Dnes juniorům chybělo více bodů

Gdaňsk – 17. července
Včerejší slova Filipa Šitery o náramné vyrovnanosti semifinále polského šampionátu juniorských družstev byla potvrzena dnes při druhém gdaňském závodě. Prvních pět družstev se vešlo do rozpětí dvou bodů a tři se dokonce dělila o třetí příčku. Bohužel české sestavě pár bodíčků uniklo, takže se tentokrát musela smiřovat s posledním místem.

Filip Šitera, Jan Kvěch, Patrik Mikel a Daniel Šilhán dnes v Gdaňsku

„Bylo to hrozně vyrovnaný,“ bilancuje závod Filip Šitera. „Semifinále je už palba, jezdí lidi z extraligy. Dráha byla tvrdší než včera. Byli jsme až sedmí. Patrik dostal v první jízdě warning, v poslední ho proměnil, prej‘ se hejbal. Dan se jednou přetočil, ale byl to teprve druhej‘ závod, takže v pohodě.“

Finále bude nakonec jen jediný závod, který se bude konat v Polsku podle toho, kdo o něho bude mít zájem. Z každé semifinálové skupiny do něho postoupí první tři a doplní se lepší z celků na čtvrtých místech.

Naše skupina pokračuje příští úterý a středu v Pardubicích. Filip Šitera pro oba mítinky nominoval Jana Kvěcha, Petra Chlupáče, Patrika Mikela a náhradníka Daniela Šilhána.

1. Wlokniarz Czestochowa 21
Jakub Miskowiak 3 3 2 3 11
Bartolomiej Kowalski 2 3 1 0 6
Mateusz Swidnicki 0 1 2 1 4
2. Falubaz Zielona Gora 20
Norbert Krakowiak 1 1 0 2 4
Damian Pawliczak 3 1 3 1 8
Mateusz Tonder 2 1 2 3 8
=3. ROW Rybnik 19
Dominik Tyman 0 0 0 ex 0
Mateusz Tudziez 1 2 2 2 7
Robert Chmiel 3 3 3 3 12
=3. Start Gniezno 19
Damian Stalkowski 2 1 3 1 7
Mateusz Blazykowski T 2 – ex 2
Kevin Fajfer 2 3 3 2 10
Kacper Grzelak 0 0 0
=3. Falubaz Zielona Gora II 19
Nikodem Bartoch 1 2 3 1 7
Jakub Osyczka 3 1 3 2 9
Damian Boduch 2 ex – – 2
Fabian Ragus 0 0 0
6. Wybrzeze Gdaňsk 15
Karol Zupinski 2 3 2 3 10
Denis Zielinski 0 1 1 1 3
Oskar Rowecki 0 0 0 2 2
Maciej Uszaruk DNR
7. ACCR 13
Jan Kvěch 2 3 3 2 10
Patrik Mikel 1 1 1 ex 3
Daniel Šilhán 0 0 0 0 0

Poznámka: Patrik Mikel svou žlutou kartu za startovní přestupek z rozjížďky s číslem čtyři proměnil na červenou v devatenácté jízdě

Foto: Filip Šitera

Češi si uvědomili, že další postup není nemožný

Gdaňsk – 16. července
Skupina B polského šampionátu juniorských družstev odstartovala prvním z dvojice svých dvojzávodů v Gdaňsku. V dramatickém závodě slavilo triumf trio z Czestochowej před prvním párem Zielonej Gory. Čeští borci vedení Janem Kvěchem, jenž podlehl pouze domácímu Karolu Zupinskemu v rozjížďce s číslem tři, byli třetí. Filip ŠItera kvituje především fakt, že si uvědomili, že jejich postup do semifinále polské soutěže nemusí být konečnou stanicí.

„Koukal jsem,“ netají se Filip Šitera, že jej jeho svěřenci přece jenom zaskočili. „Bylo to pěkný, paráda. Všechno bylo v pohodě, v semifinále jsou závody vyrovnanější. Honzík jel skvěle, ale Patrik i Dan dělili body. Je vidět, že máme na další postup.“

Patrik Mikel, mechanik Michal Pospíšil, Jan Kvěch a Daniel Šilhán v Gdaňsku
1. Wlokniarz Czestochowa 26
Jakub Miskowiak 3 3 3 3 12
Bartolomiej Kowalski 2 3 2 3 10(2)
Mateusz Swidnicki 1 1 2 F 4(1)
2. Falubaz Zielona Gora 22
Norbert Krakowiak 3 2 1 3 9(1)
Damian Pawliczak 1 3 2 2 8(2)
Mateusz Tonder 0 0 3 2 5
3. ACCR 17
Jan Kvěch 2 3 3 3 11
Patrik Mikel 1 1 1 1 4(1)
Daniel Šilhán 1 1 0 0 2
=4. Wybrzeze Gdaňsk 16
Karol Zupinski 3 2 3 3 11
Denis Zielinski 0 1 1 1 3
Oskar Rowecki 0 2 0 0 2(1)
Maciej Uszaruk DNR
=4. Start Gniezno 16
Damian Stalkowski 3 2 2 2 9(1)
Mateusz Blazykowski 0 – 0 0 0
Kevin Fajfer 3 2 1 1 7
Kacper Grzelak F 0
6. Falubaz Zielona Gora II 15
Nikodem Bartoch 1 2 3 1 7(1)
Jakub Osyczka 2 1 2 3 8
Damian Boduch 0 – – 0 0
Fabian Ragus 0 F 0
7. ROW Rybnik 14
Dominik Tyman T 0 0 0 0
Mateusz Tudziez 1 1 2 3 7(1)
Robert Chmiel 1 2 2 2 7(1)

Foto: Filip Šitera

Češi a Slováci v akci 316

Minulý týden si naši fandové rozhodně nemohli stěžovat. V úterý viděla malá Markéta v dalším díle série PRO-TEC Speedway Mini Cupu, jak je na tom bohatá zásobnice domácích talentů. Byť řada favoritů chyběla, odpověď nemohla znít jinak, že nesmírně dobře. Sobota a neděle ožila českým ligovým víkendem ve slovenské Žarnovici, kam se vypravilo poměrně dost fanoušků od nás, aby viděli nejen skvělé závody, ale zažilo i neopakovatelnou atmosféru tekovského městečka.  Během volných dnů se však čeští a slovenští závodníci dostali do akce rovněž v zahraničí. O tom vás přesvědčí další díl pravidelné kompilace magazínu speedwayA-Z, která se vzhledem k dovolené vydavatele místo běžného pondělí dostala na řadu až o dva dny déle.

