Jedině Jan Kvěch nemusel uznávat žádné kompromisy

Chabařovice – 8. června
Před polednem sluníčko konečně rozhrnulo záclony šedivých mraků a usmálo se na chabařovický areál. Není divu, vždyť plochodrážní pětistovky zde závodí pouze jednou do roka! Letošní Memoriál Jiřího Hurycha se opět uskutečnil v kontextu českého přeboru, jehož seriálu poskytl třetí díl. O tréninku upadl Daniel Šilhán, ale v nemocnici si jej nechali jen na pozorování a nasadili mu nekompromisní dietu. Z hrozivé kolize v šestnácté jízdy vyvázli bez vážnější újmy zaplaťpánbůh i Jaroslav Petrák a Martin Gavenda. Potíže se nevyhnuly ani ostatním favoritům. Daniel Klíma se nevyhnul pádu, Patrik Mikel svůj sběratelský zájem specializoval jen na dvojky a Petr Chlupáč zadřel motor v rozjížďce s číslem patnáct. Pražský junior přitom mířil vysoko, což potvrdil ve druhé jízdě, v níž nechal Zdeňka Simotu a Michala Škurlu hrát pouze roli bezprostředních diváků svého vítězství. A než se zastavil na čele s fatální poruchou, prohrál jen s Janem Kvěchem. Jeho jediným problém dnes bylo napomenutí za jízdu po zadním kole, jež ho ovšem nemohlo sestřelit z nejvyššího stupínku pódia. Ve dvanácté jízdě odvedl Zdeňka Simotu, v devatenácté i Michala Škurlu a zvítězil s plnou parádou. Zdeněk Simota stačil druhé místo a zůstal i na čele aktuální klasifikace přeboru. Michal Škurla byl nakonec třetí, jelikož dal dohromady o bod víc než Daniel Klíma a Petr Chlupáč.

Zdeněk Simota, Jan Kvěch a Michal Škurla stojí na stupních vítězů

Na památku Jiřího Hurycha

Pavel Kuchař (bílá) míří druhým vítězstvím k triumfu v celé kvalifikaci před zraky Milana Dobiáše (žlutá) a Václava Kvěcha (červená)

Trénink byl v plném proudu, když upadl Daniel Šilhán. Severočeský borec v pardubické vestě si roztrhnul oční víčko a stěžoval si na bolesti v noze. Byl převezen do nemocnice, kde se však žádná vážnější zranění nepotvrdila a on zde zůstal na pozorování.

Kvalifikace, jež se rozběhla hned vzápětí, tím pádem nabídla další místo v hlavním závodě. Nikdo z jejich osmi účastníků neměl být vyřazen, jelikož i na dva poslední zbyla místa náhradníků. První kvalifikační jízda viděla hned dva ostré debuty bývalých stopětadvacítkářů v sedle pětistovek.

Jakub Exler vyšel naprázdno, zatímco Pavel Kuchař sebral spodní stranou druhé zatáčky vedení Sindy Weber. A jeho příkladu promptně následoval také Václav Kvěch.

Druhým vítězem se stal Milan Dobiáš, který vyhrál rozjížďku s číslem dvě ve stylu start – cíl. Třetí jízda přinesla velké sólo Pavla Kuchaře, jenž vyhrál s maximem šesti bodů. Václav Kvěch si tentokrát vylámal zuby na Milanu Dobiášovi. Na závěr se prosadila Sindy Weber.

Skupinová fotografie všech účastníků včetně Petra Marka a Adama Nejezchleby, kteří předváděli ukázkové jzdy na malé dráze

Za smolaře se mohl pokládat Jakub Exler, když vinou technických potíží přišel o druhé místo s dvojicí na dvěstěpadesátkách Michalem Bašteckým a Danielem Schroderem. Při zranění Daniela Šilhána se do hlavní šestnáctky dostali oba, zatímco Jakub Exler se stal jediným náhradníkem.

Sotva byla startovní čísla potvrzena, šlo se na nástup. A pak přišel na řadu jeden z nejemotivnějších momentů české plochodrážní sezóny. Na červené startovní pole byl umístěn velký portrét Jiřího Hurycha. Vedle se postavili Milan Dobiáš, Pavel Kuchař, kteří svým symbolickým startem uctili památku chabařovického odchovance, který se před osmadvaceti lety nevrátil z travnatého pouťáku v Miramontu.

Když se posléze rozjížďka s číslem jedna startovala naostro i se Sindy Weber, byl pekelně rychlý Milan Dobiáš. Ovšem po venku první zatáčky se řítil Martin Gavenda převzít vedení. Ve druhém oblouku místního juniora podjel také Pavel Kuchař.

