Ondřej Smetana má naordinovaný úplný klid

Mořina – 7. června
Pád, kterým Ondřej Smetana pošel před třemi týdny během slánského Memoriálu Antonína Vildeho, se bohužel neobešel bez následků. Plzeňský závodník musel vyhledat odbornou pomoc, která přišla na poškozená nervová zakončení v mozku. Důsledkem je nařízený úplný klid, což se neztotožňuje se závoděním. Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme rychlé zotavení.

SMESTAV Speedway Team na nástupu: zleva Eduard Krčmář starší, Eduard Krčmář, Radek Smetana a Ondřej Smetana | foto Karel Herman

Kolibříci zaplnili startovní listiny dvou závodů

Liberec – 7. června
Středeční závod PRO-TEC Speedway Mini Cup ve Slaném musel být zrušen pro nedostatek zájemců o start. Ale zítra v Liberci mají dvě startovní listiny jen po jednom volném místečku, na čemž nesou zásluhu rovněž zahraniční borci. Před obědem je na programu český šampionát na krátké dráze, odpoledne přijde na řadu klasický ovál.

Startovní listiny zítřejších závodů v Liberci:

MR 125 ccm na krátké dráze (11:00):
1 Kaylen Holstein, D
2 Vít Kubal, Plzeň
3 Karel Průša, Slaný
4 Jordan Holstein, D
5 Lenja Tebbe, D
6 Jakub Hejkal, Slaný
7 neobsazeno
8 Kryštof Kubal, Plzeň
9 Petr Kvěch, Divišov
10 Štěpánka Nyklová, Slaný (E)
11 Matěj Tůma, Slaný
12 Anton Keller, D
MR 125 ccm: (15:00)
1 Kaylen Holstein, D
2 Vít Kubal, Plzeň
3 Karel Průša, Slaný
4 Jordan Holstein, D
5 Lenja Tebbe, D
6 Jakub Hejkal, Slaný
7 Jaroslav Hajko, SK – Žarnovica
8 Kryštof Kubal, Plzeň
9 Adam Nejezchleba, Liberec (E)
10 Štěpánka Nyklová, Slaný (E)
11 Matěj Tůma, Slaný
12 Anton Keller, D
13 Anna Hajková, SK – Žarnovica
14 neobsazeno
Karel Průša je letos velkým favoritem stopětadvacítek | foto Antonín Škach

Team ACCR opět uzavíral výsledkovou listinu

Gniezno – 6. června
Po středečním mítinku ve Wroclawi pokračovala skupina E šampionátu Polska juniorských družstev v rychlém sledu v Gniezně. Triumf slavili domácí, naši, z nichž nejlépe zajel Bruno Belan, skončili poslední. Poslední vystoupení Junior Teamu ACCR čeká příští středu od šestnácti hodin v Leszně.

1. Start Gniezno 42 Jedrzej Chmura 9, Patryk Budniak 13, Leon Szlegiel 5, Mikolaj Czapla 15
2. WTS Sparta Wroclaw 39 Kacper Andrezejevski 11, Jakub Krawczyk 10, Nikodem Mikolajczyk 10, Filip Seniuk 8
3. Unia Leszno 32 Jakub Žurek 5, Emil Konieczny 2, Kacper Mania 12, Marcel Juskowiak 9, Kuba Wojtynka 4
4. Junior Team ACCR 7 Jaroslav Vaníček 3 (1 0 1 0 1), Jan Hlačina 0 (0 0 0 0 0), Bruno Belan 4 (1 2 1 0 0), Radek Bambuch 0 (0 0 0 0 0)
Češi v Gniezně: zleva Jan Hlačina, Bruno Belan, Jaroslav Vaníček a Radek Bambuch | foto Zdeněk Schneiderwind

Extraligoví mistři se v Plzni sejdou po třiceti letech

Plzeň – 7. června
V období komunismu tomu tak prostě bylo. Rudá hvězda Praha dokázala soustředit ty nejlepší československé plochodrážníky a vytvořit jim neskutečné podmínky. Jeden extraligový titul následoval druhý. Klub ve strukturách ministerstva vnitra porazil Slaný, ale pravidelně jej porážely jen Pardubice. Takové pořádky přežily rovněž první léta po Sametové revoluci. Až přišla sezóna 1994. Jiří Štancl domluvil pro Plzeň pravidelné hostování Simona Wigga, který družstvo neskutečně stmelil. Výsledkem se stalo extraligové zlato, které si na sklonku měsíce v Plzni připomenou při evropských devatenáctkách. Třicet let je přece ideální příležitost.


Jaké to tehdy bylo?

kterak Plzeň vyhrála roku 1994 extraligový titul


„Sejdeme se celý tým,“ plánuje Jiří Štancl mladší, výrazná osobnost tehdejšího plzeňského družstva, který na setkání přiletí speciálně z Newcastlu. „Tři z nás už bohužel nepřijdou, ale rád bych, aby ostatní přišli, a zase jsme se setkali. Účast slíbil Bořík Hádek, Honza Holub nebo Jirka Štrobl.“

Na programu akce se stále pracuje. Každopádně mistři ze čtyřiadevadesátého dorazí dříve, zůstanou přes celý závod a zřejmě domů příliš pospíchat nebudou. Společná fotka po třiceti letech ozdobí plzeňskou klubovnu.

Extraligoví mistři anno domini 1994: zleva Jiří Štrobl, Simon Wigg, Jan Holub, Bořivoj Hádek, Jan Hádek, Jiří Bouček, Josef Lukšík a Jiří Štancl