 

Martin Vaculík je třetí nejlepší individuální postavou polské extraligy

Indianerna Kumla v úterý nejela mítink ve švédské Elitserien, protože doma přivítala Dackarnu Malilla již ve čtvrtek 4. července. Prohrála 37:53, přičemž Václav Milík inkasoval šest bodů s jedním bonusem (1 0 2 1 2).

Baltský Gdaňsk hostil v pátek individuální šampionát nejlepších závodníků polské extraligy. Stal se kořistí Bartosze Zmarzlika, který ve finále protnul metu před Piotrem Pawlickim, Martinem Vaculíkem a Jasonem Doylem.

Slovenský borec nepoznal zkraje mítinku přemožitele, když vyhrál své první čtyři rozjížďky. V osmnácté jízdě však upadl, nicméně ziskem dvanácti bodů se přesto vyhnul semifinále a postoupil rovnou do finále.

V sobotu se Petr Chlupáč měl ve vestě Rawicze dočkat svého debutu ve druhé polské lize v Krakově, nicméně negativní předpověď počasí vedla ke čtvrtečnímu rozhodnutí přesunout mítink až na poslední červencovou neděli.

Josef Franc se svým týmem v Marmande

Ostatně ani Zdeněk Simota v sobotu nezažil v Lendavě debut ve slovinské lize. Jeho start ale ztroskotal na finanční otázce. V spojení s nedělní českou extraligou v Žarnovici jihočeský Plzeňan slyšel na tři sta euro, ovšem snížení na polovinu již pro něho akceptovatelné nebylo.

V sobotu večer se Josef Franc pustil do volného závodu na trávě, který se ve francouzském Marmande každoročně koná v předvečer výroční dobytí Bastily. Vyhrál jej Dimitri Berge a na stupně vítězů vyrazili rovněž Mathieu Tresarrieu a právě pražský závodník (1 4 2 1 3, druhý v semifinále a třetí ve finále).

„Pepe jel s obrovskou chutí,“ vypráví Zdeněk Schneiderwind, který svého svěřence doprovázel. „Během jízdy byl druhý, pátý a hned třetí. Myslím, že ho závody nakoply a povzbudily. Pro diváky to určitě byla výborná podívaná.“

Martin Málek se v sobotu na finále evropského šampionátu na travnaté dráze připravoval v nizozemském Aduardu. Na rozdíl od Josefa France v Marmande vyrazil ke stupňům vítězů rovnou, když v základní části ztratil jen pár bodů (4 4 3). Jenže ve finále A skončil na zemi.

Všechno ostatní musel Martin Málek po svém pádu v Aduardu na svém motocyklu vyměnit

„Začal jsem celkem dobře,“ přibližuje. „Dlouhá, celkem děravá tráva mi že začátku nedělala problémy. Dojel jsem dvakrát druhý, pak jednou třetí. Body v pohodě stačily na třetí místo a postup do A finale. Přemýšlel jsem, jak zlepšit starty, musel jsem přehodit kolo v převodovce a doufal, že odletím od startu. Pak se to ale vleklo, čekání, zdržování a konečně nastal čas asi v půl deváté večer. Vybral jsem si třetí pozici, Romano Hummel a Theo Pijper jeli od prken, Stephan Katt z lajny. Těšil jsem se, jak jim to ukážu. Pak start a já odjížděl poslední, neboť jsem si nezařadil jedničku. Tak jsem to doháněl ze zadu, probojoval jsem se na třetí pozici a ve druhém kole v nájezdu jsem projel obrovskou dírou, to mě vykoplo a skončil na zemi. O té díře jsem věděl, ale jak jsem špatně viděl, neodhadl jsem to a bylo to. Asi to nevypadalo moc hezky, ale vyvázl jsem bez škrábnutí, jen motorka je celá zdemolovaná… Díky Bohu, že se mi všichni vyhli. Takže šesté místo a mám zase co dělat.“

 

Foto: Vaculík Racing Team, Josef Franc Racing a Martin Málek

Pražané slavili extraligový triumf bez svého kouče i bez svého kapitána

Žarnovica – 14. července
Tomáš Topinka se nikdy netajil pevným přesvědčením, že extraligový tým složený výhradně z vlastních odchovanců má ambice na extraligová vítězství. Dravou vodu na mlýn jeho argumentace dávaly výkony Markéty na ovále, kde jí nejvyšší stupínek pódia mnohdy unikl o onen příslovečný vlásek. Nicméně do Žarnovice měl být povolán jakýsi dobrý Polák, z jehož startu však sešlo. Pražané se však konečně dočkali vítězství. A co je pikantní nejen bez Josefa France, jenž se na pouťáku v Marmande připravoval na evropské finále na trávě, ale i bez dovolenkujícího se Tomáše Topinky! Pavel Ondrašík, jenž jej zastoupil, neměl v zásadě složitou roli. Eduard Krčmář sice poslal v rozjížďce s číslem jedna do vedení Slaný, nicméně Ondřej Smetana a Petr Chlupáč vzápětí kontrovali. A od té chvíle byla Markétě celkem číslo jedna až do konce. Domácí nezačali optimálně. Ze startu Anderse Thomsena málem sešlo, ale Dán se nakonec objevil s vypůjčeným motorem od Martina Vaculíka, avšak na samý úvod vyšel naprázdno. INTERTEAM stále hrál vyrovnanou partii se Slaným a Pardubicemi. Před rozjížďkou s číslem dvacet byl mezi nimi rozdíl jediného bodu. Martin Vaculík umlčel fámy, že sudí Lubomír Hajdóny zvedá pásku pro místní celek. Vletěl do bílého tkalounu a musel na trestnou čáru. Při repete se prosadil Jan Kvěch, jenž posléze pádil potvrdit pražský primát. Zdeněk Simota zůstal stát s přetrženým sekundárním řetězem, zatímco Martin Vaculík zle dotíral na druhého Martina Gavendu. Hlavou mu přitom probleskla vzpomínka na podobný duel při Zlaté přilbě SNP před jedenácti lety. Moravana s bílým koníkem na vestě předčil v posledním výjezdu a zajistil nadnárodnímu družstvu druhé místo. O třetí místo musel být vypsán rozjezd, v němž pardubický Matej Žagar změřil slánského Jakuba Jamroga. Milan Mach tedy na Slovensku pil z poháru plného hodně silné hořkosti. Útočil na Prahu, nakonec skončil poslední a v aktuální tabulce převzali jeho postavení nejbližšího souseda vedoucího INTERTEAMu vítězní Pražané.

