Michal Škurla už má jedničku

Mies – 1. června
Včerejší pád během volného závodu na travnaté dráze se stal osudným pro Stephana Katta natolik, že se musel odhlásit ze zítřejší světové kvalifikace v Mariánských Lázních. Na jeho startovní číslo jedna se posunuje Michal Škurla. Tím pádem má mítink jediného náhradníka, jímž je Michal Dudek. Další změna: Švédská federace stáhla Robina Aspegrena, který v původní nominaci nahradil Niklase Klingberga, aby jej dnes krátce před třináctou hodinou vyměnila za… Niklase Klingberga!

Michal Škurla je již regulérním účatníkem závodu

Foto: Karel Herman

Altrip zkomplikoval víkend Martina Málka

Divišov – 1. června
Zatímco Josef Franc si šel včera v Altripu užít na nejvyšší stupínek pódia vítězství v mezinárodním pouťáku na trávě, on mohl v depu sčítat škody. Nálet Michaela Härtela jeho kosti zaplaťpánbůh přežily, ovšem s motocyklem to bylo horší. Martin Málek se ovšem magazínu speedwayA-Z svěřil, že se jeho víkendové plány nemění.

 

Idylka před závodem v podání Martina Málka

„Do Mariánek přijedu, co tam budu vyvádět, se uvidí,“ říká březolupský borec, který na lázeňském kilometru bude usilovat o postup do challenge, ale také obhajovat domácí bronz z říjnové Kopřivnice.

A co se vlastně včera v Altripu přihodilo? „Na začátku jsem měl docela štěstí,“ vypráví. „Spadly mi dva body do klína, když jsem jezdil čtvrtý. Dotíral jsem na Hynka, tomu se vzápětí roztrhl řemen a ještě defektoval Tresarrieu. Pak jsem dojel čtvrtý, po špatném startu.“

Tím se jakoby příděl štěstí uzavřel. „Na třetí jízdu jsem dobře odstartoval,“ povzdechne si Martin Málek. „Jen mi nevyšel nájezd a dostal se přede mě Härtel. No, ten se v další zatáčce přetočil. Nechtěl jsem to do něj napálit, bylo evidentní, že to nezvládne, ale netušil jsem, že je to takový magor a bude držet do poslední chvíle.“

Zdemolovaný motocykl po kolizi s Michaelem Härtelem

Už můžeme tušit, že incident neskončil dobře. „Takže zvolený spatný vyhýbací manévr objetím, kdy to mě pustil motorku,“ uzavírá Martin Málek své líčení o Altripu. „Dál jsem už nejel. Výsledek zdemolovaná celá motorka, potlučené rameno a levé stehno.“

Vítězný Josef Franc se Zdeňkem Schneiderwindem a Jakubem Fenclem

Foto: Martin Málek, Jitka Kern a Jakub Fencl

Šampionát republiky proběhne na dvě jízdy

Mariánské Lázně – 1. června
Zítra bude každá minuta drahá. Pětadvacet rozjížděk světové kvalifikace dá časovému harmonogramu mariánskolázeňské soboty pořádně zabrat. Navíc trojici z účastníků čeká noční přejezd do Žarnovice, kde v neděli odpoledne pokračuje česká extraliga svým druhým kolem. Pořad šampionátu republiky, jímž bude zítřejší program na lázeňském kilometru gradovat, byl redukován.

 

Nepojede se dvojice semifinálových jízd, nýbrž pouze jedna. Trojice českých reprezentantů totiž bude přímo nasazená do finále, kam k ní postoupí první trojice v cíli.

Pořad zítřejšího mistrovství republiky na dlouhé dráze v Mariánských Lázních:

semifinále: Michal Škurla, Michal Dudek, Sjoerd Rozenberg, Jarno de Vries, Sören Vedsted
finále: Josef Franc, Hynek Štichauer, Martin Málek, první tři ze semifinále
Nejlepší trojice z loňské Kopřivnice se sejde zítra rovnou na startu finálové jízdy o mistra

Foto: Karel Herman

Manažeři si pospíšili

Žarnovica – 1. června
Po přeložení pardubického závodu vinou deště bude česká extraliga pokračovat svým druhým kolem v neděli odpoledne v Žarnovici. Přestože čtyřiadvacetihodinový limit pro nahlášení sestav uběhne až zítra, celá čtveřice manažerů již své sestavy uvolnila pro oficiální zveřejnění již dnes brzy ráno. Konec konců jen letmý pohled do startovní listiny napovídá, že nikdo z nich neměl ostatně, co tajit.


Tipujte:

Který tým vyhraje nedělní extraligu v Žarnovici?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy:

SC Žarnovica: 1 Michal Tomka, 2 Jakub Valkovič (junior ACCR/SMF), 3 Adrian Gala (PL), 4 Ján Mihálik, 17 David Pacalaj
AK Markéta Praha: 5 Josef Franc, 6 Michal Škurla, 7 Matěj Kůs, 8 Jan Kvěch (junior ACCR/SMF), 18 Filip Hájek
AK 3ton Slaný: 9 Petr Clupáč (junior ACCR/SMF), 10 Eduard Krčmář, 11 Martin Málek, 12 Zdeněk Simota, 19 Jakub Jamrog (PL)
AMK ZP Pardubice: 13 Josef Novák, 14 Patryk Dudek (PL), 15 Patrik Mikel (junior ACCR/SMF), 16 Hynek Štichauer, 20 Václav Milík
Žarnovičané v Praze: zleva Adrian Gala, Jakub Valkovič, David Pacalaj, Andrej Kobrin, Patrik Búri a Ján Daniel

Foto: Karel Herman

Daniel Klíma se chystá na pardubický přebor

Vlašim – 1. června
Prvoligový debut neměl zrovna šťastný. V rozjížďce s číslem tři nedělního závodu na Markétě neviděl cíl. Ob jednu jízdu musel na trestnou čáru, když se ocitnul polapený v pásce, která zůstávala dole nezdravě dlouho. Nejhorší však byl pád v poslední zatáčce, po němž skončil v nemocnici a boxy se šířila zpráva o fraktuře kotníku. Daniel Klíma se však magazínu speedwayA-Z svěřil, že lékařské vyšetření ji zaplaťpánbůh vyloučilo.

Pražský tým na nástupu: zleva Daniel Klíma, Ondřej Smetana, Michal Škurla a Petr Chlupáč
Daniel Klíma míří na trestnou čáru

„Jsem v pohodě,“ říká Daniel Klíma, aby popsal, co za prvoligovým pádem stálo. „Nejspíš jsem spadnul, protože se střihly šrouby, co drží věnec na spojce, ale nevíme přesně. V nemocnici jsem dostal něco na bolest a vezli mě na rentgen, kde mi potom řekli, že je to v pořádku. Ale měl jsem to naražený a nateklý, tak mi to chladili a řekli, že tam budu muset zůstat na pozorování. Teď se na další závod chystám do Pardubic na přebor.“

Daniel Klíma během svého prvoligového debutu

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček