Česká reprezentace je bez challenge

Abensberg – 10. června
Stejně jako kupříkladu Polsko nebude mít Česká republika své zastoupení mezi postupujícími do challenge o Speedway Grand Prix 2020. Václav Milík totiž v posledním z kvalifikačních kol v Abensbergu skončil sedmý. Bez ztráty bodu triumfoval Martin Smolinski, jemuž na stupních vítězů dělali společnost Aleksander Loktajev a Kenneth Bjerre.

1. Martin Smolinski, D 3 3 3 3 3 15
2. Aleksander Loktajev, UA 3 1 3 3 3 13+3
4. Kenneth Bjerre, DK 3 3 2 2 3 13+E
4. Timo Lahti, FIN 2 3 1 3 2 11
5. Pawel Przedpelski, PL 3 3 3 0 1 10
6. Jurica Pavlic, CRO 1 2 2 3 2 10
7. Václav Milík, CZ 2 0 3 1 3 9
8. Linus Sundström, S 2 2 2 2 1 9
9. Mikkel Bech Jensen, DK 1 2 0 1 2 6
10. Michele Castagna, I 0 2 0 1 2 5
11. Tobias Busch, D 2 E 0 2 1 5
12. Charles Wirght, GB 1 1 2 0 1 5
13. Matic Ivačič, SLO 1 1 1 1 0 4
14. Lasse Madland Fredriksen, N 0 0 1 2 0 3
15. Roland Kovacs, H 0 1 1 0 0 2
16. Ricards Ansviesulis, LAT 0 0 0 0 0 0
17. Valentin Grobauer, D (res)   DNR
18. Danny Maassen, D (res)   DNR

Pardubický přebor se pojede s plnou parádou

Pardubice – 10. června
Dopolední pochyby o konání středečního čtvrtého kola českého přeboru v Pardubicích byly naštěstí během dne rozptýleny. Další a další přihlášky dokonce zvrátily původní rozhodnutí pořadatele zrušit kvalifikaci. Do hlavního závodu bude nasazeno devět závodníků, kteří figurují na dvanácti prvních postech aktuální klasifikace. O další místa se ve třech kvalifikačních jízdách a rozjížďce poslední šance v pěti utká rovnou jedenáct dalších uchazečů. Doprovodné mistrovské klání stopětadvacítek pojede deset kolibříků. Startovní čísla budou vylosována v průběhu dnešního večera.

Martin Gavenda byl jedním ze závodníků, kteří prošvihli uzávěrku, ale jejichž přihláška byla akceptována dodatečně

Foto: Karel Herman

Osud pardubického přeboru visí na vlásku

Pardubice – 10. června
Pouhých osm závodníků, z toho jeden Slovák, jeden Ukrajinec a jeden Němec s dvěstěpadesátkou splnili podmínku, aby se přihlásili nejpozději dvaasedmdesát hodin před začátkem středečního přeboru v Pardubicích. Pořadatelé proto uplatnili své právo zrušit kvalifikaci, protože pakliže pokud někdo další projeví zájem o start, doplní startovní listinu maximálně o osm jmen. Navíc není vyloučeno, že podnik bude dokonce zrušen v souladu s novými pravidly. Klub takové rozhodnutí slibuje učinit až zítra dopoledne, což dává administrativním spáčům dost prostoru napravit své opomenutí.


Jaký je Váš názor?

Měly by Pardubice konat středeční přebor, byť by neměl šestnáctku ve startovní listině?

View Results

Loading ... Loading ...

Seznam přihlášených závodníků:

Zdeněk Simota, Plzeň
Václav Kvěch, Plzeň
Patrik Mikel, Pardubice
František Klier, Divišov
Milan Dobiáš, Chabařovice
Michal Danko, SK – Žarnovica
Daniel Schroder, D (250 ccm)
Andrej Rozaljuk, UA
MR 125 ccm:
Jan Jeníček, Pardubice
Vojtěch Šachl, Divišov
Matouš Kameník, Divišov
Matěj Frýza, Plzeň
Josef Černý, Plzeň
Štěpán Ševčík, Plzeň
Bruno Belan, Slaný
Michal Danko mezi přihlášenými nechybí

Foto: Karel Herman

Češi a Slováci v akci 311

Ve čtvrtek extraliga tisíciletí v Pardubicích! O víkendu světová kvalifikace v Žarnovici a přeborový Memoriál Jiřího Hurycha v Chabařovicích! A aby toho nebylo málo kolibříci nejen na ústeckém předměstí, ale i včera v Divišově! Uplynulý týden na našich oválech stál vskutku za to. Nicméně v pondělí dopoledne nás přece jen zajímají výkony českých a slovenských závodníků za hranicemi.

