Jan Kvěch si v Žarnovici užil pražský revanš jako kouč

Žarnovica – 22. září
Z loňského července měl z českých juniorských družstev v Žarnovici nevyrovnaný účet s místními mladíky, kteří jemu a Petru Chlupáčovi sebrali mistrovský titul. Jenže včera si v Debrecenu zlomil prst na ruce. Nezbylo než stáhnout Daniela Klímu z kopřivnické sestavy a být v depu užitečný jako mechanik a především kouč. I když se Jan Kvěch všemožně bránil jakékoliv publicitě, dovedl své svěřence na nejvyšší stupínek pódia. Oba pražští junioři předváděli skvělou podívanou. Daniel Klíma vesměs vedl, zatímco Petr Chlupáč držel v šachu všechny protivníky v uctivé vzdálenosti, která určitě nepramenila z obavy, aby mu cejchy od motocyklu svého parťáka nezašpinily jeho stroj, jak žertoval. Pražský tandem vyhrál všechny své rozjížďky 5:1. Druhá příčka patří prvnímu domácímu páru, v němž Jakub Valkovič dost laboroval s technikou. David Pacalaj se v klíčovém duelu s Pražany dotknul pásky a z trestné čáry nemohl řádně intervenovat ve slovenský prospěch. Bronz patří Jánu Mihálikovi a Michalu Tomkovi, když Patrik Mikel odjel většinu závodu sám, protože jeho kolega Mateusz Tudziez odstoupil po pádu ve čtvrté jízdě s bolavou rukou.

Jakub Valkovič, David Pacalaj, Daniel Klíma, Petr Chlupáč, Ján Mihálik a Michal Tomka stojí na pódiu

Pardubice vypadávají ze hry

Daniel Klíma – na snímku v rozhovoru s Michalem Pospíšilem – na poslední chvíli naskočil do pražské sestavy

Hned při akreditaci u vchodu na Městský stadión to bylo zřejmé. Na stolečku ležela aktualizovaná startovní listina. A čísi ruka v ní propisovačkou přeškrtla jméno Jan Kvěch a nahradila jej Danielem Klímou. Ten měl původně startovat po boku Jana Macka za Kopřivnici a o změně se dozvěděl včera k večeru.

Nebylo zas až tak složité si dát dvě a dvě dohromady, že pražský junior musel dojít nějaké újmy během Velké ceny Debrecenu, která byla přeložena právě na včerejšek. „Spadnul jsem,“ potvrdil takové hypotézy přímo Jan Kvěch osobně. „Zahodil jsem to z výjezdu a asi mi motorka padla na ruku. Praskla mi kostička na zápěstí.“

David Pacalaj (červená) a Jakub Valkovič (modrá) hned na úvod vodí Jana Macka (bílá)

Nyní pořád chodils ruksakem na zádech, aby si poraněnou pravačku mohl opřít o její popruhy a ulevit si od bolesti. „Rád jim poradím, ale jedou oni,“ komentoval svou roli pražského kouče. Nicméně Petr Chlupáč s Danielem Klímou jej museli doslova nutit, aby se s nimi představil nejen na nástupu, ale především později na stupních vítězů. K nim však zatím bylo ještě poměrně daleko.

Jan Macek lituje ztráty bodu v rozjížďce s číslem jedna:

„Klapnul jsem. Leknul jsem se a posral se. Škoda, mohl jsem mít dva body…“

Michal Tomka (modrá) a Ján Mihálik (červená) měří Mateusze Tudzieze (žlutá)

Ján Daniel provedl personální rošádu ve svých týmech. A tak David Pacalaj obhajoval své loňské zlato s Jakubem Valkovičem, zatímco Michal Tomka zamířil do dvojice k Jánu Mihálikovi. První žarnovický tým na úvod narazil na Kopřivnici, v níž spolu s Janem Mackem startoval polský začátečník Blazej Wypior.

První jízdu vyhrál David Pacalaj stylem start – cíl. V depu se snad vůbec poprvé musel obejít bez služeb svého dědečka, protože Zdeno Vaculík vyrazil za svým synem Martinem do Zielonej Gory na finále play-off polské extraligy. Jakub Valkovič v první zatáčce objel Jana Macka a garantoval svému celku pět bodů.

