Na stadiónech se maká

Česká republika – 13. března
Déšť poničil ovál a přesunul první pražský trénink až na zítřek a tak Chabařovicím patří primát prvního místa, kde se u nás letos poprvé pořádně trénovalo. Nezahálí se ani na dalších stadiónech. Není divu, vždyť letošní sezóna buší na dveře a to nejen díky časnému úvodu v posledním týdnu měsíce března.

 

Pardubice – brigáda a trénink

Pardubice začaly minulé úterý s přípravou svého oválu | foto AMK ZP Pardubice

Březen láká také do Pardubic, kdy se na Bílou sobotu týmy České republiky, Dánska, Norska a Slovinska utkají o postup do Grand Finále evropského šampionátu. Týmy musí nahlásit své sestavy deset dnů předem, což určuje pořad na svítkovském stadiónu.

Dráha má za sebou první úpravy po zimní přestávce. Při sobotní brigádě členové klubu osadí nafukovací mantinely. Na pondělí je v plánu úvodní trénink, po němž bude oznámeno složení českého nároďáku.

 

Plzeň – nové mantinely

Plzeň čeká výměna mantinelů | foto Roman Mády

Na Borech počasí konečně dovolilo vyjet na dráhu a lehce ji osmykovat. Před prvním tréninkem čeká klub ještě spousta práce.

Na sobotu plánují demontáž starých mantinelů a zahájení přípravy na montáž nových.

 

 

 

Kopřivnice – minovál

Kopřivnice buduje malý ovál | foto PD Kopřivnice

Severomoravský ovál se dostane do společnosti dalších sedmi českých lokalit, které mají malé dráhy pro stopětadvacítky. Nová trať vzniká nad stadiónem, kde je v současné době skladovací prostor města.

Pracuje se každou sobotu a pořadatelům se pochopitelně hodí každá ruka. Pro případné pomocníky je důležitá informace, že Sraz v depu bývá již před devátou.