V Praze se pojede také o SGP v Toruni

Praha – 6. září
Byť na přípravu jednapadesátého Memoriálu Luboše Tomíčka bylo méně času než obvykle, vše spěje ke zdárnému konci. Markéta odkládá škrabošku staveniště, aby se oděla do závodnické krásy. Díra po odstraněných mantinelech je zasypána a je na ní vytyčena bílá čára. Pavel Ondrašík mezitím finalizoval startovní listinu a zítra bude asistovat při stavbě freestylařských ramp pro show Podmol Bros. Důležitá informace je také pro diváky. Pakliže si koupí oficiální program, mohou se bez placení dostat na poslední velkou cenu letošní sezóny v Toruni.


Tipujte:

Označte tři nejlepší nedělního Memoriálu Luboše Tomíčka:

View Results

Loading ... Loading ...

Tero Aarnio potvrdil svůj kontrakt již včera

Uvnitř programu totiž bude anketní lístek se třemi otázkami, které bude možné vložit do sběrného boxu dle pokynů. Po uzávěrce proběhne slosování a vítěz získá dvě vstupenky na Speedway Grand Prix v Toruni.

Jednapadesátý ročník legendárního závodu rovněž vstoupí do historie s premiérou nového rozpisu. „Když už máme jiný termín, chtěli jsme zkusit novou formu závodu,“ vysvětluje Pavel Ondrašík, sportovní ředitel pražské Markéty.

Ten v zásadě kopíruje formuli mistrovství Evropy jednotlivců. Po dvacet rozjížďkách postoupí do finále jen dva nejlepší, zatímco pro ostatní se bude pořádat jízda poslední šance. První dva v jejím cíli se promění ve finalisty. Zbylá dvojka skončí, přičemž jejich pořadí nebude mít na jejich umístění v závěrečné klasifikaci žádný vliv, protože o něm rozhodně základní část.

Aktuální stav pražského oválu během dnešního odpoledne

Startovní listina je již finalizována. Avízovaný Tero Aarnio, jenž v dubnu nadchnul slovenské fanoušky při šampionátu jejich země, již svůj nedělní start potvrdil. Pořadatelé usilovali o účast Przemyslawa Pawlickeho, jenž Tomíčkův memoriál vyhrál před čtyřmi lety.

K dohodě však nedošlo stejně jako v případě Szymona Wozniaka, jenž v neděli už bude na cestě na švédské play-off. Zajížďka do Prahy by jej dostala do časového presu. Plochodrážní bílou orlici bude zastupovat Adrian Cyfer, který se letos mihnul i českou extraligou.

Účastníci nedělního 51. Memoriálu Luboše Tomíčka v Praze:

Austrálie: Chris Holder, Jack Holder
Česká republika: Ondřej Smetana, Petr Chlupáč, Zdeněk Holub, Jan Kvěch, Josef Franc a náhradníci Filip Hájek a Daniel Klíma
Dánsko: Niels Kristian Iversen
Finsko: Tero Aarnio
Německo: Dominik Möser, Michael Härtel
Polsko: Adrian Cyfer
Slovensko: David Pacalaj
Slovinsko: Matic Ivačič
Švédsko: Linus Sundström
Ukrajina: Marko Levišin

Poznámka: čísla budou vylosována dodatečně

Foto: Pavel Ondrašík a Karel Herman

Pavel Kuchař se vrací v plné síle

Chabařovice – 5. září
Čtvrteční chabařovický trénink prověřil dva pražské juniory, Pavla Kuchaře a Michala Bašteckého, jak jsou na tom po fyzické stránce po svých pádech a zraněních. Závodníci hledají každou možnost si zatrénovat, jelikož liberecký přebor se blíží.

 

Pavel Kuchař a Michal Baštecký včera trénovali v Chabařovicích

Zraněná levá lopatka Pavla Kuchaře je po sedmitýdenní rekonvalescenci zahojená a on už dychtí po levých zatáčkách. Bude mít možnost hned  zítra v Liberci, kde bude mít šťastné číslo sedm.  Při posledním závodu v  Dánsku měl naopak smolnou třináctku, jak naznačuje samolepka na zadním blatníku, tak snad mu liberecká sedmička přinese štěstí.

Smolná třináctka z Dánska

Michal Baštecký přijel se svým otcem v dobré náladě a  zkoušel svoji pětistovku GM, aby už příští sezónu na ni mohl závodit. V Liberci ho však uvidíme ve vloženém závodu 250ccm o pěti závodnících.

Foto: Jiřina Šifaldová

Pavel Kuchař při včerejším tréninku v Chabařovicích

Sobotní Liberec zažije dva závody

Liberec – 7. září
V letošním přeboru se vůbec poprvé počítají všechny dosažené výsledky a vzhledem k užívání systému pro šestnáct závodníků pozbyly smyslu tabulkové body. A protože ne všichni závodníci absolvovali kompletní program dosavadních šesti kol a jiní se nevyhnuli bodovým ztrátám, je Zdeněk Simota na nejlepší cestě, aby se zítra v předposledním podniku přeboru stal opět jeho vítězem.


Tipujte:

Označte trojici závodníků, která bude v sobotu v Liberci stát na pódiu:

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Simota je kousek od potvrzení titulu českého přeborníka

Jihočech v plzeňské vestě má v současné době náskok osmnácti bodů na Michala Škurlu a dalších dvou na Martina Gavendu. Pakliže tento stav udrží rovněž zítra ve Starých Pavlovicích, obhájí svůj loňský primát bez ohledu na výsledek závěrečného kola poslední neděli měsíce na plzeňských Borech. Nikdo ostatní již na titul nemůže pomýšlet a upřímně řečeno i průnik mezi nejlepší trojku je spíše teoretickou záležitostí.

Přitom startovní listina zítřejšího podniku vypadá náramně slibně. Vedle vedoucího tria v ní figurují opět i Pražané Jan Kvěch a Petr Chlupáč, kteří by za hondě příznivých okolností mohli pomýšlet na medaili, či Ondřej Smetana. Do přeboru zasáhne i uzdravený Daniel Klíma, k závodění se vrací i Pavel Kuchař.

Martin Gavenda (žlutá) – na snímku před Pavlem Čermákem – usiluje o druhou příčku

Tradičně pestrá přeborová společnost je samozřejmostí. A přestože se sportovní komisi přihlásilo jednadvacet uchazečů o start, kvalifikace nebude. Pětice dvěstěpadesátek totiž absolvuje svůj vlastní mítink. Jeho aranžmá je spravedlivé. V pěti vložených rozjížďkách vyjede každý z účastníků na ovál čtyřikrát, pokaždé z jiné dráhy a potká se s každým ze svých soupeřů.

Startovní listina sobotního přeboru v Liberci:

1 František Klier, Divišov
2 Patrik Mikel, Pardubice
3 Ondřej Smetana, Praha
4 Daniel Klíma, Praha
5 Zdeněk Simota, Plzeň
6 Milan Dobiáš, Chabařovice
7 Pavel Kuchař, Praha
8 Jan Kvěch, Praha
9 Václav Kvěch, Plzeň
10 Martin Gavenda, Březolupy
11 Filip Hájek, Praha
12 Pavel Čermák, Pardubice
13 Jaroslav Petrák, Pardubice
14 Petr Chlupáč, Praha
15 Michal Škurla, Praha
16 Jakub Exler, Praha
samostatný závod 250 ccm:
1 Jan Hlačina, Divišov
2 Daniel Schröder, D
3 Jan Jeníček, Pardubice
4 Jaroslav Vaníček, Praha
5 Michal Baštecký, Praha

Foto: Karel Herman