V Praze se pojede také o SGP v Toruni

Praha – 6. září
Byť na přípravu jednapadesátého Memoriálu Luboše Tomíčka bylo méně času než obvykle, vše spěje ke zdárnému konci. Markéta odkládá škrabošku staveniště, aby se oděla do závodnické krásy. Díra po odstraněných mantinelech je zasypána a je na ní vytyčena bílá čára. Pavel Ondrašík mezitím finalizoval startovní listinu a zítra bude asistovat při stavbě freestylařských ramp pro show Podmol Bros. Důležitá informace je také pro diváky. Pakliže si koupí oficiální program, mohou se bez placení dostat na poslední velkou cenu letošní sezóny v Toruni.


Tipujte:

Označte tři nejlepší nedělního Memoriálu Luboše Tomíčka:

View Results

Loading ... Loading ...

Tero Aarnio potvrdil svůj kontrakt již včera

Uvnitř programu totiž bude anketní lístek se třemi otázkami, které bude možné vložit do sběrného boxu dle pokynů. Po uzávěrce proběhne slosování a vítěz získá dvě vstupenky na Speedway Grand Prix v Toruni.

Jednapadesátý ročník legendárního závodu rovněž vstoupí do historie s premiérou nového rozpisu. „Když už máme jiný termín, chtěli jsme zkusit novou formu závodu,“ vysvětluje Pavel Ondrašík, sportovní ředitel pražské Markéty.

Ten v zásadě kopíruje formuli mistrovství Evropy jednotlivců. Po dvacet rozjížďkách postoupí do finále jen dva nejlepší, zatímco pro ostatní se bude pořádat jízda poslední šance. První dva v jejím cíli se promění ve finalisty. Zbylá dvojka skončí, přičemž jejich pořadí nebude mít na jejich umístění v závěrečné klasifikaci žádný vliv, protože o něm rozhodně základní část.

Aktuální stav pražského oválu během dnešního odpoledne

Startovní listina je již finalizována. Avízovaný Tero Aarnio, jenž v dubnu nadchnul slovenské fanoušky při šampionátu jejich země, již svůj nedělní start potvrdil. Pořadatelé usilovali o účast Przemyslawa Pawlickeho, jenž Tomíčkův memoriál vyhrál před čtyřmi lety.

K dohodě však nedošlo stejně jako v případě Szymona Wozniaka, jenž v neděli už bude na cestě na švédské play-off. Zajížďka do Prahy by jej dostala do časového presu. Plochodrážní bílou orlici bude zastupovat Adrian Cyfer, který se letos mihnul i českou extraligou.

Účastníci nedělního 51. Memoriálu Luboše Tomíčka v Praze:

Austrálie: Chris Holder, Jack Holder
Česká republika: Ondřej Smetana, Petr Chlupáč, Zdeněk Holub, Jan Kvěch, Josef Franc a náhradníci Filip Hájek a Daniel Klíma
Dánsko: Niels Kristian Iversen
Finsko: Tero Aarnio
Německo: Dominik Möser, Michael Härtel
Polsko: Adrian Cyfer
Slovensko: David Pacalaj
Slovinsko: Matic Ivačič
Švédsko: Linus Sundström
Ukrajina: Marko Levišin

Poznámka: čísla budou vylosována dodatečně

Foto: Pavel Ondrašík a Karel Herman