„Viděl jsem ho v Zelence, když jsem koučoval český tým,“ objasňoval Lubomír Vozár nominaci Mateusze Tudzieze, jenž ho však dnes neměl vůbec nadchnout. Začalo to již v rozjížďce s číslem dvě, kde si nejprve Michal Tomka vykoledoval žlutou kartu za letmý start. Pak odpálil dopředu Patrik Mikel. Jeho polský parťák se dral dopředu, jenže klesnul za domácí tandem Ján Mihálik – Michal Tomka. Ve čtvrté jízdě však Pardubice přišly o všechny ambice dočista.

P8d Mateusze Tudzieze rozhodl, že Pardubice zůstanou mimo stupně vítězů

Po vylétnutí pásky vypálil dopředu opět David Pacalaj. Mateuz Tudziez jel za ním, zatímco Jakub Valkovič držel v šachu Patrika Mikela. Jenže Polák ve třetím okruhu skončil v nafukovačkách druhé zatáčky. Do depa přišel pěšky. Byl pochopitelně diskvalifikován, nicméně mnohem horší bylo, že na další účast v závodě rezignoval.

Patrik Mikel se tím pádem ocitnul ve svém posledním šampionátu juniorských družstev osamocen. „Stál jsem u lajny, byla tam kaluž vody,“ vyprávěl, proč prve absolutně neodstartoval. Repete však byl šálek zcela jiného čaje. David Pacalaj se jen s vypětím všech sil udržel na čele před Pardubičanem útočícím vnějškem první zatáčky.

Později v posledním kole Patrik Mikel nakrátko podlehl Jakubu Valkovičovi. Stačil se však včas vrátit zpět a ještě zmařit závěrečný útok slovenského juniora. První pár Žarnovica tím pádem přišel o bod, což byla ta správná voda na pražský mlýn.

 

Pražané beze ztrát

Petr Chlupáč (červená) a Daniel Klíma (modrá) vodí Jána Mihálika (žlutá)

Pražané rozehráli závod ve velkém stylu.  V rozjížďce s číslem tři si Petr Chlupáč vyměnil místo na startovním roštu s Danielem Klímou, který okamžitě s letem pásky vystřelil do čela. Jeho o malinko starší klubový kolega mezitím v první zatáčce objel Patryka Zielinskeho a Michala Danka, aby garantoval maximální bodový zápis.

V cíli se Praha ještě na hrotu aktuální klasifikace dělila o postavení leadera s první Žarnovicou, což však Patrik Mikel ve čtvrté jízdě upravil. Oba Pražané posléze v rozjížďce s číslem šest prodloužili svou triumfální šňůru o další uzlík na úkor týmu Žarnovica 2. Oba Slováci sice na ovál vyjeli na ovál jako první, nicméně Petr Chlupáč odstartoval jako z praku. Daniel Chlupáč hned za ním, zatímco Ján Mihálik a Michal Tomka, který ke všemu ještě ztratil plechovou botu, byli rázem ti druzí.

Michal Tomka vypráví o své smůle v rozjížďce s číslem patnáct:

„Upadla mi plechovka, ztratil jsem půl roviny a zabalil to, navíc jsem pokazil ještě start.“

David Pacalaj (červená po svém najetí do pásky stačil překonat pouze Jakuba Valkoviče (modrá) – Daniel Klíma (žlutá) a Petr Chlupáč (úplně vlevo mimo záběr) byli již daleko vpředu

Pak už to šlo s pražským titulem ráz na ráz. V klíčové rozjížďce s číslem devět vletěl David Pacalaj do pásky a z handicapu posléze dokázal předčit pouze svého kolegu Jakuba Valkoviče ve druhé zatáčce. Pražský tandem již byl v nedohlednu. A to nejen na ovále žarnovického Městského stadiónu, ale i v průběžné klasifikaci.

Petr Chlupáč s Danielem Klímou totiž disponovali patnácti body a první žarnovický pár jen deseti. David Pacalaj a Jakub Valkovič navíc museli hájit i druhou pozici. Jen o bod za nimi byli jejich kluboví kolegové Michal Tomka a Ján Mihálik, kteří v osmé jízdě vyřídili třetí žarnovický tandem 5:1. O další bod níže stál osamocený Patrik Mikel, jenž v sedmé jízdě nedal ani náznak šance Kopřivnici.