Pražané stojí na stupních vítězů spolu s INTERTEAMem a Pardubicemi

Kdeže v nedělním poledni sobotní chmury jsou

Jaroslav Petrák začal závod nešťastně tréninkovým pádem

Kavárna Orient přímo naproti žarnovickému Městskému stadiónu bývá před každými závody plná debat na téma nadcházejících plochodrážních závodů. Ani dnešek nebyl žádnou výjimkou. Diskuse, zda Václav Milík dokáže překonat bratru tisícovku kilometrů z Güstrowa na slovenský Tekov včas, utnul samotný pardubický kapitán.

Okolo půl dvanácté sem přišel na kafíčko spolu se svými mechaniky Miroslavem Mihulem a Tomášem Suchánkem, jenž se nikterak netajil, že červenou dodávku pardubického závodníka neváhal po německé dálnici hnát až stoosmdesátikilometrovou rychlostí.

Zato Milan Dobiáš se vypravil na cestu již po sobotním obědě. Jeho dědeček Milan Línek volil cestu z Ústí nad Labem výhradně po dálnici, takže oba do Žarnovice přibyli již v sobotu večer. Většina účastníků dnešní extraligy zde stejně přespávala po včerejší první lize.

Václav Milík – na snímku se svým mechanikem Miroslavem Mihulem – dorazil do Žarnovice rovnou z Güstrowa

Včera bylo včera a dnes bylo dnes především z meteorologického úhlu pohledu. Plán případného přesunu první ligy na nedělní dopoledne již dávno zmizely v propadlišti plochodrážních dějin. A co bylo nejdůležitější, ty tam byly i obavy z počasí. Sluníčko totiž všude malovalo žluté tóny, nad nimiž by zbledly závistí i plenéry Vincenta van Gogha. A stejně jako naše nejbližší hvězda se mohl řehtat i Ján Daniel.

Sice přišel o Zdeňka Holuba, jehož si při absenci Josefa France stáhla pražská Markéta, ale na druhou stranu vestu Jakubu Valkovičovi dával on, nikoliv Milan Mach. Nicméně krize hrozící z absence Anderse Thomsena již byla dávno zažehnána.

Dán se totiž ozval s Güstrowa, že má potíže se svým technickým parkem, což vyřešil Martin Vaculík zápůjčkou svých pohonných agregátů. Nicméně INTERTEAM měl stejně platit daň, když Anders Thomsen coby náhradník měl zastoupit hostujícího Jana Macka již v rozjížďce s číslem jedna. Ještě předtím však prožil drama Jaroslav Petrák.

Eduard Krčmář (bílá) míří k úvodnímu triumfu před zraky Anderse Thomsena

„Říkám protáhnu si ještě jednu zatáčku a šup, ustlal jsem si,“ komentoval pardubický matador svůj tréninkový pád. Upozorňoval všechny přítomné, aby mu pravačku tiskli raději v nezdvořilém stisku silou leklé ryby. Avšak zaplaťpánbůh jeho motocykl doznal větší újmy než on. Po tradičně velkoryse střiženém nástupu se však ještě neměl dostat ke slovu. Avšak pojďme si o šestém kole extraligy anno domini 2019 vyprávět popořadě.

Lubomír Vozár reaguje na poznámku, že jde s Matejem Žagarem do útoku pěkně zostra:

„A proč ne?!“

Ondřej Smetana (modrá) směřuje do čela před Martina Gavendu (žlutá) a Filipa Hájka (červená)

V rozjížďce s číslem jedna Eduard Krčmář odstartoval na Václava Milíka, jehož v úvodním oblouku podjel ještě Zdeněk Holub. Anders Thomssen se nevychytaným nastavením trčel beznadějně vzadu a INTERTEAM začínal od nuly nejen po nástupu, ale i na samotném prahu druhé jízdy. V ní mu kulaťoučká číslice ještě vydržela, protože Filip Hájek se opičil po Andersu Thomsenovi.

Na čele mezitím úřadoval Ondřej Smetana. A mezi ním jeho klubovým kolegou oblečeným ve vestě nadnárodního týmu jeli ještě Zdeněk Simota a Martin Gavenda. Praha se tím pádem ujala vedení, které v juniorské rozjížďce konsolidoval Petr Chlupáč. Po včerejšku věděl, že musí zlepšit starty, což se mu nyní povedlo.

Zvítězil stylem start – cíl před Jakubem Valkovičem, zatímco Patrik Mikel přivezl poslední bod na vrub Milana Dobiáše. Chabařovický závodník ve slánské vestě se však netajil, že v extralize prozatím sbírá spíše cenné zkušenosti než vysoké číslice u svého skóre.

Martin Vaculík (červená) podjíždí Mateje Žagara (žlutá) a Jakuba Jamroga (bílá)

V rozjížďce s číslem čtyři přišla v otázce vítězství řada na domácí. Nepojistil jej nikdo jiný než Martin Vaculík. Na první příčku se dostal hned po letu pásky k prosluněnému nebi a rázně ukázal Mateji Žagarovi, kdo bude dnes v Žarnovici pánem. Jakub Jamrog stačil v prvním výjezdu předčit pouze Michala Škurlu.

 

Hon na pražskou Markétu může začínat znovu a znovu

Jaroslav Petrák (žlutá) jezdí před Milanem Dobiášem (bílá)

Navzdory nule Michala Škurly byla pražská Markéta stále v pozici leadera závodu se dvěma body náskoku na Slaný a třemi na domácí a Pardubice. Druhá série její odstup ještě navýšil. Ondřej Smetana vypálil do čela jako plochodrážní bůh. Navzdory zdravotnímu a mechanickému handicapu se Jaroslav Petrák srdnatě pustil do křížku s Janem Mackem.

V prvním výjezdu se mu kopřivnického juniora oblečeného ve vestě INTERTEAMu nepředjel, což jej ovšem neodradilo od dalšího útoku. Ve druhém okruhu znovu udeřil a tentokrát byl úspěšný a posunul se na druhou příčku.

Ondřej Smetana komentuje, že během dvou svých dnešních výjezdů na žarnovický ovál doposud neprohrál:

„Nelítám, měl jsem lehký jízdy. Ale to je vlastně jedno, dvě trojky v prvních dvou jízdách extraligy jsem neměl ani nepamatuju.“

Anders Thomsen (čerrvená) vodí Jakuba Jarmoga (bílá) a Patrika Mikela (žlutá)

Anders Thomsen si raketovým startem v rozjížďce s číslem šest napravil svou úvodní nulovou reputaci. Zdeněk Holub, bývalý Dánům týmový kolega, se navzdory veškeré snaze neprobil do vedení, avšak dokázal udržet na uzdě Jakuba Jamroga. A Patrik MIkel zůstal na konci druhého okruhu stát s prasklým sekundárním řetězem.

