Pavel Čermák opakuje týden starou historii

Plzeň – 22. června
Před týdnem nepřijel Mike Jacopetti kvůli nemoci na semifinále světových juniorů do Liberce a na jeho místo postoupil Pavel Čermák, jenž si v české juniorce vybojoval post prvního náhradníka. Zítra se v podobném duchu bude opakovat historie i v semifinále evropského juniorského šampionátu na plzeňských Borech.

 

Pavel Čermák pojede zítra jako regulérní účastník
Patrik Mikel si dozajista bude chtít spravit chuť po Liberci

Němec startující s rakouskou licencí, jehož jsme u nás vídali už se stopětadvacítkou, se totiž ještě neuzdravil. Tím pádem se na jeho startovní číslo sedm posunuje právě Pavel Čermák. Sedmnáctku po pražském závodníkovi dostane Josef Novák, který neměl startovat vůbec, zatímco osmnáctka zůstává Františku Klierovi.

Není však přeskočení divišovského borce pardubickým přece jen porušením nominační subordinace? „Vzájemná dohoda mezi manažery,“ vysvětluje tento tah Petr Moravec, předseda SK PD. „Je to třeba proto, aby si diváci v programech škrtali jen dvě jména, nikoliv tři. Ale vážně, pořadí náhradníků není dáno žádným pravidlem.“

Další změna ve startovní listině je u čísla šestnáct. Zraněného Rafala Karczmarze na něm nahradí jeho krajan Hubert Czerniawski.

Foto: Karel Herman