Ve Slaném vyhrály deště

Slaný – 25. června
Po slunečném týdnu zasáhly naše území v noci na dnešek deště. Ve Slaném se nad ránem naskytl neutěšený pohled na oba ovály a tak pořadatelé varovali účastníky dopoledního přeboru a mistrovských stopětadvacítek, aby posečkali s odjezdem. Po příjezdu členů jury následovala zrušení celého dnešního programu, tedy i podvečerního Memoriálu Antonína Vildeho a šampionátu republiky dvěstěpadesátek.

Dnešní Slaný zrušily deště | foto Patrik Linhart

Pavel Kuchař čeká na konec prázdnin

Praha – 25. června
Pravačku vám na pozdrav nestiskne velkou silou. Není to však známka nezdvořilosti, ale následek pádu při šampionátu polských juniorských dvojic v Gniezně. Pavel Kuchař je však z nejhoršího venku, čeká na rehabilitace a mluví o prázdninovém návratu do plochodrážního sedla.

 

Pavel Kuchař se v Polsku zranil | foto Karel Herman

„V Polsku byla špatná dráha,“ vysvětluje Pavel Kuchař příčinu svého květnového pádu. „Vjel jsem do koleje a šel přes hák. Dva zlomený obratle a žebra. Odvezli mě do polský nemocnice, pak do druhý, kam pro mě přijela sanitka z Čech.“

A kdy budeme ve svých programech doplňovat body do kolonky se jménem Pavel Kuchař? „Už je to dobrý,“ informuje pražský junior o svém zdravotním stavu. „Teďka budu rehabilitovat a pak na to sednu. Snad koncem prázdnin, říkali tak tři měsíce.“

Pavel Kuchař (modrá) vodí Jaroslava Vaníčka (žlutá) | foto Karel Herman

 

V kalendáři je prozatím jediná změna

Pardubice – 25. června
V Praze se předevčírem nesešli všichni členové plochodrážní komise, proto ještě nepadl verdikt, jak započítat do přeboru mítink v Chabařovicích. Nicméně Petr Moravec distribuoval svůj návrh elektronickou poštou, takže se řešení očekává během několika dnů. Své náhradní termíny ještě nemají odložený přebor v Pardubicích a juniorka v Plzni. Jedinou potvrzenou změnou v domácích termínech je posun podniku série PRO-TEC Speedway Mini Cup v Praze. Z organizačních důvodů pořadatele se nepojede 7. července, nýbrž až 30. srpna.

Malá Markéta ožije závodním ruchem kolibříků až na konci srpna | foto Antonie Škachová