V rozjížďce s číslem sedm úřadoval Matej Žagar, který do úvodního nájezdu vletěl jako první. Eduard Krčmář za jeho zády musel odrážet nájezdy Jana Kvěcha, jehož Pavel Ondrašík poslal dnes na ovál poprvé. Obzvlášť ve druhém výjezdu byl pražský junior hodně blízko podjetí slánského esa, nicméně své skóre přece jen otevíral jedničkou.

Jakub Valkovič mohl jen s obdivem sledovat rychlost extraligových borců, nicméně osmá jízda přinesla domácím další trojku. Postaral se o ni Martin Vaculík. Nejrychleji přitom odstartoval Zdeněk Simota, přes něhož se sápal Václav Milík. Poslední slovo v souboji úvodního oblouku ovšem slovenský šampión.

Skrumáž po startu osmé jízdy: zleva Petr Chlupáč, Martin Vaculík, Václav Milík a Zdeněk Simota

Na protilehlou rovinku vyjel jako první, přičemž za sebou měl Zdeňka Simotu. Plzeňský Jihočech ve slánské vestě však musel své dva body urputně hájit před dotírajícím Václavem Milíkem. Dařilo se mu, takže pardubický kapitán již podruhé za sebou bral zavděk jedním bodem.

Sotva Martin Vaculík projížděl pod šachovnicovou vlajkou, byl INTERTEAM o jediný bod za vedoucí Prahou, přičemž jak Slaný, tak Pardubice stály za ním o další bod. Avšak při extralize dneška se situace v aktuálním pořadí mění každou vteřinou. V rozjížďce s číslem devět Jan Kvěch odvedl Jakuba Jamroga, kdežto Martin Gavenda nakonec pokořil třetího Jana Macka. A hon za pražskou Markétou mohl začít nanovo!

Do čela honců se postavil Anders Thomsen. V desáté jízdě objel nejprve Michala Škurlu a posléze v úvodním výjezdu rovněž vedoucího Václava Milíka. Vzápětí předvedl nejlepší start Zdeněk Holub, nicméně v první zatáčce mezi ním a mantinelem do čela proburácel Matej Žagar.

Jan Kvěch (modrá) vodí Jakuba Jamroga (bílá)

Po své předchozí porážce Václava Milíka se Zdeněk Simota v depu ponořil do práce na svém motocyklu. Jenže nastoupená cesta nebyla evidentně správná, protože v rozjížďce s číslem jedenáct jezdil poslední za Jakubem Valkovičem. Jeho bod přišel domácím náramně vhod, protože Pardubice je předstihly jen o minimální rozdíl. A do dvanácté jízdy se chystal Martin Vaculík.

Ten se však měl v letošní extralize dočkat své druhé prohry. Uštědřil mu ji Eduard Krčmář. Po bleskovém startu se usadil v čele stejně pevně jako mistr rodea na divokém býkovi a Martin Vaculík se nedostal dopředu. Ondřej Smetana dovezl bod na úkor Patrika Mikela a skóre na konci třetí pětiny byla: Praha 21, INTERTEAM 18, Pardubice 17 a Slaný 16.

 

Duel ve stylu ZP SNP 2008 rozhodl

Zleva Jan Kvěch, Zdeněk Simota a Anders Thomsen

Zatímco Pardubicím docházel dech, do úlohy nájezdníků na vedoucí Prahu se ochotně stylizoval také Slaný. Petr Chlupáč vystřelil dopředu třinácté jízdy, avšak v první zatáčce se Eduard Krčmář mihnul okolo něho jako modrobílá čára. I při svém druhém nasazení Jaroslav Petrák podržel bílého koníka, když obral o poslední bod Filipa Hájka.

Dle očekávání hned na to nechal Ján Daniel stát Jana Macka a do boje poslal Anderse Thomsena. Dán mu důvěru splatil hladkým triumfem. Nejprve měl za sebou Zdeňka Simotu, jehož ovšem ve druhé zatáčce podjel Jan Kvěch. Pražský junior se jal stíhat i vedoucího Anderse Thomsena, nicméně ten svůj primát těsně uhájil.

Ke konci mítinku ožíval rovněž Jakub Jamrog. V rozjížďce s číslem patnáct zamířil neomylně do vedení, zatímco Václav Milík v první zatáčce stihnul pouze Jakuba Valkoviče. Ve druhém kole jej v oblouku u depa objel také Ondřej Smetana. Jeho bodík přišel jeho Markétě přenáramně vhod, jelikož Slaný byl pozadu o tři, domácí o pět a Pardubice o šest bodů.

Martin Vaculík (červená) právě odstartoval na Mateje Žagara (žlutá)

Od Milana Dobiáše však Milan Mach mohl v rozjížďce s číslem šestnáct očekávat nějaký zisk pouze v případě smůly ostatních soupeřů, která ale nepřišla. Martin Vaculík vystihnul okamžik letu pásky tak dokonale, až se depem šířily spekulace o jakési nekalé dohodě domácích s rozhodčím Lubomírem Hajdonim. Živnou půdu jim prve dodal i Anders Thomsen, když se také z mnoha úst ozvalo slůvko letmák. Jenže tyto konspirační teorie neměly přežít dnešní závod.

Sedmnácté jízdě vévodil Jakub Jamrog, na němž si Jan Kvěch celá čtyři kola vytrvale lámal zuby. Jakub Valkovič nepustil ke slovu Patrika Mikela. Nicméně pardubické záležitosti začal spravovat Matej Žagar. Přitom start rozjížďky s číslem osmnáct patřil Petru Chlupáčovi.

Ovšem první zatáčkou se řítil Eduard Krčmář, ale především Matej Žagar, jenž rychle zaujal postavení leadera. Rýsoval se další ze strhujících závěrů, když Praha měla k dobru již jen dva body na Slaný. Pardubice srovnaly krok s INTERTEAMem a ruku v ruce byly za leaderem pozadu o tři body.

Eduard Krmář (bílá) ujíždí Petru Chlupáčovi (modrá) a Janu Mackovi (červená)

Milan Dobiáš vyšel naprázdno také popáté a ani Zdeněk Holub nevyvařil z rozjížďky s číslem devatenáct více než jediný bodík. Vpředu v hlavní roli účinkoval Anders Thomsen, přes něhož se Václav Milík nedokázal v první zatáčce přenést vnější stranou.

