Češi a Slováci v akci 324

Letní prázdniny skončily a sezóna na našich oválech se tradičně roztočila naplno. Ve středu ve Slaném vyrazila Markéta za zlatem v extralize, v sobotu v Liberci Zdeněk Simota potvrdil titul letošního přeborníka a včera na Markétě Niels Kristian Iversen zvítězil v expresně zorganizovaném Tomíčkově memoriálu. V něm se nakonec objevil také Michal Škurla, jenž se chtěl na světové finále dlouhodrážních družstev připravovat na pouťáku v Pfarrkirchenu. Jelikož byl zrušen, dnešní kompilace magazínu speedwayA-Z se bude týkat vlastně pouze včerejší polské neděle.

 

Wroclaw zvrátila průběh semifinále play-off extraligy, když před zraky domácího publika zvítězila nad Zielonou Gorou 56:34 a díky celkovému skóre 98:82 postoupila do finále. V něm narazí na Leszno, které Czestochowou porazilo i podruhé stejným poměrem 52:38.

Václav Milík se ve středu ve Slaném svěřoval s problémy s ladičem a neskrýval chuť se ukázat, protože zprávy o jeho kontraktu v Toruni odmítl. Včera skóroval třemi body s jedním bonusem (0 2 1 -). V sestavě hostí exceloval Martin Vaculík, který jako jediný ze sestavy měl díky čtrnácti bodům dvouciferné skóre (2 3 2 3 2 2).

Druhá liga zažila první finálový mítink. Poznaň doma předčila Bydhošť 59:31. Eduard Krčmář byl správným tahounem, když dosáhnul na dvanáct bodů s jedním bonusem (3 1 3 2 3).

Eduard Krčmář měl lví podíl na triumfu Poznaně

Foto: Pavel Fišer