Slánský závod se oproti svému kopřivnickému protějšku liší dvěma detaily

Slaný – 19. června
Zítra vpodvečer ve Slaném česká extraliga uzavře svou první polovinu. O sestavách ve vyšší české soutěži není třeba příliš spekulovat. Oproti kopřivnickému závodu mění složení svých týmů pouze Ján Daniel a Tomáš Topinka. Slovenský tým nebude využívat hostování Martina Gavendy, protože nastoupí Ján Mihálik. Pražané musí oželet Jana Kvěcha, jehož studijní povinnosti připoutávají do školních škamen. Proto pojedou jen s jedním juniorem, protože ve družstvu bude Ondřej Smetana.


Tipujte:

Kdo vyhraje extraligu ve Slaném?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy:

AK 3ton Slaný: 1 Eduard Krčmář, 2 Filip Hájek (Praha) (junior AČR/SMF), 3 Jakub Jamrog (PL), 4 Zdeněk Simota, 17 neobsazeno
AMK ZP Pardubice:  5 Tomasz Jedrzejak (PL), 6 Josef Novák, 7 Hynek Štichauer, 8 Patrik Mikel (junior AČR/SMF), 18 Václav Milík
SC Žarnovica: 9 Jakub Valkovič (junior AČR/SMF), 10 Ján Mihálik, 11 David Pacalaj, 12 Michal Tomka, 19 Milen Manev (BG – SMF)
AK Markéta Praha: 13 Zdeněk Holub, 14 Ondřej Smetana, 15 Petr Chlupáč (junior AČR/SMF), 16 Matěj Kůs, 20 Josef Franc
Slaný v Kopřivnici: zleva Zdeněk Simota, Filip Hájek, Jakub Jamrog, Eduard Krčmář a Milan Mach

Foto: Karel Herman

FotoStory Kirila Ianatchkova: při pádu Pavla Čermáka utrpěl zranění pouze Václav Hromas

Liberec – 16. června
V libereckém semifinále světového šampionátu juniorů měl být původně prvním náhradníkem. Jenže po Mike Jacopettím, který u nás svého času závodil již se stopětadvacítkou, nebylo ani vidu, ani slechu. A tak zaujal jeho místo na startovním čísle jedna. Po závodech připouštěl, že především při svém debutu při podniku ranku mistrovství světa sbíral zkušenosti. Nakonec v rozjížďce s číslem sedmnáct skončil spektakulárním pádem, na nějž však zraněním doplatil jen jeho mentor Václav Hromas. Čtenáři magazínu speedwayA-Z viděli již incident skrze Nikon Karla Hermana, ovšem ve střehu byl se svým aparátem rovněž Kiril Ianatchkov.

Pavel Čermák si před závodem procházel ovál ve Starých Pavlovicích v doprovodu Václava Hromase. Bývalý tovární mechanik Jawy a současný šéf divišovského klubu někdejšího přítele své dcery vlastně k ploché dráze přivedl. A pomáhá mu, byť vztah obou mladých lidí neskončil na radnici.

V prvním výjezdu Pavla Čermáka upozornil na ošemetnou kolej, která stála za zmiňovaným pádem. „Byla tam kolej jako kráva,“ svěřoval se závodník, že na ni nakonec zapomněl. „Natáhla mě. Já to nepostřeh‘ tak rychle, abych na to moh‘ reagovat.“

Kotoul s motocyklem naštěstí přestál ve zdraví. Avšak Václav Hromas si po něm musel nechat ovázat lýtko. Při pádu se totiž poškodila elektrika a Pavlu Čermákovi nefungoval vypínač zapalování. A když se jeho mechanik snažil zhasnout běžící motor, spálil se o výfuk.

Foto: Kiril Ianatchkov