Martin Gavenda odmítá rozjížďku s číslem dvacet přirovnat k finále ZP SNP v srpnu 2008:

„Na Zlaté přilbě 2008 to bylo trošku jinak. Než mi prasknul řetěz, měl jsem větší náskok. Dnes to bylo špatné, je ale fakt, že jsem Maťovi u prken nechal místo.“

Václav Milík (žlutá) dojíždí Anderse Thomsena (červená)

O pražském triumfu bylo však ve své podstatě rozhodnuto. I když… Borci z hlavního města vedli před závěrečnou jízdou o tři body před domácími a Slaným a o čtyři před Pardubicemi. Stát se mohlo cokoliv. A taky se stalo, protože během rozjížďky s číslem dvacet se děly takové věci, jež se při všech předchozích žarnovických extraligách nikdy nestaly!

Pakliže se Martin Vaculík spolehnul, že páska poletí vzhůru opět s rozsvícením zeleného světla, brutálně se přepočítal. Později se nechal slyšet, že jej vyprovokoval pohyb Zdeňka Simoty, avšak nic plátno, musel dozadu na trestnou čáru. Při restartu prokázal největší pohotovost Zdeněk Simota.

Protilehlou rovinkou se před něho přeřítili Martin Gavenda a Jan Kvěch, ovšem on měl stejně jiné starosti. „Už v první zatáčce po startu se mi zdálo, že se to žvejklo,“ vyprávěl později Václavu Kvěchovi, který mu dnes dělal mechanika, že záhy pojal podezření o svém sekundárním řetězu. „Pak to začalo cvakat.“

Martin Gavenda (žlutá) jde do čela dvacáté jízdy před Zdeňka Simotu (bílá)

Než Zdeněk Simota zkraje druhého okruhu odstoupil, byl Martin Vaculík před ním. Vedl Jan Kvěch, který ve druhé zatáčce úvodního kola předčil Martina Gavendu. K němu se blížil Martin Gavenda a všem pamětníků blesknul hlavou jejich jedenáct let starý duel ze Zlaté přilby SNP. Nyní však nešlo o krásnou trofej, ale o druhé místo. Kdyby totiž domácí hvězda skončila až třetí, jel by INTERTEAM rozjezd s Pardubicemi.

„Ta Prilba mi proběhla hlavou a říkal jsem si, že Martina musím předjet i dnes,“ připouštěl později Martin Vacuílk. V závěrečné zatáčce se vskutku přenesl před Martina Gavendu a umístil svůj tým na druhou příčku dnešního závodu. Svým způsobem otevřel šanci i pro Slaný, s nímž Východočeši za těchto okolností srovnali krok.

Mezi Janem Kvěchem (modrá) a Martinem Vaculíkem (červená) jede ještě Martin Gavenda

V rozjezdu o třetí místo se však prosadil Matej Žagar, který se po brilantním startu usadil pevně ve vedení. Jakub Jamrog vyzkoušel nájezd vnějškem první zatáčky, ale neuspěl a Slovinec mu ke všemu ujel. A tak na pódium vykročili Pardubičané. Postrádali přitom svého kapitána. Václavu Milíkovi se totiž udělalo špatně a ze závěrečného ceremoniálu se omluvil.

 

Hlasy z depa

Pražané jedou na stupně vítězů

„Pěkný závody,“ kvitoval Jan Kvěch. „Trošku jsem se trápil na startech. Drželi mě to, ladil jsem svoje starty. Jinak pěkný závody, předjíždělo se. Vyhráli jsme, jsem spokojenej‘.“

„Dneska super, je úspěch, že jsme vyhráli jako takovej‘ mladej‘ tým,“ hodnotil Ondřej Smetana. „Ostatní byli oslabený, to je pravda. Já se trošku dřel s motorkou, všem ostatním to jelo líp, ale vítězství je úspěch.“

„Dneska pěkný,“ smál se Zdeněk Holub. „Včera taky, šlo to. Teď je trošku závodní pauza. Párkrát se to dobře vyvedlo. O tom to je, to je speedway.“

Petr Chlupáč (modrá) jde do vedení před Jakuba Valkoviče (červená) a Patrika Mikela (žlutá)

„Hezký to bylo,“ pochvaloval si Petr Chlupáč. „Doladili jsme to včera na první lize a jeli, jak to bylo naladěný.  Dneska to bylo o startech, ty mi včera nešly, ale dnes byly lepší.“

„Těšíme se z druhého místa,“ začal Martin Vaculík bilancovat svou oblíbenou frází. „Praha byla lepší, je potřeba jí gratulovat. Zdeněk Simota se v poslední jízdě pohnul z jedničky. To mě vyprovokovalo a ťuknul jsem do pásky. Musím se ještě učit a nerozptylovat se. Když jsem honil Martina, Zlatá přilba SNP 2008 mi proběhla hlavou. Říkal jsem si ‚kruci, musím!‘.“

„Snažil jsem se, co se dalo,“ říkal Jakub Valkovič. „Bylo vidět, že dnes tu byli jiní jezdci než včera. Neměl jsem na ně rychlost, i když jsem odstartoval, v první zatáčce byli přede mnou. Jsem spokojený, hlavně za ty starty. Rychlost přijde. A jsem rád, že nám to druhé místo vyšlo.“

„Závody dobré,“ svěřoval se Martin Gavenda. „Byl jsem ale jenom třikrát na dráze. A ráno budu šohaj, musím utíkat do práce (smích).“

Jaroslav Petrák (žlutá) si vyšlápnul na Jana Macka (červená)

„O tréninku jsem spadnul a vykloubil jsem si palec na ruce,“ stěžoval si Jaroslav Petrák. „Říkám protáhnu si ještě jednu zatáčku. A šup, ustlal jsem si. Prdel jsem si narazil, roztrh‘ si kombinézu a zvingloval lepší motorku.“

„Dráha byla tvrdá, nevěděli jsme, co dělat s motorkou,“ posteskl si Patrik Mikel. „Když jsem chtěl skočit na druhou motorku, prasknul mi ve druhé jízdě zadní řetěz a roztrhal celý zadek. Z druhé motorky tek‘ olej, tak jsme to přeházeli na tu první. Ale zase špatný…“