Michal Škurla protahuje obličej nad třetím místem v rozjížďce s číslem dvě:

„Nevyšel mi start a pak nešlo předjet, dneska ti tady musí start vyjít.“

Ve druhé jízdě zaskočil favority Petr Chlupáč. Pražský junior jezdil první od startu až do cíle, zatímco Zdeněk Simota stačil v první zatáčce objet pouze Michala Škurlu. Ve třetí jízdě se Jaroslav Petrák v úvodním oblouku prosadil na úkor Patrika Mikela, který dnes do Chabařovic přijel s pětistovkou vůbec poprvé. Seznam úvodních vítězů uzavřel Jan Kvěch triumfující stylem start – cíl před Danielem Klímou, Filipem Hájkem a Františkem Klierem.

 

Bezkonkurenční Jan Kvěch

Jan Kvěch za sebou vodí Petra Chlupáče

Hned po první přestávce Jan Kvěch zopakoval své úvodní velké sólo a připravil tak Petra Chlupáče o první bod. Další uzlík na svou vítěznou šňůru přivázal v rozjížďce s číslem dvanáct. V ní opět profitoval ze svého skvělého startu, zatímco Patrik Mikel za jeho zády pouze v prvním oblouku objel Martina Gavendu.

Petr Chlupáč předtím opanoval desátou jízdu a ve třech pětinách mítinku se s osmi body dělil o druhou příčku se Zdeňkem Simotou. Plzeňan narozený na jihu Čech neměl sobě rovného v osmé, ani v jedenácté jízdě. Po svém úvodním zaváhání mířil nahoru rovněž Michal Škurla inkasující přesvědčivé triumfy v rozjížďkách s čísly šest a devět.

Pavel Kuchař vysvětluje svůj pád v rozjížďce s číslem sedm:

„Je tam obrovská díra.“

Daniel Schroder zaskakoval pravidelně za Daniela Šilhána, ale do akce se brzy dostal i Jakub Exler. Pavel Kuchař totiž suverénně vedl sedmou jízdu před Václavem Kvěchem, Františkem Klierem a Michalem Bašteckým, když ve třetím okruhu upadl ve výjezdu z první zatáčky.

Po zdravotní stránce byl v pořádku, nicméně jeho motocykl měl ohnutou spojkovou páčku a jeho přední kolo připomínalo osmičku. Protože na přívěsný vozík rodinného mercedesu se druhý stroj nevešel, musel se Pavel Kuchař s mítinkem rozloučit.

Pavel Kuchař ještě vede před Václavem Kvěchem

Závod nedokončili ani zkušenější závodníci. Zatímco Michal Škurla v šestnácté jízdě vedl, Martin Gavenda v nájezdu do druhé zatáčky spodem udeřil na druhého Jaroslava Petráka. Výsledkem se bohužel stala kolize, z níž vyvázl lépe březolupský závodník. Odešel do depa po svých a stěžoval si na bolest kolen. Jaroslav Petrák skončil v nemocnici, nicméně hospitalizován nebyl.

Michal Škurla posléze neměl žádný problém s výhrou repete, kde mu společnost dělal nejen František Klier, ale i oba náhradníci, z nichž každý stál dohromady na startovním roštu šestkrát. V té chvíli měl Michal Škurla na své kontě deset bodů a mířil na pódium.

Jan Kvěch totiž předtím v rozjížďce s číslem čtrnáct odvedl Zdeňka Simotu, jenž stejně jako Michal Škurla ztratil druhý bod. Poté v patnácté jízdě Petr Chlupáč předjel vedoucího Daniela Klímu vnějškem první zatáčky, jenže na konci druhého okruhu zůstal stát se zadřeným motorem.

Zdeněk Simota za sebou vodí Patrika Mikela

V sedmnácté jízdě nesebral vítězství Zdeňku Simotovi ani Patrik Mikel, ani vzduch unikající urvaným ventilkem. Třináct bodů mu mělo pohodlně stačit na druhý stupínek pódia. Michal Škurla sice v rozjížďce s číslem devatenáct po vylétnutí pásky trápil Jan Kvěch, nicméně pražský junior si našel rychle cestičku dopředu.

Pátý triumf v řadě jej neomylně postavil na nejvyšší piedestal. Přemožený Michal Škurla byl třetí, protože přesvědčivý závěrečný triumf už mezi top trojku nemohl dostat Petra Chlupáče. Stejný osud sdílel i Daniel Klíma. Vyhrál dvě poslední jízdy, avšak dva body ztracené pádem ve druhé zatáčce rozjížďky s číslem devět přece jen chyběly.

