V Praze se uskutečnil seminář CCP FIM

Praha – 3. března
Praha se opět po třech letech stala místem, kde činovníci mezinárodní motocyklové federace FIM školili ředitele pro své závody a také manažery národních týmů z řádů nutných pro jejich účínkování v disciplíně plochá dráha. Školení vedl ředitel plochodrážní komise FIM Ital Armando Castagna spolu s kordinátorkou této komise Lydii Robin. Na organizaci akce se také výrazně podílela dvojice našich zástupců v této komisi Petr Moravec a Pavel Ondrašík.

 

Na pražskou Markétu, kde se školení uskutečnilo, se sjelo celkem třicet jedna účastníků z devíti zemí. Nejdelší cestu do Prahy měl Američan, nejblíže to měla osmička z Česka. Mezi frekventanty byli ředitelé mnoha závodu SGP, mistrovství světa na dlouhé dráze a také ředitelé závodů na ledové ploché dráze. Speciálního přivítání se dostalo Dánu Eriku Gundersenovi. Pětinásobný individuální mistr světa jak na klasické tak i dlouhé dráze, který pro svoji zemi vybojoval v závodech družstev a dvojic dalších dvanáct titulů je opravdovou legendou tohoto sportu, které vážné zranění ukončilo kariéru, ale on se stále věnuje mladým dánským nadějím.

Prahu reprezentovali Tomáš Topinka, ředitel nejenom SGP v Praze, pomáhal loni i v Chorvatsku v této funkci,  a oba manažeři Zdeněk Schneiderwind a Pavol Pučko.

Pardubickou plochou dráhu reprezentovali její předseda Evžen Erban, ředitel závodů mistrovství světa Miroslav Štens a Pavel Váňa, mezinárodní rozhodčí, který našemu klubu již mnohokrát pomohl a v současné době je také držitelem licence ekologického komisaře. Pro Evžena Erbana byla úspěšná účast předzvěstí jeho útoku na rekord ve vedení závodu o Zlatou přilbu. Letos se tak stane po třiadvacáté.

Celodenní program byl zcela naplněn výměnou názorů na vysvětlení především platných pravidel tohoto sportu. Do této diskuse se zapojili všichni účastníci. Na závěr všichni absolvovali testy ze znalostí z této oblasti. Seminář byl oficiálně zakončen vyhodnocením testů a následovalo setkání při oficiální večeři na ukončení semináře. I tady pokračovala diskuse nad problémy týkající se tohoto sportu.

S výsledky semináře byli spokojeni nejenom účastníci, ale i lektoři. Bylo příjemné od všech slyšet poděkování na adresu Autoklubu a jeho plochodrážní sekce, která se organizace chopila. Většina se prý ráda do Prahy vrátí, když ne na návštěvu naší země, nebo nějaký sportovní podnik tak opět za tři roky, kdy budou své licence obhajovat.

V Praze jednala komise CCP FIM | foto AMK ZP Pardubice