Patrik Mikel stojí na tresné čáře za Danielem Klímou

Jenže hypotéza, že by se prosadil na pódium, přece jen ležela v teoretické rovině, což ostatně potvrdil on sám v rozjížďce s číslem dvanáct. „Chtěl jsem tam být a odstartoval jsem,“ vysvětlil, proč chytil kšiltem přilby o pásku. Daniel Klíma poté při repete pádil kupředu, zatímco Petr Chlupáč za jeho zády hlídal Patrika Mikela, kdyby v něm přece jen bouchly saze.

Kouř od stroje Daniela Klímy naštěstí způsobil volný řetěz, takže Pražané ve třinácté jízdě zopakovali svou skvělou taktiku na Kopřivnici. A stali se šampióny bez ztráty květinky. K řešení zbývala již jen otázka stříbra a bronzu, o něž se přetahovali domácí.

Jan Mihálik s Michalem Tomkou v desáté jízdě rychle v úvodním oblouku připravili o vedení Jana Macka. Hned vzápětí David Pacalaj a Jakub Valkovič jako střela zmizeli z dohledu Michala Danka a Patryka Zielinskeho. Konečný verdikt tím pádem spočíval na bedrech rozjížďky s číslem čtrnáct, kdy na sebe Žarnovica 1 a Žarnovica 2 narazily.

Klíčová jízda o stříbro: David Pacalaj (červená) se dostane do vedení před Michala Tomku (žlutá), Jána Mihálika (bílá) a Jakuba Valkoviče (modrá)

Michal Tomka a Ján Mihálik se jako zdivočelé vosy dokázali přesypat před Jakuba Valkoviče. Nicméně David Pacalaj triumfoval stylem start – cíl. A právě jeho bod dal jeho týmu rozhodující převahu nad svými klubovými kolegy.

 

Hlasy z depa

Pražané slaví titul

„Dobře,“ reagoval Petr Chlupáč na klasický dotaz magazínu speedwayA-Z, jak se mu dneska jelo. „Škoda, že taťka je nemocnej‘, tak dostal befelem ode mě, aby zůstal doma. Hezký závody. Dani nás doplnil za Honzu. Nechal jsem ho jet, byli jsme za ním a vytvořili jsme dvojice. Po extralize je to druhej‘ titul během tejdne. Jsem rád, že jsme to vyhráli my a nenechali jsme to Slovákům.“

„Super,“ radoval se Daniel Klíma. „Že jedu za Prahu, jsem zjistil včera o půl osmý večer. Dneska se mi jelo suprově, vůbec jsem to nečekal. Na extralize se mi tady nedařilo, moc mi to nešlo, měl jsem nulu bodů, ale dneska super.“

„Posral jsem jednu jízdu,“ sypal si David Pacalaj popel na hlavu. „Chtěl jsem moc a už jsem to nedohnal. Vyhrál lepší, ale té mé pásky je škoda…“

Jakub Valkovič nevyřešil rébus nastavení motocyklu

„Nevím, co se dělo,“ kroutil Jakub Valkovič hlavou. „Neuměli jsme to naladit. V Pardubicích ve středu a tady jsme jeli jiné motory, tamten musel na repas, ale s tímto mám problémy. Nedařily se mi starty, pak to bylo lepší. Díky Davidovi za pěkné závody.“

„Včera jsem byl tady trénovat, ať toho dneska využiju,“ rozhovořil se Ján Mihálik. „Ráno jsem ještě dělal motorku, včera jsem se díval na Grand Prix. Jel jsem nastavení z tréninku, ale dal jsem jiný motor. Ten ze včera měl problém v materiálu, aby jel. Jsem rád za třetí místo, gratuluju Pražákům, ale lepší by bylo vyhrát…“

„Až na tu jednu jízdu jsem na sebe pyšný,“ říkal Patrik Mikel. „Udělal jsem změnu, Pražaáci ale letěli palbu, ale třeba bych je pozlobil. Čtvrté místo je super, když jsem jel sám.“

Michal Danko nemusel být smutný

„Pár chyb jsem udělal,“ připouštěl Michal Danko. „Ale dalo se to. Jednou jsem zastavil, ale bylo to fajn.“

„Celkem to šlo,“ bilancoval Jan Macek. „Sedm bodů, řekl bych, že hezké. Pěkně jsem se svezl, konečně si zazávodil, nebyla tu velká konkurence. Za mě spokojenost.“