 

Hlasy z depa

„Pěkný závody,“ vysekl Jan Kvěch pořadatelům poklonu. „Docela se dařilo, všechno fungovalo. Dráha pěkná, jsem tu podruhý, ale jel jsem úplně jiný nastavením. Jak jsem loni začínal, měl jsem úplně jiný převody. A dneska se to povedlo. Akorát ta poslední jízda. Neodjel jsem, ale podařilo se mi ho předjet.“

Jan Kvěch porážkou Michala Škurly v devatenácté jízdě celý závod rozhodl

„Trénink to byl pěknej‘, zkoušel jsem motor, co jsem měl udělanej‘,“ svěřoval se Zdeněk Simota. „Ale bylo to moc. V poslední jízdě jsem píchnul, motor je tak brutálně silnej‘, že to urvalo všechno i s ventilkem. Čtrnáct dnů jsem na tom neseděl, počasí bylo na prd. Je to znát, když na motorce nejsi. Teď mi volali z Birminghamu. Chtěli mě, vyhodili Ostegaarda, ale ještě tady budu jezdit tady.“

„Dneska pěkný závody, akorát dráha byla rozbitější, jinak super závody,“ říkal Michal Škurla. „S napomenutím za jízdu po zadním kole, co jsme s Honzou dostali, nesouhlasím. Přijde mi to jako blbost. Lidí chodí málo, mělo by se to dělat pro ně a nebrat, co je hezký. Ale to je každýho názor.“

„Pěkný závody,“ začínal superlativy také Petr Chlupáč. „Škoda, že jsme zadřeli, naštěstí je to jen přebor, kdyby se to stalo při důležitějších závodech, bylo by to horší. Dráha pěkná, ale pár lidí se s tím nepopasovalo, ale mně se to líbilo.“

Daniel Klíma vede osmou jízdu před Zdeňkem Simotou a Martinem Gavendou

„Nedařilo se,“ odtušil Daniel Klíma. „Nesedla mi dráha, bylo to mokrý, vylítnul jsem a byl pád.“

„Samá dvojka, ve škole by to bylo dobrý,“ usmíval se Patrik Mikel. „Ale spíš to bylo takový všelijaký. Nikdy jsem tu nebyl, možná ve dvanácti na stopětadváce, byl to pro mě trošku nezvyk. Motokros jako kráva, trošku jsem to dolaďoval. Ale dobrý, dalo se to, ale není to, co bych chtěl.“

„Dobrý to bylo,“ byl Filip Hájek konečně spokojený. „Po dlouhý době těžší dráha. Bral jsem to na pohodu, abych se vrátil zase do normálu. Body jsem dělal, žádnej‘ pád jsem neměl. Celkem to šlo na to, že byla dráha takováhle.“

Šampaňská bitva třech nejlepších

Kvalifikace:

1. Pavel Kuchař, Praha 3 3 6
2. Milan Dobiáš, Chabařovice 3 2 5
3. Sindy Weber, D – Kopřivnice (ACCR) 1 3 4
4. Michal Baštecký, Praha (250 ccm) 2 2 4
5. Václav Kvěch, Plzeň 2 1 3
6. František Klier, Divišov 1 0 1
7. Daniel Schroder, D (250 ccm) 0 1 1
8. Jakub Exler, Praha 0 0 0

Poznámka: po odstoupení Daniela Šilhána z hlavního závodu se o poslední šesté postupové místo nekonal rozjezd, ale pořadí bylo stanoveno dle lepšího výsledku ve vzájemné jízdě

Jakub Exler si povídá se svým bývalým soupeřem ze stopětadvacítek Lubošem Krejčou a jeho otcem Ladislavem

Hlavní závod:

28. Memoriál Jiřího Hurycha:  
1. Jan Kvěch, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Zdeněk Simota, Plzeň 2 3 3 2 3 13
3. Michal Škurla, Praha 1 3 3 3 2 12
4. Petr Chlupáč, Praha 3 2 3 E 3 11
5. Daniel Klíma, Praha 2 2 F 3 3 10
6. Patrik Mikel, Pardubice 2 2 2 2 2 10
7. Filip Hájek, Praha 1 1 1 3 2 8
8. Václav Kvěch, Plzeň 1 3 2 0 1 7
9. Jaroslav Petrák, Pardubice 3 1 2 F/R – 6
10. Milan Dobiáš, Chabařovice 1 F 2 1 2 6
11. Martin Gavenda, Březolupy 3 1 1 F/R – 5
12. František Klier, Divišov 0 2 1 2 0 5
13. Michal Baštecký, Praha (250 ccm) E 1 0 2 1 4
14. Jakub Exler, Praha (res) 0 1 1 0 1 0 3
15. Sindy Weber, D – Kopřivnice (ACCR) 0 E 1 1 1 3
16. Pavel Kuchař, Praha 2 X – – – 2
17. Daniel Schroder, D (250 ccm) 0 0 0 0 0 ex 0
18. Daniel Šilhán, Pardubice – – – – – DNR

