Pavel Čermák opakuje týden starou historii

Plzeň – 22. června
Před týdnem nepřijel Mike Jacopetti kvůli nemoci na semifinále světových juniorů do Liberce a na jeho místo postoupil Pavel Čermák, jenž si v české juniorce vybojoval post prvního náhradníka. Zítra se v podobném duchu bude opakovat historie i v semifinále evropského juniorského šampionátu na plzeňských Borech.

 

Pavel Čermák pojede zítra jako regulérní účastník
Patrik Mikel si dozajista bude chtít spravit chuť po Liberci

Němec startující s rakouskou licencí, jehož jsme u nás vídali už se stopětadvacítkou, se totiž ještě neuzdravil. Tím pádem se na jeho startovní číslo sedm posunuje právě Pavel Čermák. Sedmnáctku po pražském závodníkovi dostane Josef Novák, který neměl startovat vůbec, zatímco osmnáctka zůstává Františku Klierovi.

Není však přeskočení divišovského borce pardubickým přece jen porušením nominační subordinace? „Vzájemná dohoda mezi manažery,“ vysvětluje tento tah Petr Moravec, předseda SK PD. „Je to třeba proto, aby si diváci v programech škrtali jen dvě jména, nikoliv tři. Ale vážně, pořadí náhradníků není dáno žádným pravidlem.“

Další změna ve startovní listině je u čísla šestnáct. Zraněného Rafala Karczmarze na něm nahradí jeho krajan Hubert Czerniawski.

Foto: Karel Herman

Oslavy severočeských jubileí budou stát zato

Chabařovice – 22. června
Rok 1958 zažil první plochou dráhu v Ústí nad Labem. Stadión v Bukově však neměl dlouhý život stejně jako jeho následovník v Klíších o dekádu později. Až Chabařovice, kde se poprvé závodilo v pětasedmdesátém, dostaly od sudiček do vínku delší život. V neděli se zde obě jubilea budou slavit nejen tradičním setkáním bývalých severočeských plochodrážníků, nýbrž i tradičním Memoriálem Jiřího Hurycha.


Kdo byl Jiří Hurych:

tragédie v Miramontu ve vzpomínkách Zdeňka Schneiderwinda


Symbolický start pro Jiřího Hurycha je jedním z nejsilnějších momentů, které v Čechách na ploché dráze můžeta zažít

Závodní program odstartuje úderem desáté hodiny dopolední. Osm závodníků se na malé dráze pustí do pátého dílu mistrovských stopětadvacítek. Vůbec poprvé od svého jarního zranění zasáhne do akce také Jakub Exler.

Hlavní závod je na programu od čtrnácti hodin. Memoriál Jiřího Hurycha patří k nejstarším českým závodům vůbec a jeho sedmadvacátý ročník se pojede v rámci českého přeboru. Jezdecký zájem je opět tradiční, takže klasický rozpis na dvacet jízd by neobstál.

Zdeněk Holub nesmí v Chabařovicích chybět

Přihlásilo se dvacet závodníků. A jejich společnost je vskutku pestrá, jak je to ostatně pro přebor typické. Ve startovní listině najdeme tři dvěstěpadesátky stejně jako oba slánské navrátilce či borce prahnoucí po bodech, aby se kvalifikovali do třetího finále mistrovství republiky jednotlivců na Borech zkraje září.

Sindy Weber se pravidelně účastní přeboru

Vedle Čechů narazíme na Slováka Jakuba Valkoviče, Němku Sindy Weber, Nizozemce Anne Spaana a Rumuna Andreie Popu. Ten jako jediný nemůže brát body do přeboru, jelikož zimní záměr, aby startoval se slovenskou licencí nedošel realizace. Za těchto okolností si nulu do průběžné klasifikace připíšou tři závodníci.

Diváky česká dohromady pětadvacet rozjížděk. Zda se pojede zvláštní jízda o Memoriál Jiřího Hurycha či bernou mincí pro něho poslouží přebor, nebylo zatím zveřejněno. Jisté je, že po nástupu budeme rozhodně svědky symbolického startu na uctění památky mladého závodníka, který se v červnu 1991 zabil ve francouzském Miramontu.

Startovní listina nedělního přeboru v Chabařovicích:

1 Daniel Klíma, Praha
2 Pavel Kuchař, Praha (250 ccm)
3 Ondřej Smetana, Praha
4 Petr Chlupáč, Praha
5 Andrei Popa, RUM – Žarnovica
6 Zdeněk Holub, Praha
7 Patrik Mikel, Pardubice
8 Filip Šifalda, Chabařovice (250 ccm)
9 Josef Novák, Pardubice
10 Petr Babička, Slaný
11 Roman Čejka, Slaný
12 Pavel Čermák, Divišov
13 Anne Spaan, NL – Chabařovice (ACCR)
14 Zdeněk Simota, Plzeň
15 František Klier, Divišov
16 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
17 Jan Kvěch, Praha
18 Jaroslav Petrák, Pardubice
19 Sindy Weber, D – Liberec (ACCR)
20 Michal Baštecký, Praha (250 ccm)

Mistrovství republiky na krátké dráze 125 ccm:

1 Luboš Krejča, Praha
2 Bruno Belan, Slaný
3 Jakub Exler, Praha
4 Vojtěch Šachl, Divišov
5 Jaroslav Vaníček, Praha
6 Adam Nejezchleba, Chabařovice
7 Vojtěch Zamazal, Slaný
8 Jan Jeníček, Pardubice
9 neobsazeno

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček