Boj o dlouhodrážního mistra světa skončil v semifinále

Roden – 22. září
Před čtrnácti dny se Dimitri Berge v Morizes dostal do čela mistrovství světa na dlouhé dráze, nicméně Martin Smolinski ztrácel jediný bod. V posledním finále v Rodenu měl lepší nástup Francouz, který po třech triumfech prohrál až v rozjížďce s číslem jedenáct právě s Martinem Smolinskim. Boj o titul ovšem skončil předčasně, neboť si Němec si v prvním semifinále při pádu s Mathieu Tresarrieum zlomil klíční kost. Dimitri Berge poté vyhrál semifinále číslo dvě a zlatou medaili mu již nemohl nikdo sebrat. Vítězem závodu se stal Lukas Fienhage a na pódiu nechyběl ani Josef Franc. Martin Málek byl jedenáctý.