Poznámka: Daniel Šilhán nestartoval po pádu v tréninku; Daniel Schroder byl v devatenácté jízdě předjet o kolo

Startmaršál David Gacksch právě odstartoval symbolickou jízdu pro Jiřího Hurycha s Martinem Gavendou, Pavlem Kuchařem a Milanem Dobiášem

Průběžné pořadí seriálu:

SLA BŘE CHA TOT
20.4. 27.4. 8.6.
1. Zdeněk Simota, Plzeň 15 12 13 40
2. Jan Kvěch, Praha 13 9 15 37
3. Petr Chlupáč, Praha 12 13 11 36
4. Martin Gavenda, Březolupy 10 14 5 29
5. Michal Škurla, Praha 9 7 12 28
6. Daniel Klíma, Praha 9 5 10 24
7. Patrik Mikel, Pardubice o 10* 10 20
8. Jaroslav Petrák, Pardubice 9 5 6 20
9. Filip Hájek, Praha 4 4 8 16
10. Michal Dudek, Slaný 8 7 NS 15
11. Hynek Štichauer, Pardubice 13 NS NS 13
12. Václav Kvěch, Plzeň 3* 2* 7* 12
13. Martin Málek, Březolupy NS 12* NS 12
14. Ondřej Smetana, Praha NS 11* NS 11
15. Milan Dobiáš, Chabařovice 3* 0* 6* 9
16. Jan Macek, Kopřivnice 4* 5 NS 9
17. Daniel Šilhán, Pardubice 6 1 INJ 7
18. František Klier, Divišov DNR* o-Q 5* 5
19. Michal Baštecký, Praha (250 ccm) 0* NQ 4* 4
20. Pavel Kuchař, Praha (250 ccm)+ 2 NS 2* 4
21. Jakub Exler, Praha NS NS 3* 3
22. Sindy Weber, D – Kopřivnice (ACCR) NS NS 3* 3
23. Michal Danko, SK – Žarnovica NS 3* NS 3
24. Daniel Schroder, D (250 ccm) NS NS 0* 0
25. Lukáš Hromádka, Kopřivnice NS 0* NS 0
26. Roman Marek, Kopřivnice INJ* NS NS 0
NC Pavel Čermák, Praha o-Q NS NS

Poznámka: prvních dvanáct má zajištěnou účast v dalším závodě přeboru; o = přihlášen k závodu, ale omluven, o-Q = dtto v kvalifikaci; NQ = nekvalifikoval se; * účastník kvalifikace; INJ = zraněn v tréninku; + Pavel Kuchař od třetího závodu v Chabařovicích startoval se strojem 500 ccm

V Chabařovicích dnes vyhrávali nejen závodníci – na snímku si šťastný divák užívá první cenu v loterii vstupenek

Foto: Antonín Škach

Jaroslav Vaníček si vydřel další maximální komplet

Chabařovice – 8. června
Kužely vyhaslých sopek cestou po dálnici z Prahy slibovaly báječný den. Chabařovice však byly pod vrstvou mraků jakoby se sluníčko stydělo shlížet se v zrcadlech kaluží, jež na zemi zanechal noční déšť. Zato pořadatelská parta se vůbec nemusela stydět, týden její práce dostal závodiště do ještě lepší formy. Dopolední šestý díl šampionátu kolibříků na malých oválech charakterizovala smůla favoritů. Z oválu nejprve vyjel Matěj Frýza, jenž tak přišel o triumf v rozjížďce s číslem tři. Ob jízdu později jej následoval i Vojtěch Šachl, jehož posléze trápila spojka. Divišovský závodník se tím pádem propadnul až do finále D, kde jej ke všemu udolal stále dravější Adam Nejezchleba. V áčku vyrazil do čela Jan Jeníček, jehož otec Jiří ještě nad ránem dával dohromady motor, jemuž se minulý týden v Divišově ulomilo vahadlo. Jenže zezadu se na něj rychtoval Jaroslav Vaníček, který musel nejprve zpacifikovat Bruna Belana. Na vedoucího Pardubičana udeřil ve třetím okruhu. V jeho druhé zatáčce se spodem dostal do čela a ve výjezdu vezl Jana Jeníčka až na trávník.

