Trénink vypadal slibně

Pardubice – 29. března
Oficiálního tréninku před zítřejším finále A mistrovství Evropy družstev využili dnes čtyři Dánové, tři Slovinci, tři Norové a dva Češi. Dle Zdeňka Schneiderwinda byl Adam Bubba Bednář hodně rychlý a Jan Macek pracoval na doladění nastavení svého motocyklu. Český kouč doufá, že se všichni jeho svěřenci na zítřek dobře vyspí, a že závod dobře dopadne. Zítra úderem patnácté hodiny uvidíme.

Jan Macek a Adam Bubba Bednář během dnešního tréninku | foto Zdeněk Schneiderwind

Zdeněk Schneiderwind stojí oběma nohama na pevné zemi

Pardubice – 29. března
Postup do Grand Final mistrovství Evropy družstev se zdá být českému nároďáku na dohled. Favority zítřejšího finále A v Pardubicích jsou Dánové. Jenže Slovinci a Norové nahlásili nekompletní týmy, takže bychom mohli být na body lepší než druhý tým ve finále B v Gdaňsku s Němci, Ukrajinci, Lotyši a Švédy. Zdeněk Schneiderwind je před odpoledním tréninkem daleko od přehnaného optimismu a zůstává tradičně realistou.

 


Tipujte:

Postoupí český nároďák z Pardubic?

View Results

Loading ... Loading ...

Plochodrážní knihy ve Svítkově:

Tyto plochodrážní sestřičky najdete na prodejních stolcích jarních závodů | foto Antonie Škachová

V koridoru mezi plotem depa a hlavní tribunou najdete zítra náš prodejní stoleček s plochodrážními knihami. Vedle posledních kousků známých titulů, budou k mání také dvě novinky. Slánská sedmdesátka aneb od padesátého doleva a smykem (Kč 500,-) již v prodeji byla. Březolupská šedesátka aneb historie ploché dráhy na slovácké návsi (Kč 400,-) půjde do přímého prodeje vůbec poprvé. A pozor, počet jejích výtisků není velký.


 

Zdeněk Schneiderwind nemá český postup za automatický | foto Antonie Škachová

„Byl bych rád, abychom postoupili,“ říká český kouč. „Ale nejsem optimista jako všichni. Je fakt, že druhé semifinále v Gdaňsku je vyrovnanější a týmy si v něm budou brát body navzájem. Ale nevím, jestli se třeba v Pardubiccích neobjeví třeba Matej Žagar. Doufám, že postoupíme, ale tvrdit, že jedeme určitě postoupit, to ne.“

Kompletní český národní tým s výjimkou Adama Bubby Bednáře trénoval ve Svítkově ve středu. Jeho členové si vyzkoušeli trať, Daniel Klíma a Jan Macek i starty na pásku.

Dnešní oficiální trénink je nepovinný a začíná úderem patnácté. Určitě se v něm neobjeví Jan Kvěch, jehož od sedmnácti čeká sparing za Zielenou Goru. A zřejmě ani Václav Milík po návratu z Britských ostrovů.