Alex Davies by mohl odjet z Plzně příští týden

Plzeň – 15. června
Když cestoval na světovou dlouhodrážní kvalifikaci do Mariánských Lázní, ani v nejhorším snu by jej nenapadlo, jak si pobyt v naší zemi prodlouží. Po pádu v rozjížďce s číslem deset jej armádní vrtulník Sokol přepravil do plzeňské nemocnice. O společnost se mu starají babička s dědečkem, jež ho do západočeských lázní doprovázeli, a které lékař závodu Tomáš Brož odvezl do hotelu v západočeské metropoli. Dnes mu náladu přišli zvednout také Miroslav Musil a Karel Kadlec, který magazínu speedwayA-Z prozradil, že by Alex Davies mohl v příštím týdnu vyrazit do Anglie.

 

Plzeňští lékaři napravili australskému závodníkovi trojnásobnou frakturu levé nohy a monitorovali stav hlavy. Udržovali ho v umělém spánku a posléze jej přeložili z oddělení ARO na jednotku JIP a nyní má už jít na běžný pokoj.

„Dneska dopoledne v jedenáct jsme za ním šli s přítelkyní Hankou,“ říká Karel Kadlec. „Přinesli jsme mu od každého kousek. Kofolu, studený kafe i pivko. Potkali jsme se tady s Mírou Musilem a taky s Alexovou babičkou a dědou, kteří tady zůstali.“

Australan měl z návštěvy nepokrytou radost. „Nudí se, je tam pořád sám zavřenej‘,“ líčí Karel Kadlec. „Hlava je v pohodě, mluví jen trochu pomalejc‘. Za tejden by mohl odjet domů. Poletí do Anglie a až se ještě víc zlepší, chtějí domů do Austrálie.“

Alexe Daviese, který se zotavuje v plzeňské nemocnici, dnes navštívil také Miroslav Musil

Foto: Karel Kadlec

Evžen Andrusiv nežije

Pardubice – 15. června
Když jeho syn Roman začal koncem devadesátých let závodit na ploché dráze, vytvořili spolu nerozlučnou dvojici. V ochozech jste ho mohli potkat poměrně často, i když okolnosti donutily jeho potomka předčasně pověsit kombinézu na hřebík i po jeho comebacku v prvních letech aktuálního milénia. Mně navždy zůstane v paměti vzpomínka na návrat z březolupských dvojic před pěti lety. Přítelkyně byla v devátém měsíce těhotenství s naší dcerkou a já pochopitelně pospíchal domů. Dnes mám pocit, že těch sto šedesát kilometrů tak rychle nikdy neujedu jako, když seděl za volantem on. Minulý čas je bohužel na místě. Evžen Andrusiv, jemuž bylo v pondělí sedmdesát, totiž včera navečer vydechl naposledy. K projevům hluboké soustrasti se za své čtenáře připojuje také magazín speedwayA-Z. Čest jeho památce!

Evžen Andrusiv ve svých charakteristických žlutých montérkách se svým synem Romanem