Eduard Krčmář byl se svým výkonem spokojený

„Bohužel jsme poslední,“ pokrčil Eduard Krčmář rameny. „Nic s tím nenaděláme. Já jsem se sebou spokojenej‘, škoda, že jsme nebyli vejš. Snažili jsme se všichni. Když to ale nejde, tak to nejde. Je to sport.“

„Zezačátku to bylo dobrý,“ nechal se slyšet Zdeněk Simota. „Pak jsem to ale zkurvil. Porazil jsem Milíka, pak jsem laboroval a prohrál jsem s Valkovičem! Ach jó! A v poslední rozjížďce mi spadnul zadní řetěz.“

Pražané si střihli dnešní oslavy ve včerejším stylu
1. Markéta Praha 34
Zdeněk Holub 2 2 2 1 1 8
Ondřej Smetana 3 3 1 1 8
Michal Škurla 0 – 1 – 1
Petr Chlupáč 3 0 – 2 1 6
Jan Kvěch 1 3 2 2 3 11
2. SC INTERTEAM Žarnovica 30
Martin Vaculík 3 3 2 3 2 13
Jakub Valkovič 2 0 1 0 1 4
Filip Hájek 0 – – 0 0
Jan Macek, Kopřivnice – 1 0 – 0 1
Anders Thomsen, DK 0 3 3 3 3 12
3. AMK ZP Pardubice 28
Martin Gavenda 1 – 1 – 1 3
Václav Milík 1 1 2 2 2 8
Patrik Mikel 1 E 0 0 0 1
Jaroslav Petrák – 2 – 1 3
Matej Žagar, SLO 2 3 3 2 3 13+3
4. AK 3ton Slaný 28
Milan Dobiáš 0 0 0 0 0 0
Jakub Jamrog, PL 1 1 2 3 3 10+2
Zdeněk Simota 2 2 0 1 E 5
Eduard Krčmář 3 2 3 3 2 13
bez náhradníka
Jakub Jamrog (bílá) vede před Janem Kvěchem (modrá) a Jakubem Valkovičem (červená)

Aktuální extraligová tabulka:

bilance výsledků malé body velké body
1. INTERTEAM 3-1-1-1 189 18
2. Praha 1-3-1-1 188 16
3. Slaný 1-2-2-1 186 15
4. Pardubice 1-0-2-3 176 11
Eduard Krčmář za sebou vodí Martina Vaculíka a Ondřeje Smetanu

Foto: Karel Herman

Martin Vaculík nakonec poslal domácí na druhou příčku pódia

Grigorij Laguta vyrazil za evropským titulem

Güstrow – 13. července
Sobotní večer v Güstrowě viděl začátek finálové části evropského šampionátu jednotlivců. Na jeho konci měl největší důvody k úsměvům Grigorij Laguta. Vyhrál totiž závod, v němž navíc inkasoval největší počet bodů a ujal se vedení v průběžné klasifikaci. Na stupních vítězů mu dělali společnost Leon Madsen a Bartosz Smektala. Václav Milík začal dvěma triumfy, aby ovšem v rozjížďce s číslem dvanáct upadl. Než našel správné nastavení, poslední šance mu utekla o jediný bod, a on skončil celkově sedmý.

Leon Madsen, Grigorij Laguta a Bartosz Smektala stojí na stupních vítězů
1. Grigorij Laguta, RUS 2 2 3 3 2 3 15
2. Leon Madsen, DK 0 3 2 3 1 2 11
3. Bartosz Smektala, PL 3 3 1 1 3 1 12
4. Antonio Lindbäck, S 3 1 3 3 1 0 11
5. Michael Jepsen Jensen, DK 2 0 3 2 3 10
6. Kai Huckenbeck, D 0 2 2 2 3 9
7. Václav Milík, CZ 3 3 X 0 2 8
8. Kacper Woryna, PL 1 2 2 3 0 8
9. David Bellego, F 1 2 3 2 X 8
10. Nicki Pedersen, DK 2 0 2 2 2 8
11. Jaroslaw Hampel, PL 3 3 0 1 0 7
12. Mikkel Michelsen, DK 2 1 1 0 3 7
13. Robert Lambert, GB 1 0 1 1 1 4
14. Pawel Przedpelski, PL 0 1 F 0 2 3
15. Anders Thomsen, DK 0 E 1 1 1 3
16. Kevin Wölbert, D 1 1 0 0 0 2
17. Tobias Busch, D (res) DNR
18. Ben Ernst, D (res) DNR

Foto: oficiální tiskový servis FIM Europe

Pražské Markéty se obávalo i dešťové božstvo

Žarnovica – 13. července
Předpověď počasí na sobotu byla strašlivě brutální. Pořadatelům z žarnovického Speedway Clubu musela připomínat rozsudek smrti nad zemským zločincem kdysi v temném středověku. Největší dešťová pohroma nad jejich městečkem byla hlášena přesně mezi patnáctou a šestnáctou hodinou, tedy v době začátku posledního prvoligového kola. Navíc kolem půl jedné se obloha otevřela dokořán, avšak jak rychle silná průtrž mračen přišla, tak i odešla. A v inkriminovanou dobu místo dešťových kapek na ovále řádili Pražané, mezi nimiž nechyběl Petr Chlupáč, jehož debut v polské lize byl kvůli počasí odvolán již ve čtvrtek. Kouč Radek Smetana preferoval spíše juniory a to i na úkor svého syna Ondřeje, přesto celek z hlavního města vyhrál i počtvrté v řadě. Teorie, že by přišel o přebornický titul, vůbec nepřišly na přetřes. Zato Tomáš Wanke se přece jen obával o kopřivnické stříbro, když vedle obou jeho juniorů celek posílil jen Michal Škurla, jenž navíc ve čtvrté jízdě přišel o dva body kvůli prázdné pneumatice. Nicméně moravský náskok z úvodních kol se ukázal jako dostatečný. Hostující Zdeněk Holub svým maximem dotáhl zraněními sužované domácí na druhý stupínek pódia před Pardubice.

Pražané stojí na pódiu nad Žarnovicou a Pardubicemi

Na Markétu platí pouze Žarnovica

Michal Škurla (bílá) vede před Janem Mackem (žlutá), Ondřejem Smetanou (modrá) a Janem Kvěchem (červená)

Pod hrozbou příchodu deště nebylo nad čím otálet. Závodníci se proto zvedli z depa k tradičně okázalému nástupu již o deset minut před patnáctou hodinou. A pak se stejně rychle šlo do vlastní závodní akce. Žarnovicu hned na úvod čekal dvojduel proti Pardubicím.

