Pohár kolibříků letošní sezónu nezačne

Praha – 1. března
Bude mu sedmnáct. Se zdravou drzostí vlastní nevybouřenému mládí již mnohokrát předběhnul respektované autority. Nesledoval oficiální kalendář AČR a prostě si začal sezónu sám jako nic. Jenže ono také někdy zapršelo. Jindy zase paní Zima musela splnit kvótu a z pod své naducané duchny sypala sněhové vločky. A to se zase teenagerovi hodily máminy teplé sukně. Každopádně tréninkový seriál stopětadvacítek PRO-TEC Speedway Mini Cup bude na našich oválech také v letošní sezóně, ačkoliv ji nezahájí.

 

Ostrá sezóna v naší zemi začne v úterý šestadvacátého března českým přeborem, zatímco první pohárový závod stopětadvacítek proběhne na sousední malé dráze až o dva dny později.

Kompletní kalendář série PRO-TEC Speedway Mini Cupu stále není k dispozici. Jeho duchovní otec Zdeněk Schneiderwind zatím čeká na termíny z plzeňského mini oválu.

Kolibříky čeká první závod již tento měsíc| foto Antonín Škach

Sraz olympské šestky je v neděli večer

Praha – 1. března
Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem. Těžko zpochybňovat platnost pranostik, jež prověřila léta lidové moudrosti. Každopádně ve střední Evropě máme již asi měsíc jaro, plány na ledy shořely opět na prach. Třetí kalendářní měsíc odstartuje sezónu nejen ve Velké Británii, Polsku, a Francii, ale také u nás. Závodům předchází soustředění, takže v neděli večer v Kršku se setká šest plochodrážníků podporovaných Olympem. A možná sedm.

 

Do Krška na soustředění vypraví Eduard Krčmář, Daniel Klíma, Hynek Štichauer, Jaroslav Vaníček, Matouš Kameník a Jan Jeníček. Jan Kvěch se připravuje se Zielenou Gorou v Goričanu a není vyloučeno, že se objeví rovněž na slovinském ovále.

Se svým Krosnem trénuje rovněž Václav Milík. Adam Bubba Bednář bude zase s Gorzowem v Žarnovici. Sportovci Olympu mají v Kršku v plánu trénovat v pondělí, v úterý a ve čtvrtek.

Motocykly Hynka Štichauera se vypraví do Krška | foto Jan Sodomka