Martin Málek myslí hlavně na Rzeszow

Divišov – 15. června
Závodníci na dlouhé dráze jakoby často nosili na jedněch kalhotách pásek i kšandy. Nespoléhají se na udržení ve finálovém seriálu mistrovství světa, ale jedou rovněž kvalifikaci. Jako Martin Málek, který v neděli skončil druhý v úvodním kole v Bielefeldu. V sobotu jej však čeká úvodní finále v Rzeszowě, k němuž se upírá natolik, že odřekl zítřejší pouťák v Altripu.

 

Kvalifikační úkol splněn

Martin Málek, Romano Hummel a Mika Meijer na stupních vítězů v Bielefeldu | foto FIM

„Nakonec to dopadlo dobře a líp než to začalo,“ bilancuje Martin Málek nedělní kvalifikaci. „V první jízdě to nebyla ta klasická tráva, jakou znám v Bielefeldu. Nejelo to úplně ideálně. Pak jsem ve druhé jízdě předvedl snad nejhorší start své kariéry. Stoupl jsem si do špatné koleje a z posledního místa nebylo jednoduché něco vymyslet. Těžká jízda, Pepa, Bukhave, Appleton. A ztratil jsem tři body.“

Nakonec šlo o jedinou ztrátu českého reprezentanta za celý závod. Romano Hummel dal dohromady jen o bodík více a vyhrál. Martin Málek musel posléze v rozjezdu ještě zpražit Miku Meijera, který se také sápal po druhé příčce pódia.

Martin Málek (červená) stál v Bielefeldu na pódiu | foto laskavostí Martina Málka

„Od třetí jízdy už taťka s Jardou doladili motorku a já se vozil dobře,“ usmívá se. „I když nevyšel vždy start, dalo se po venku objíždět. Bohužel jsem musel ještě do rozjezdu, myslel jsem, že to bude brnkačka, ale Mika Meijer mě docela potrápil. Ale povedlo se a druhé místo super. Musím taky pochválit Hynka a Pepu, dlouho jsem je neviděl tak dobře jet na trávě.“

 

První finále především

Boj o letošního dlouhodrážního šampióna modré planety odstartuje v Rzeszowě. „Odřekl jsem závod ve čtvrtek v Altripu, protože by toho bylo asi hodně,“ přemítá Martin Málek. „Budu měnit motory a trochu dolaďovat motorky. Taky bych měl zajít i do práce. A pak přejezd z Altripu do Rzeszowa je asi 1250 kiláků, k tomu stihnout přípravu… Není to nereálné, ale chci se raději stoprocentně soustředit na první finále.“

Adam Bednář a Vojtěch Šachl se soustředí na reprezentaci ve dvěstěpadesátkách

Liberec – 15. června
Včera Petr Moravec jménem plochodrážní sportovní komise při přeložení plzeňské juniorky apeloval na všechny zájemce o start v sobotním přeboru v Chabařovicích, aby se přihlásili co nejdříve. Dle všeho Memoriálu Jiřího Hurycha ručník v ringu nehrozí, startovní pole by měl doplnit Ronny Weis a další cizinci. Nicméně Vojtěch Šachl a Adam Bednář se svými dvěstěpadesátkami ve startovním poli nebudou.

 

Adam Bednář nemůže v české reprezentaci chybět | foto Karel Herman

Červenec totiž přichází se s vrcholem evropských dvěstěpadesátek. Kromě libereckých jednotlivců totiž o týden dříve oproti původnímu harmonogramu odstartuje také evropský šampionát dvojic.

Vojtěch Šachl ostatně také ne | foto Štěpán Ševčík

Do českého týmu byli nominováni právě Vojtěch Šachl a Adam Bednář. Po ouvertuře v Czestochowej se soutěž přesune do Pardubic, aby vyvrcholila zkraje srpna v dánském Randersu.

Mistrovství Evropy dvojic v kubatuře 250 ccm:

7.7. Czestochowa (PL)
12.7. Pardubice
6.8. Randers (DK)