Středa všechno odstartuje

Liberec – 13. června
Liberec by konečně přes veškeré problémy, co snad mohou nastat, chtěl ve středu začít trénovat s jezdci, kteří pojedou v červenci evropský šampionát dvěstěpadesátek. Trochu nás zdrželo vybudování malé dráhy a posílení elektrických rozvodů. Pak ale nastala peripetie s kropičkou a následovalo mnoho dalších drobných závad, které se na nás jen sypaly.

Klub však slib našim reprezentantům dodrží, a tak ve středu a čtvrtek bude Vojtěch Šachl a Adam Bednář najíždět první kolečka. Pozván byl i Jan Hlačina, ale ten má školní povinnosti a omluvil se.

Štěpánka Nyklová se připojí až ve čtvrtek. Bude moc mít tu čest jezdit jako první na úplně nové malé dráze.

Adam Bednář (červená) a Vojtěch Šachl (modrá) budou od středy trénovat v Liberci| foto Pavel Fišer

Češi a Slováci v akci 419

Světovým kvalifikacím jak na klasické, tak dlouhé dráze pařil uplynulý týden z hlediska českých závodníků. A než se pozítří na plzeňských Borech opět začnou roztáčet kola domácích šampionátů, vypravme se za Čechy a Slováky za jejich působením za hranicemi během posledních sedmi dnů.

 

Jakub Valkovič nakonec do Polska odjel | foto Karel Herman

Začneme již předminulou sobotu. Jakub Valkovič cestou na první ligu do Kopřivnice dostal zprávu, že s ním jeho Lublin tentokrát na extraligu U24 nepočítá. Situace se však změnila a slovenský závodník inkasoval tři body (3 0 0 -) v domácím duelu proti Ostrowu, jenž skončil 37:52.

Martin Vaculík v pátek nepoznal hořkost porážky ve vítězném duelu polské extraligy Ostrow vs. Grozow. Skóre se zastavilo na hodnotách 34:55. S deseti body a dvěma bonusy (2 3 3 2) odjel do své Žarnovice, kde vyhrál kvalifikační kolo světového šampionátu.

Jan Kvěch ze Žarnovice zamířil rovnou do Bydhoště. Jeho Zielona Gora zde prohrála prvoligový duel 49:41 a on skóroval šesti body s bonusem (1 1 1 2 0 1). Ve druhé lize Opole si doma poradilo s Tarnowem 58:32, v čemž mu Petr Chlupáč pomohl pěti body s bonusem (1 1 1 2).