Stovka lidí přijde na trachtaci

Mariánské Lázně – 3. září
Zajistit občerstvení pro stovku lidí je pro AMK Mariánské Lázně dozajista snadný úkol. Když si poradili s černou dírou v rozpočtu po světovém finále družstev před třemi lety, aniž by ji pronajímali filmařům jako kulisy pro hvězdné války, poskytnout důstojné prostředí pro vyhlášení vítězů evropské série veteránů bude maličkost.

 

Pro poslední kolo EVLS se přihlásilo dvanáct závodníků se čtyřventilovými a osmnáct s dvouventilovými motocykly. Mezi nimi je i Bob Dolman, který už neobráží všechny štace, nebo Rodney McDonald, jenž se dal dohromady po zranění

Od třinácti hodin čeká diváky na lázeňském kilometru celkem patnáct jízd a pětice finálových rozjížděk navíc. Jedinou nevýhodou je již pomalu tradiční termínová kolize s libereckým přeborem.

Startovní listina sobotního EVLS v Mariánských Lázních:

čtyřventily:
20 Rodney McDonald, AUS
1 Henk Snijder, NL
24 Peter Reitzel, D
10 Sören Vedsted, DK
2 Martin Cazemier, NL
11 Steen Larsen, DK
12 Mick Norton, GB
5 John Hartley, GB
25 Ulrich Büschke, D
14 Bob Dolman, GB
3 Graeme Brown, GB
15 David Hollingsbee, GB
dvouventily:
17 Rainer Borchers, D
3 Johan Last, NL
23 Jürgen Jucknies, D
12 John Wheatley, GB
24 Ernst Frank, D
10 Andreas Blache, D
2 Franz Greisel, D
21 Wolfgang Henselak, D
7 Bernd Köster, D
11 Brad Davis, GB
1 Wolfgang Barth, D
19 Kenny Blain, GB
16 Geoff Urben, GB
9 Keith Snelling, GB
5 Gerd Mauer, D
13 Pierre Winter, D
4 Manfred Giertz, D
15 Bill Haynes, GB
Letošní ELVS vyvrcholí v sobotu v Mariánských Lázních

Foto: Pavel Fišer

INTERTEAM přestává překvapovat, ale začíná šokovat

Slaný – 3. září
První vítězství SC INTERTEAMu na pražské Markétě na konci dubna mohlo být plným právem označeno za obrovské překvapení. Ovšem jeho sestava na zítřejší předposlední extraligové kolo, když celek vede aktuální tabulku s převahou dvou bodů, je nečekaným šokem. Po vcelku očekávané absenci Martina Vaculíka koaliční celek vůbec neposílil a bez Zdeňka Holuba, jenž se v půlce července ocitnul na pražské soupisce, spadl do role outisdera. Střelným prachem neplýtvají ani Pardubice, zatímco Slaný a Praha věrné své dosavadní strategii větří nečekanou šanci na titul.


Tipujte:

Kdo vyhraje zítřejší extraligu ve Slaném?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy na zítřejší závod extraligy ve Slaném:

AK 3ton Slaný: 1 Eduard Krčmář, 2 Jakub Valkovič (INTERTEAM) (junior ACCR/SMF), 3 Martin Málek, 4 Zdeněk Simota, 5 Jakub Jamrog (PL)
ZP Pardubice: 5 Jaroslav Petrák, 6 Jan Macek (Kopřivnice), 7 Martin Gavenda, 8 Patrik Mikel, 18 Václav Milík
AK Markéta Praha: 9 Petr Chlupáč (junior ACCR/SMF), 10 Josef Franc, 11 Ondřej Smetana, 12 Zdeněk Holub, 19 Jan Kvěch
SC INTERTEAM: 13 Michal Tomka, 14 Filip Hájek, 15 David Pacalaj (junior ACCR/SMF), 16 Michal Škurla (Praha), 20 Daniel Klíma (Praha)
Slaný v Žarnovici: zleva Eduard Krčmář, Zdeněk Simota, Jakub Jamrog, Milan Dobiáš a Milan Mach

Foto: Karel Herman

Nedělní Tomíčkův memoriál se nerýsuje nikterak špatně

Praha – 3. září
Ačkoliv čas na přípravu letošního Memoriálu Luboše Tomíčka vystavil pražské pořadatele náročné zkoušce, slavný závod rozhodně nebude ušitý horkou jehlou. Startovní listina již čítá třináct jmen včetně obhájce loňského prvenství. A diváci se nebudou nudit ani před závodem, protože je nečeká pouze občerstvení u stánku, ale i doprovodný program.

 

Chris Holder přijede obhájit loňské vítězství a přiveze s sebou také bratra

Chris Holder souhlasil se svým startem, navíc si víceméně vymínil i účast svého mladšího bratra Jacka. Dnes ráno potvrdil svou účast rovněž Niels Kristian Iversen. Diváci uvidí mimo jiné i Linuse Sundströma či Matice Ivačiče, vítěze nedávné Zlaté přilby SNP.

Ve startovní listině jsou i junioři včetně slovenského mistra Davida Pacalaje, jejichž účast pořadatel koncipuje jako výzvu pro jejich české vrstevníky Jana Kvěcha a Petra Chlupáče. Z Čechů mají účast jistou Ondřej Smetana a Zdeněk Holub.

Václav Milík a Eduard Krčmář jsou mimo hru kvůli svému polskému angažmá, ovšem účast Josefa France není vyloučena. Pavel Ondrašík jej ovšem musí přemluvit, aby po světovém dlouhodrážním finále v Morizes vstoupil na palubu letadla, což nebude snadný úkol. Sportovní šéf Markéty by rád zajistil i nějaké plochodrážníky z Polska.

Diváci uvidí také freestylovou show bratří Podmolových, dívčí kapelu, zřejmě budou muset oželet tradiční autogramiádu, ale mezi půl třetí a třetí mohou do depa. „Děláme to narychlo, ale ať to pěkně okořeníme,“ nechal se slyšet Pavel Ondrašík před desátou dopolední, než pádil na tiskovou konferenci do klubu Lávka.

Potvrzení závodníci nedělního 51. Memoriálu Luboše Tomíčka:

Chris Holder, AUS
Jack Holder, AUS
Linus Sundström, S
Niels Kristian Iversen, DK
Michael Härtel, D
Dominik Möser, D
David Pacalaj, SK
Marko Levišin, UA
Matic Ivačič, SLO
Ondřej Smetana, CZ
Zdeněk Holub, CZ
Petr Chlupáč, CZ
Jan Kvěch, CZ

Foto: Karel Herman