Typický obrázek dnešního odpoledne: Daniel Klíma a Petr Chlupáč v čele, soupeř – v tomto případě Patryk Zielinski a Mihcal Dankov – za nimi
1. AK Markéta Praha 25
Petr Chlupáč 2 3 2 2 2 11(4)
Daniel Klíma 3 2 3 3 3 14(1)
2. SC Žarnovica 1 18
David Pacalaj 3 3 1 3 3 13
Jakub Valkovič 2 1 0 2 0 5(2)
3. SC Žarnovica 2 17
Ján Mihálik 2 1 2 2 1 8(3)
Michal Tomka 1 E 3 3 2 9(1)
4. ZP Pardubice 12
Patrik Mikel 3 2 3 1 3 12
Mateusz Tudziez 0 X – – – 0
5. SC Žarnovica 3 10
Michal Danko 0 1 E 0 2 3
Patryk Zielinski, PL 1 3 1 1 1 7(1)
6. AK Kopřivnice 8
Jan Macek 1 2 2 1 1 7
Blažej Wypior 0 0 1 0 0 1(1)

Poznámka: žlutá karta za startovní přestupek – Michal Tomka ve druhé a Patrik Mikel ve dvanácté jízdě; ukázkové jízdy Juraj Šuška a Sebastian Matejov

Jan Kvěch se vzhledem k okolnostem podílel na titulu jako kouč

Foto: Karel Herman

Mateusz Tudziez po svém pádu odstoupil

Polákům se dolů ze slánského pódia vůbec nechtělo

Slaný – 22. září
Krásné nedělní dopoledne lákalo k návštěvě ploché dráhy. Diváci mistrovství republiky dvěstěpadesátek, jímž vrcholil náročný slánský víkend nižších kubatur, to však neměli vůbec jednoduché. Kvůli zamčené bráně to museli vzít vrchem přes depo. Abyste viděli Poláky na všech stupních pódia, museli jste si pospíšit. Motory totiž burácely již dávno před desátou hodinou dopolední, kdy měl závody začínat. Ale derby pražských S je inu derby pražských S.

Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski a Damian Ratajczak stojí na stupních vítězů

Nejdříve plochá dráha, fotbal až pak

Zavřená brána vítala fanoušky

Jaroslav Drbal, notoricky známý Slávista, který si sešívaný dres svého času neváhal obléknout také při návštěvě ostravské hospody, proto ve funkci vedoucího depa neměl žádný důvod otálet. Natož pak bojkotovat dřívější začátek, když se ještě před cestou na Letnou musel ještě doma posilnit domácím obědem. A možná sehnat nějakou plyšovou krysu, kterou fanoušci házeli z ochozů.

Ale nechme žertů a vraťme se k ploché dráze! Tři polští závodníci, kteří včera stáli na pódiu volného mezinárodního závodu, se stali nejlepší trojicí čtvrtlitrového mistrovství republiky anno domini 2019. Čtvrtý z nich, Mateusz Jablonski, však mítink nedokončil.

Damian Ratajczak (žlutá) versus Pavel Kuchař (bílá) a Milan Dobiáš (červená)

Upadl v páté jízdě, v desáté pak dokonce dvakrát. Pádů jsme ostatně viděli více. Daniel Schröder skončil v nemocnici a ze země se musel sbírat také Jan Jeníček. Oskar Paluch zase v rozjížďce s číslem pět zůstal stát vinou mechanické poruchy. Systém závodu jej ovšem rozhodně nediskvalifikoval z boje o českého mistra.

 

V režii Poláků

Jaroslav Vaníček (modrá) drží v šachu Marlona Hegenera (žlutá)

Rozpis se operativně upravoval. Nakonec přišla ke slovu formule známá z přeboru s třinácti jízdami, v nichž se každý z třinácti závodníků objevil u pásky čtyřikrát. Konečné pořadí posléze určovala trojice finálových jízd.

V céčku se sešla jen trojice českých teenagerů, kteří letos s dvěstěpadesátkami, alespoň na oficiální bázi, začali. Jan Jeníček upadl a Jaroslav Vaníček byl v cíli před Janem Hlačinou. Obhájce titulu Pavel Kuchař nejprve prohrál rozjezd o finále A s Patrickem Skaarupem, nicméně v béčku byl první. Milan Dobiáš, další borec s pětistovkami na svém perimetru, byl čtvrtý.

Ve finále B Pavel Kuchař nezaváhal

Základní část opanoval Wiktor Przyjemski. Ovšem s Oskarem Paluchem se v jízdě nepotkal, takže veškerá kdyby mělo setřít až finále A. V něm však svou vítěznou šňůru prodloužil Wiktor Przyjemski. Oskar Paluch skončil druhý, Damian Ratajczak třetí, zatímco Patrick Skaarup se mezi top trojku nevešel.