Patrik Mikel vysvětluje své odstoupení z rozjížďky s číslem jedna:

„Prasknul mi šroub na sedle, únava materiálu.“

V rozjížďce s číslem jedna se vedení ujal Zdeněk Holub, jenž v domácí sestavě suploval početný kontingent zraněných závodníků. Jakub Valkovič se zavěsil za něj, ovšem v v úvodním výjezdu jej podjel Martin Gavenda. Jeho kolega Patrik Mikel však zůstal stát ještě v prvním okruhu.

Roman Marek v nepříjemné situaci

Ve třetí jízdě dovolily Pardubice domácímu celku jenom remízu. Zdeněk Holub opět triumfoval ve stylu start – cíl, ovšem Jaroslav Petrák s Martinem Gavendou vztyčili hráz, kterou nemohl Michal Danko ztéci. Ještě lepší vstup do závodu než Žarnovica však prožila pražská Markéta.

Startu druhé jízdy zvládnul nejlépe Jan Kvěch, zatímco Ondřej Smetana v úvodním oblouku podjel Michala Škurlu. „Nic jsem neviděl,“ ukazoval Jan Macek, čtvrtý v cíli své zablácené brýle coby memento, že polední déšť nechodil okolo oválu opatrně po špičkách.

Ve čtvrté jízdě se ujal vedení Jan Kvěch. Michal Škurla držel v šachu Filipa Hájka, když Roman Marek upadl v první zatáčce druhého kola. Sudí Lubomír Hajdoni jej nemohl nevyloučit a repete zprvu nabídlo úplně stejnou podívanou. Pořadí Jan Kvěch, Michal Škurla a Filip Hájek však vydrželo jen necelá tři kola.

Jakub Valkovič (červená) jezdí před Ondřejem Smetanou (bílá), Petrem Chlupáčem (žlutá) a Michalem Dankem (modrá)

Michal Škurla totiž musel odstoupit s prázdným zadním kolem a Pražané již podruhé v řadě připisovali maximum. S deseti body pochopitelně vedli. Žarnovica měla sedm, Pardubice pět a Kopřivnice jen jediný bodík.

Protože polské druholigové utkání Krakov vs. Rawicz zrušili již ve čtvrtek, mohl Radek Smetana ve své sestavě kalkulovat s Petrem Chlupáčem na postu náhradníka. Nyní jej neváhal poslat na start rozjížďky s číslem pět po boku svého syna Ondřeje. Oba Pražany ovšem svým startem zaskočil Jakub Valkovič.

Domácí junior vedl až do druhé zatáčky, v níž si to pod ním namířil do vedení Ondřej Smetana. Mnohem horší však čekalo na Jakuba Valkovič po návratu do depa, kde se svým otcem Štefanem a mechanikem Markem Štefankou zjistili prasklé výfukové koleno. Jejich objev jim přinesl nutnost připravit do akce druhý motocykl.

Patrik Mikel (červená) před Janem Mackem (bílá)

Aby to neměli snadné, Jakub Valkovič musel na ovál ob jednu rozjížďku. V ní opět triumfoval Zdeněk Holub, zatímco Ondřej Smetana s Janem Kvěchem nyní předčili pouze Jakuba Valkoviče, jehož stroj ještě nebyl optimálně nastavený.

„Zahrabali jsme se se Smetákem na startu,“ posteskl si Jan Kvěch. Nicméně sedmnáct bodů stačilo Markétě na pohodlné vedení. A ztráta jejího titulu již nebyla na pořadu dne ani náhodou. A to tím spíše, byla-li Kopřivnice na hony vzdálená vítězství, jež bylo jednou z podmínek, aby Pražany z trůnu sesadila.

 

Prší naštěstí až s křížkem po funuse

Zdeněk Holub (bílá) nedal šanci ani Janu Kvěchovi

Kopřivnice však po tristním úvodu zvedla přece jen ve druhé sérii hlavu. Patrik Mikel suverénně vyhrál šestou jízdu, ale Michal Škurla s Janem Mackem nedali ani náznak šance Danielu Šilhánovi. V rozjížďce s číslem osm Jaroslav Petrák a Patrik Mikel sice napustili ke slovu Jana Macka, avšak vpředu suverénně panoval Michal Škurla.

Třetí série základní části tudíž začínala za stavu Praha 17, Žarnovica 12, Pardubice 11 a Kopřivnice 7. V deváté jízdě se ve skvělém stylu prezentoval Jakub Valkovič, který celá čtyři kola statečně odolával náporu Jana Macka. Avšak třetí místo nakonec připadlo Romanu Markovi, když Michal Danko ve třetím okruhu zajel na trávník se zadřeným motorem.

Tomáš Wanke přemítá nad vyprázdněnou kopřivnickou prachárnou:

„Vyčerpal jsem strategicky, co jsem mohl. Víc udělat nemůžu, Michal Škurla jel jako taktická rezerva, teď v jedenácté jízdě pojede Honza Macek. Roman je po tom pádu potlučený, bolí ho na hrudi.“

Pádům se nevyhnul ani Jan Macek

V rozjížďce s číslem jedenáct slavil Zdeněk Holub již čtvrté suverénní vítězství v řadě za sebou. Michal Škurla a Jan Macek jeli na nerozhodný výsledek, dokud však kopřivnický junior v první zatáčce posledního okruhu neupadl vinou mechanických problémů s motorem. Zaváhání se ale nevyhnula ani vedoucí Praha.

Porážku 5:1 jim nastrojili Patrik Mikel s Jaroslavem Petrákem. Ti v jedenácté jízdě odstartovali jako jeden muž, zatímco Petr Chlupáč s Filipem Hájkem tentokrát zůstali těmi druhými vzadu. V rozjížďce s číslem dvanáct ovšem stejnou mincí oplatili Martinu Gavendovi s Danielem Šilhánem, které odvedli již s letem pásky k šedivému žarnovickému nebi.

„Dáme to mladejm‘, ať je to spravedlivý,“ komentoval Radek Smetana fakt, že v závěrečné sérii nominačních jízd nefiguruje jméno jeho syna, ačkoliv doposud odepsal pouze jeden jediný bodík. Mezitím se v boxu Michala Danka tvrdě makalo na přípravě druhého motocyklu. Navzdory veškeré dřině však domácí benjamínek rozjížďku s číslem třináct nestihnul.

Jan Kvěch (bílá) drží v šachu Michala Škurlu (modrá)

V prvním oblouku Jan Kvěch podjel Michala Škurlu a v té chvíli již nemohlo být o pražském vítězství sebemenších pochyb. Patrik Mikel se před pražského závodníka v kopřivnické vestě nedostal, ovšem jeho bod dotáhnul jeho Pardubice na stejnou úroveň s Žarnovicou na druhém místě.

