIM a UEM. Pochopitelně stál u startu kariéry svého vnuka Filipa Šitery. K řadám gratulantů se za všechny své čtenáře připojuje rovněž magazín speedwayA-Z.

Miloslav Verner stojí na pódiu Zlaté přilby 1970 vedle Ole Olsena a Vladimira Gordějeva