Po startu finále A: Wiktor Przyjemski, Oskar Paluch, Damian Ratajzcak a Patrcik Skaarup
TOT C B A
1. Wiktor Przyjemski, PL 3 3 3 3 12 1.
2. Oskar Paluch, PL 3 E 3 3 9 2.
3. Damian Ratajzcak, PL 2 3 2 3 10 3.
4. Patrik Skaarup, DK 1 3 2 2 8+3 4.
5. Pavel Kuchař, Praha 3 2 1 2 8+2 1.
6. Marlon Hegener, D 1 2 1 2 6 2.
7. Sebastian Kössler, A 1 2 T 2 5 3.
8. Milan Dobiáš, Chabařovice 2 2 0 3 7 4.
9. Jaroslav Vaníček, Praha 0 0 3 1 4 1.
10. Jan Hlačina, Divišov 0 0 1 1 2 2.
11. Jan Jeníček, Pardubice E 1 1 0 2 F
12. Mateusz Jablonski, PL 2 F X – 2
13. Daniel Schröder, D 1 F – – 1
Pavel Kuchař – na snímku se svým otcem Pavlem – uhájil postavení nejlepšího Čecha

Foto: Mirek Horáček a Eva Palánová

Jiří Jeníček se sklání nad motocyklem svého syna Jana, který zastavil v rozjížďce s číslem tři

Boj o dlouhodrážního mistra světa skončil v semifinále

Roden – 22. září
Před čtrnácti dny se Dimitri Berge v Morizes dostal do čela mistrovství světa na dlouhé dráze, nicméně Martin Smolinski ztrácel jediný bod. V posledním finále v Rodenu měl lepší nástup Francouz, který po třech triumfech prohrál až v rozjížďce s číslem jedenáct právě s Martinem Smolinskim. Boj o titul ovšem skončil předčasně, neboť si Němec si v prvním semifinále při pádu s Mathieu Tresarrieum zlomil klíční kost. Dimitri Berge poté vyhrál semifinále číslo dvě a zlatou medaili mu již nemohl nikdo sebrat. Vítězem závodu se stal Lukas Fienhage a na pódiu nechyběl ani Josef Franc. Martin Málek byl jedenáctý.

1. Lukas Fienhage, D 3 4 3 4 3 1 4 22
2. Dimitri Berge, F 4 4 4 3 4 4 3 26
3. Josef Franc, CZ 2 3 2 3 4 4 2 20
4. Mathieu Tresarrieu, F 4 4 3 3 1 3 1 19
5. Martin Smolinski, D 4 3 4 4 4 X – 19
6. Zach Wajtknecht, GB 2 1 4 4 2 3 16
7. Chris Harris, GB 3 2 12 3 2 13
8. Theo Pijper, NL 3 2 3 1 2 2 13
9. Jesse Mustonen, FIN 1 2 2 2 3 1 11
10. Max Dilger, D 1 1 2 2 2 0 8
11. Martin Málek, CZ 2 3 0 1 1 7
12. Bernd Diener, D 1 0 1 0 1 3
13. Andy Appleton, GB 0 0 1 1 0 2
14. Dave Meijerink, NL 0 1 E – – 1
15. Jörg Tebbe, D 0 0 0 E E 0
16. Henry van der Steen, NL (res) 0 0
17. Jarno de Vries, NL (res) E 0

Konečné pořadí mistrovství světa:

1. Berge 121, 2. Smolinski, 3. Ma. Tresrrieu 101, 4. Fienhage 79, 5. Franc 77, 6. Pijper 66, 7. Harris 50, 8. Mustonen 48, 9. Dilger 44, 10. Málek 34, 11. Shanes 34, 12. Appleton 31, 13. Diener 27, 14. Wajtknecht 25, 15. Tebbe 17, 16. S. Tresarrieu 14, 17. Hummle 14, 18. Katt 3, 19. Meijerink 1, 20. Stella 1.

Leon Madsen vyhrál další svou vysněnou velkou cenu

Cardiff – 21. září
Leon Madsen se po triumfu v britské velké ceně nechal slyšet, že po zkompletování zlatého double v nejoslnivějších velkých cenách ve Varšavě a v Cardiffu bude mít skvělý pocit, ať už se stane šampión světa či nikoliv. Upřímně řečeno, blíže realitě je spíše druhá varianta. Bartosz Zmarzlik totiž na hrotu aktuální klasifikace přidal další body a všechno nasvědčuje, že to bude právě on,kdo za čtrnáct dnů v Toruni bude slavit titul.