Nyní však byla řeč na Zdeňku Holubovi, aby dal pádnou odpověď. A on Mariána Šebiana nikterak nezklamal. Využil své pekelné rychlosti pro suverénní páté vítězství za sebou. Martin Gavenda držel Pardubice na dostřel od domácích, jenže ve druhém okruhu jej v prvním nájezdu předčil Petr Chlupáč.

Na samotný závěr domácí ochozy rozjásal Jakub Valkovič, jenž svým velkým sólem definitivně umístil žarnovickou sestavu na druhou příčku. Jaroslav Petrák jej nestihnul v první zatáčce a pak ho už nedohonil. Třetí Filip Hájek měl plnou hlavu starostí s odrážením Jana Macka, který však zkraje třetího kola upadl.

Jakub Valkovič (bílá) míří k triumfu v poslední rozjížďce před zraky Jaroslava Petráka (modrá) a Filipa Hájka (žlutá)

A tak se pořadí již nezměnilo. Pak se šlo na vyhlášení vítězů, ale konečné slovo za dnešním mítinkem i celou první ligou měli dešťoví bohové. Celou dobu jakoby měli strach zaútočit na postavení pražské Markétě. Nicméně o půl šesté večer se spustil řádný slejvák. Již bylo jasné, že plán B s přesunem první ligy na zítřejší dopoledne je pasé. Nicméně u vědomí dalšího dílu extraligy všichni napjatě sledovali, co na vodní kapky řekne sama dráha.

 

Hlasy z depa

Pražané slaví vítězství i přebornický titul

„Pěkný závody,“ pochvaloval si Jan Kvěch. „Docela se dařilo, akorát tu jednu jízdu jsme se se Smetákem zahrabali na startu. Zdenda Holub nám ujel a už jsme ho nedohonili. Jsem spokojenej‘, ale uvidíme zejtra.“

„V pohodě,“ odpovídal Ondřej Smetana, jak se mu dnes jelo. „S Honzou Kvěchem jsme jeli pěknou dvojici. Mrzí mě ztracenej‘ bod se Zdendou, ale ten tady jel dobře. Jel jsem jen tři jízdy, šlo o to, aby si zajezdili kluci.“

„Až na tu jednu jízdu dobrý,“ limitoval Filip Hájek svou spokojenost. „Špatný nastavená, nejelo to, měl jsem taky špatnej‘ start. Změnili jsme to na třetí jízdu, ale ve čtvrtý mě Jarda vyvez‘.“

Zdeněk Holub byl dnes opravdovou žarnovickou jedničkou

„Dneska dobrý,“ odtušil Zdeněk Holub. „Zejtra se uvidí. Umím to naladit. Měl jsem to proto tak rychlý…“

„Škoda první motorky,“ litoval Jakub Valkovič. „Zdálo se mi, že je lepší, ale ve druhé jízdě prasklo výfukové koleno. Musel jsem jet na druhé motorce. První jízdu ještě nebyla naladěná, pak jsem dvakrát vyhrál, takže to nebylo špatné.“

„Dobrý,“ usmíval se Patrik Mikel. „Konečně mi to sedlo, starty byly lepší. Pořád to není tam, kde chcu, aby to bylo. Ale hlavně, že je tam postup. Je vidět, že to má cenu.“

Jaroslav Petrák – na snímku před Petrem Chlupáčem – se trojky nedočkal

„Jsem unavenej‘, nevyspalej‘, takovej‘ jsem nebyl ve svý formě,“ vyprávěl Jaroslav Petrák. „Mohlo to bejt‘ lepší. Nezklamal jsem až na tu poslední jízdu. Chtěl jsem i nějakou trojku a myslel jsem, že mi to tam vyjde. A nevyšlo to. Dráha byla pěkná, hlavně to bylo rychlý.“

„Nevím, nestíhal jsem to sledovat,“ reagoval Martin Gavenda na klasický dotaz magazínu speedwayA-Z, jaké to bylo. „Já nic moc, nemůžu se trefit do převodů, aby to tady rozumně fungovalo.“

Společný snímek všech účastníků

„Pěkný závody,“ hodnotil Michal Škurla. „Jeden defektík, ale jinak super. Škoda první jízdy, nebylo to ještě dochytaný. Ve druhý jízdě přišel ten defekt z druhýho místa. Ale jinak to byl dobrej‘ trénink na extraligu zejtra, člověk aspoň ví, s čím začít.“

„Moc mi to tady nešlo,“ připouštěl Jan Macek. „Dráha mi nesedla, moc tahala za ruce. Dvakrát jsem během závodu lehnul. Jednou kvůli motoru, podruhé to byla moje chyba. Měl jsem si to nadjet, nenadjel jsem si to a taky jsem na to doplatil.“

Filip Hájek létá nad hlavami svých kolegů
1. AK Markéta Praha 29
Jan Kvěch 2 3 1 – 3 9(2)
Ondřej Smetana 3 3 2 – 8
Filip Hájek 2 – 0 3 1 6(1)
Petr Chlupáč 1 1 2 2 6(1)
2. Speedway Club Žarnovica 24
Zdeněk Holub, Praha 3 3 3 3 3 15
Jakub Valkovič 1 2 0 3 3 9
Michal Danko 0 0 E – M 0
3. AMK ZP Pardubice 21
Martin Gavenda 2 1 – 1 1 5(1)
Patrik Mikel E 3 1 3 1 8(1)
Daniel Šilhán – 0 – 0 0
Jaroslav Petrák 2 2 2 2 8(1)
4. Walbo Railway Kopřivnice 14
Michal Škurla, Praha 1 E 2 3 2 2 10
Jan Macek 0 1 0 2 F 0 3(1)
Roman Marek X – 1 – 0 1(1)
Zdeněk Holub (bílá) vyhrál všech pět svých jízd a na snímku vede před Jaroslavem Petrákem

Konečná prvoligová tabulka:

bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 4-0-0-0 123 12
2. Kopřivnice 0-3-0-1 85 10
3. Žarnovica 0-1-2-1 75 8
4. Pardubice 0-0-2-2 74 6
Jan Kvěch (bílá) právě odstartoval na Romana Marka

Foto: Karel Herman

Michal Škurla (červená) letí do čela, avšak Patrik Mikel (žlutá) a Jaroslav Petrák (bílá) drží v šachu jeho parťáka Jana Macka (modrá)