 

Václav Milík stihnul během týdne ligy ve Švédsku, Čechách a Polsku a před dnešním světovým šampionátem si střihnul ještě německý pouťák

Václav Milík se objevil v akci tradičně již v úterý. Jeho Dackarna Malilla si přijela do Västerviku pro porážku 58:32. Pardubický kapitán skóroval šesti body (0 2 3 1 0). Ve čtvrtek nemohl chybět ve Svítkově, kdy v české extralize Pardubice skončily poslední, ačkoliv na vítězný Slaný ztratily jen dva body.

A v pátek jej čekala práce v polské extralize. Lublin doma podlehl Wroclawi 42:48, ale pro hosty nešlo o šťastné vítězství, ačkoliv si do tabulky připsali bonus (85:96). Hned na úvod si Tai Woffinden při kolizi s Grigorijem Lagutou zlomil lopatku. Václav Milík bohužel neinkasoval ani bod (0 0 0 -).

Páteční Pfingstchallenge alias svatodušní pouťák v Güstrowě nebyl příliš podařená pro Davida Pacalaje. Slovenský junior mítink nedokončil, v závěrečné klasifikaci skončil bez bodu sedmnáctý (0 X – – -) a navíc musel doma na vyšetření. Rentgen neukázal naštěstí žádné fraktury, ale dnes musí k lékařům znovu.

„V první jízdě mi to vzalo nohu do kola,“ popisuje David Pacalaj, cože se mu to v severním Německu stalo. „Udržel jsem to, tak jsem jel ještě jednu rozjížďku. A tam do mě jeden napálil…“

Sobotní Dutch Open Grass Track v Loppersumu přineslo prvenství Romano Hummelovi spolu, s nímž šli na pódium Kenneth Kruse Hansen a Dave Meijerink. Martin Málek byl osmý (3 5 6 5), Michal Dudek desátý (2 3 4 4).

„Přijeli jsme, foukalo tak, že jsme postavili stan a raději jsme ho pak sbalili,“ vypráví Martin Málek. „Asi desetkrát pršelo, zrušili trénink, dráha docela nebezpečně kluzká. Po první jízdě zase přišel déšť, tak nám řekli, že jestli ještě jednou zaprší, že to zruší úplně. Déšť už sice nepřišel, celkem se vyčasilo, ale jak stale foukal silný vítr, tak se dráha vysušila a nakonec z toho byla super speedway.“

Martinu Málkovi chyběl k finálové jízdě jenom kousíček. „V první jízdě jsme s Michalem začali opatrně,“ vysvětluje. „Ale pak už jsem začal bodovat, bylo z toho asi šesté místo, bohužel v poslední šanci jsem dojel třetí, tak jsem se finále nedočkal.“

David Pacalaj je v péči lékařů

Oba závodníci našli zázemí u Anne Spaana a dnes je čeká další pouťák ve Stadskanaalu. Dnes bude závodit rovněž Václav Milík, jenž je v Abensbergu posledním českým reprezentantem v boji o postup do challenge o SGP 2020. Pardubický borec sedm dorazí rovnou z Güstrowa. Včerejší Pfingstpokal vyhrál těsně před půlnocí David Bellego. Na stupních vítězů stáli Robert Lambert a Nicolai Klindt. Václav Milík byl osmý (7 bodů).

Včera večer Czestochowa doma porazila Zielenou Goru 51:39 a do tabulky polské extraligy si připsala i bonus (92:88). Martin Vaculík vyjel hostům osm bodů (2 2 2 2 0).

Foto: David Pacalaj, ilustrační Karel Herman