Václav Milík by měl rád svou sbírku cenných evropských kovů kompletní

Bernardov – 21. června
V úterý byl se svou Indianernou Kumla v Hallstaviku. Skláněl hlavu k motoru a myslel si, že nefunguje především kvůli dráze. Až včera ve Slaném pochopil, že problém je hlubší. Jenže to už si jeho skalp ke svým opaskům věšeli Jakub Jamrog, Zdeněk Simota a Matěj Kůs. Rychle přeskočil na druhý stroj, avšak v konečném součtu Slaný předčil jeho Pardubice rozdílem jediného bodu. Příští středu by proto chtěl, aby si největší porci bodového koláče uhryzl právě východočeský tým. Mezitím však má ve své diáři ještě jeden důležitější podnik, a sice první finále šampionátu Evropy v Gniezně v sobotu. Václav Milík se magazínu speedwayA-Z svěřil, že by svou sbírku medailí nesmírně rád doplnil o poslední chybějící kousek.

 


Tipujte:

Doplní si Václav Milík svou sbírku evropských medailí o zlato již letos?

View Results

Loading ... Loading ...

Václav Milík myslí v evropském šampionátu vysoko

„V úterý mi ve Švédsku jeden motor nejel,“ říká Václav Milík. „Myslel jsem, že je to kvůli dráze. Ve Slaným jsem jel zase na tom Slaným a znovu to nešlo. Ve třetí jízdě jsem vyměnil motorku a jelo to. Mrzí mě to, že jsme prohráli o bod, ale v Pardubicích vyhrajeme my.“

Pardubice jsou na čele průběžné extraligové tabulky. Ovšem dvanáct bodů mají také Praha a Slaný, ovšem pořadí prvních třech je determinováno pouze devíti malými body. Východočeši nevyhráli letos ani jednou a od posledního triumfu loni v září je dělí už pět závodů.

Druhý motocykl včera ve Slaném Václava Milíka polil živou vodou

Nicméně v sobotu v Gniezně bude motocykl Václava Milíka pohánět o poznání lepší agregát. „Přijede mi ještě jeden motor, co jsem si nechal udělat,“ vypráví pardubický kapitán. „Bude dobrej‘ jako vždycky od Kowalskeho,bude novej‘, bude světovej.“

Václav Milík v šampionátu starého kontinentu ambicemi rozhodně nešetří. „Jsou to čtyři závody,“ uvažuje nad podobou finálové série. „Stříbro mám, bronz mám, zbejvá je titul. Jsou tam docela pěkný dráhy, budu se na to soustředit. Nesmím skákat nahoru a dolů, ale musím to stabilizovat.“

 


Finálová série evropského šampionátu jednotlivců 2018:

Josef Franc je druhým českým závodníkem v seriálu evropského finále

Finále o evropského šampióna startuje tuto sobotu v Gniezně. Další mítinky jsou na programu v Güstrowě (14.7.) a Daugavpilsu (18.8.), aby čtyřdílný seriál vyvrcholil na legendárním stadiónu v Chorzowě (15.9.).

Vedla Václava Milíka je ve startovním poli také další Čech, Josef Franc. Soupeři jim budou Jaroslaw Hampel, Kai Huckenbeck, Andreas Jonsson, Krzysztof Kasprzak, Peter Kildemand, Andrej Kudrjašov, Robert Lambert, Andrzej Lebeděvs, Antonio Lindbäck, Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Piotr Pawlicki a Emil Sajfutdinov. Artjom Laguta na svou účast rezignoval.

Divokou kartu pro závod v Gniezně dostal Adrian Gala, jehož čeští fanoušci dobře znají za dva roky jeho působení v extralize s vestou Žarnovice.


Foto:  Karel Herman