Karel Kadlec začíná znovu od píky

Mariánské Lázně – 11. června
Déšť letos naštval především pořadatele ve Slaném. Ovšem v zástupu na reklamace by je u svatého Petra mohli předběhnout borci z Mariánských Lázní. Plné garáže účastníků českého dlouhodrážního OPEN, kteří se po tréninku těšili na boj o titul, museli pustit domů s polovinou přislíbených náhrad. Na scéně je nyní náhradní termín dvacátého července. A pro Karla Kadlece začíná nová porce olbřímí práce poskládat znovu důstojnou startovní listinu.

 

„Startovku musíme řešit znovu,“ říká bývalý plzeňský závodník, který se již léta podepisuje pod obsazení českého šampionátu na dlouhé dráze. „Nevím, kdo bude moct. Musím počkat, až se přihlásí, potom uvidíme, co bude dál.“

Mariánské Lázně našly svůj náhradní termín | foto Pavel Fišer

 

Páka české plochodrážní diplomacie byla tentokrát krátká

Mies – 11. června
Diplomatické tahy AČR na plochodrážním poli již přinesly mnohé úspěchy. Není divu, čeští pořadatelé dokázali vyřešit mnohá složitá zadání jak ze strany FIM, tak její evropské sestřičky. Nicméně v otázce divoké karty pro letošní SGP2 se bohužel nesetkaly s úspěchem. Ačkoliv žádost na divokou kartu pro Adama Bubbu Bednáře byla podána, český talent se do boje o juniorského mistra světa nedostal ani jako stálý náhradník. Divoké karty dnes obdrželi Dánové Mikkel Andersen a Villads Nagel a Polák Bartosz Banbor. Jako permanentní rezervy byli jmenováni Slater Lightcap, Tate Zischke, Daniel Thomson, Sebastian Kössler a Anže Grmek.

Adam Bubba Bednář letos SGP2 bohužel nepojede | foto Karel Herman

Lázeňský pohár bude zřejmě následovat osud legendárního kilometru

Mariánské Lázně – 11. června
Letošní seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup evidentně nežije pod šťastnou hvězdou. Po zrušení jeho podniku ve Slaném, se nepojede ani v Mariánských Lázních tento pátek a soboru. Nyní není na vině jezdecký nezájem, nýbrž jiná akce v areálu. Zdeněk Schneiderwind věří v náhradní termín. Mohlo by přinést opakování uplavaného dlouhodrážního mistrovství republiky, o jehož datu se zatím jedná.

Pohár kolibříků by v Mariánských Lázních mohl předcházet odložený šampionát republiky na dlouhé dráze | foto Pavel Fišer

Na Leszno jsou tři

Praha – 11. června
Zítra se v odloženém závodě v Leszně uzavře české působení v letošním polském šampionátu juniorských družstev. Na závěrečné dějství kvalifikační skupiny E bude Zdeněk Schneiderwind disponovat pouze tříčlenným družstvem. Nastoupí s Matějem Frýzou, Radkem Bambuchem a Dominikem Hrbkem.

Matěj Frýza bude zítra tahounem českého družstva v polském šampionátu | foto Karel Herman