Emil Sajftutdinov, Leon Madsen a Bartosz Zmarzlik řádí na pódiu

 

Dán se postavil na pódium úplně nahoru, aby po svých bocích měl Emila Sajftudinova a Bartosze Zmarzlika, zatímco Jason Doyle projel finálovým cílem jako čtvrtý. Vítěz je nyní v aktuální klasifikaci třetí, na druhého Emila Sajftutdinova ztrácí dva a na leadera devět a sám přiznává, že dostat se v Toruni do čela nebude zrovna snadný úkol. Ale Varšava a Cardiff mu přinesly cenu útěchy.

„Doma před závodem jsem si povídal doma s přítelkyní,“ vysvětloval. „Řekl jsem, že možná letos nebudu mistrem světa, ale bylo by hezké vyhrát dvě největší velké ceny a skončit jako jednička v polské extralize. A to teď jsem a vyhrál jsem Varšavu a Cardiff. Jestli nevyhraju šampionát, bude to pro mě náplast.


Bartosz Zmarzlik na téma boje o titul:

„Toruň je přede mnou a uvidíme, co se tam stane, ale nerad toho říkám hodně předem. Letos se cítím dobře, dvě nebo tři velké ceny nebyly nejlepší, Praha, Malilla a Hallstavik. Ale od Malilly jsem byl třikrát ve finále.“


Leon Madsen však neztrácí odhodlání získat jednu z medailí, aby podtrhla jeho první sezónu ve světě velkých cen. „Letos jsem dokázal, že do Grand Prix patřím,“ řekl. „Jenom zisk medaile by byl velký výkon v mém prvním roce, když navíc uvážíme zranění, s nimiž jsem se musel vypořádat. Po Cardiffu jsem velmi, velmi šťastný, jak klasifikace vypadá, a do Toruně pojedu pozitivní a budu dělat vše, co je v mých silách. Uvidíme, co se stane.“

1. Leon Madsen, DK 1 2 2 3 3 3 3 17
2. Emil Sajfutdinov, RUS 3 1 3 3 3 2 2 17
3. Bartosz Zmarzlik, PL 1 3 3 1 3 3 1 15
4. Jason Doyle, AUS 2 3 2 2 2 2 0 13
5. Fredrik Lindgren, S 2 3 2 1 3 0 11
6. Antonio Lindbäck, S 3 0 1 3 2 0 9
7. Martin Vaculík, SK 0 U 3 3 2 1 9
8. Matej Žagar, SLO 1 2 1 2 2 1 9
9. Maciej Janowski, PL 3 2 1 0 1 7
10. Artjom Laguta, RUS 3 3 0 0 0 6
11. Robert Lambert, GB 1 0 3 2 0 6
12. Charles Wright, GB 2 2 0 0 1 5
13. Tai Woffinden, GB X 1 2 2 0 5
14. Niels Kristian Iversen, DK 2 1 0 1 1 5
15. Patryk Dudek, PL 0 1 1 0 1 3
16. Janusz Kolodziej, PL 0 0 0 1 0 1
17. Daniel King, GB (res) DNR
18. Chris Harris, GB (res) DNR

Průběžné pořadí seriálu:

1. Bartosz Zmarzlik 118, 2. Emil Sajfutdinov 111, 3. Leon Madsen 109, 4. Fredrik Lindgren 98, 5. Martin Vaculík 88, 6. Maciej Janowski 80, 7. Patryk Dudek 75, 8. Matej Žagar 74, 9. Jason Doyle 73, 10. Artjom Laguta 69, 11. Niels-Kristian Iversen 66, 12. Antonio Lindbäck 56, 13. Tai Woffinden 51, 14. Janusz Kolodziej 51, 15. Robert Lambert 37, 16. Max Fricke 36, 17. Mikkel Michelsen 15, 18. Bartosz Smektala 10, 19. Oliver Berntzon 7, 20. Charles Wright 5, 21. Václav Milík 4, 22. Maksym Drabik 4, 23. Matic Ivačič 2, 24. Jacob Thorssell 2, 25. Martin Smolinski 1.

Foto: tiskový servis IMG