Prázdniny začínají v sobotu v Kostěnicích

Kostěnice – 27. června
Jediný plochodrážní závod v Čechách o prvním prázdninovém víkendu se uskuteční v Kostěnicích v sobotu od třinácti hodin. Dráha je připravena a od předpokládaného prachu ji tentokrát pomůže kropička, která je zajištěna.

 

Patrik Linhart (vlevo) letí před Lukáše Hromádku (vpravo) | foto Antonín Škach

Jako vždy závodit mohou jezdci všech kubatur a výkonnosti a samozřejmě i flattrekáři, kteří toho letos ještě moc nenajezdili, a tak mají šanci to napravit.

Prezence a trénink jsou od dvanácti, závody začnou po třinácté hodině. Kontaktní telefon na Dana Macla je 602 831 642 a uvítáme, když se zájemci o start ozvou na tento telefon do středy, abychom měli potvrzené účastníky.

Češi a Slováci v akci 421

Konečně se u nás dalo do kupy dost závodníků, aby odjeli skvělý přebor. A co víc, doprovázený Memoriálem Antonína Vildeho a mistrovskými podniky obou nižších kubatur. Ovšem zatímco celý týden sluníčko výrazně překonávalo své normy a Krušné hory poskytují Slanému srážkový stín, v sobotu zde celý den lilo jako z konve. Čeští fanoušci si tím pádem v minulém týdnu užili jen skvělou pražskou první ligou zakončenou poněkud úsměvnou diskvalifikací Jana Kvěcha. Ostatně pražský junior hraje jednu z klíčových rolí v dnešní kompilaci magazínu speedwayA-Z.

 

Honzíkova cesta

Jan Kvěch hodně závodil i cestoval | foto Štěpán Ševčík

Právě kvůli němu se vrátíme ještě k předminulému víkendu. Po sobotním závodě v Zielonej Goře se v Praze takřka ani neohřál. Jen s taškou nasedl na Ruzyni na letadlo do Bordeaux, kde hodinu čekal na přílet Adama Ellise a Chrise Harrise.

Spolu se vypravili do La Reole k dalšímu kolu francouzské ligy, v němž své Morizes dotáhli k triumfu 45:50, přeskočili v tabulce Marmande a dostali se do čela Ligue Nationale de Speedway. Jan Kvěch skóroval devíti body (3 3 1 1 0 1) a poté letěl do Berlína, kde jej vyzvedl Filip Šitera.

Společně zamířili do Gislavedu, kde však Pražanova Avesta doslova pukla 63:27. Jan Kvěch inkasoval pět bodů se dvěma bonusy, aby ve čtvrtek posílil svou Markétu ve druhém kole první ligy. A jak to bylo s nulou na jeho zádech, již víte.

 

Skvělá práce v Polsku

Daniel Klíma odvedl skvělou práci pro Gorzow | foto Karel Herman

V úterý se Ostrow před zraky svého publika dočkal výsledkem 40:50 první porážky v polské extralize U24. V hostující sestavě exceloval Daniel Klíma, který skóroval deseti body a jedním bonusem (0 2 3 3 2). Jakub Valkovič nebyl povolán na výjezd svého Lublinu na výjezdní duel proti Wroclawi do Opole.

Sobotní prvoligový duel Lodž vs. Krosno dopadl 50:40. Václav Milík dodal hostům deset bodů (0 2 2 3 2 1). Gdaňsk včera porazil Zielenou Goru, pro kterou Jan Kvěch získal devět bodů (3 3 0 2 1). Czestochowa v extralize vyhrála doma nad Gorzowem 50:40, jemuž Martin Vaculík po druhém místě v SGP v Gorzowě skóroval patnácti body a bonusem (3 3 3 2 2 2).

Eduard Krčmář kápnul na správné nastavení | foto Eduard Krčmář Racing

Eduard Krčmář musel kvůli prohře v Bydhošti na trénink do Rzeszowa již v pátek, takže odvolal svou účast při slánském Memoriálu Antonína Vildeho. Evidentně se vyplatilo, Rzeszow sice doma podlehl Daugavpilsu 43:47, jenže slánský závodník byl s dvanácti body a dvěma bonusy (3 2 3 3 1) nejlepším mužem dne.

„V dnešních závodech se mi dařilo,“ pravil na svém facebookovém profilu. „Po dlouhém ladění nových motorů jsem si už nevěděl rady a na dnešní závod polské ligy jsem se vrátil k osvědčenému staršímu, na kterém jsem jezdil před zraněním a konečně jsem zase bodoval.“