Bruno Belan, Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček stojí na stupních vítězů

Nevídané se stalo smutnou realitou favoritů

Před závodem pořadatelé dopřáli dráze velkorysou úpravu

Mírný větřík foukal do mraků, z nich však už na rozdíl od noci nemělo ani kápnout. Pořadatelé své malé dráze dopřáli po tréninku ještě velkorysou úpravu. A pak již šestý podnik šampionátu stopětadvacítek na malé dráze mohl začít.

Na poslední chvíli se kvůli nemoci omluvil Bruno Thomas, ale startovní listina zůstala v původní podobně a nebyla přelosována. V rozjížďce s číslem jedna se z prvního triumfu v životě radoval Josef Černý, když odvedl ještě méně zkušeného Josefa Novotného.

Nicméně na konečné pořadí měly zásadnější dopad další rozjížďky úvodní série. Bruno Belan zažil poměrně divoký počátek června. Na soustředění SCM v Plzni před týdnem zvingloval motocykl, který hned na druhý den při mistrovském klání v Divišově se svým otcem Rudolfem srovnal pomocí dřevěné fošny.

Adam Nejezchleba (4) dnes zaskočil mnohé svou dravostí, Jaroslav Vaníček (5) nepoznal soupeře

Dnes se ve druhé jízdě musel vypořádat se stále dravějším Adamem Nejezchlebem, zatímco Jaroslav Vaníček mu mezitím poodjel. Hned vzápětí Matěj Frýza vystřihnul start jako z partesu, avšak ve druhé zatáčce vyjel oběma koly ven a mohl se loučit s vidinou finále A.

Třech bodů se ochotně zmocnil Jan Jeníček. Stejnou cifrou ve čtvrté jízdě dnešní podnik rozehrál také Adam Bednář, jenž odvedl Luboše Krejču s Matoušem Kameníkem. A pak přišel další šok! Vojtěch Šachl v rozjížďce s číslem pět snadno změřil Dominika Hrbka. Jenže ve druhém oblouku také on vyjel ven z trati a v depu si stěžoval na malou sílu svého motocyklu.

Aby dva favorité rozehrávali závod s nulou, se už na českých malých oválech dlouho nestalo! Nicméně bitva o nejdůležitější rozjížďku dopoledne nikterak neztratila na intenzitě. V šesté jízdě zvýšil své šance Bruno Belan, když odstartoval na Luboše Krejču a Josefa Novotného. Matěj Frýza v rozjížďce s číslem osm hravě předčil Vojtěcha Šachla.

Bruno Belan vede před Lubošem Krejčou a Josefem Černým

Ovšem na hrotu klasifikace se stále hřáli dva suveréni. Jan Jeníček odrazil smělý útok Adama Nejezchleby ve druhé zatáčce, aby si i v deváté jízdě připsal tři body. Vzápětí sice lépe odstartoval Adam Bednář, avšak Jaroslav Vaníček si ve druhém kole neomylně proklestil cestu před něho spodem úvodního výjezdu.

Adam Bednář na ztrátu svého prvního bodu reagoval triumfem ve stylu start – cíl v rozjížďce s číslem jedenáct. Jeho osmibodový krok vyrovnal Bruno Belan, který ve dvanácté jízdě odvedl Luboše Krejču. A pak explodovala další bomba! Rozjížďce s číslem čtrnáct kraloval Matěj Frýza. Vojtěch Šachl přitom celá čtyři kola marně dotíral na druhého Adama Nejezchleba a v depu svému otci Petrovi vyčetl, že motorka vůbec nestartuje!

Mezitím se na ovále rozhodlo, kdo zůstane před poslední sérií základní části jediným poraženým. V rozjížďce s číslem patnáct Jaroslav Vaníček po skvělém startu vyvezl v první zatáčce Jana Jeníčka a s devíti body osaměl na čele aktuální klasifikace.

 

Druhé housle nejsou pro Jaroslava Vaníčka

Zasvěcené publikum: zleva Petr Bednář, Jiří Jeníček, Jan Jeníček a Adam Bednář

Třetí triumf Jaroslava Vaníčka byl pochopitelně ten nejpádnější argument v boji o finále A. Jeden bod doposud neztratil pouze Jan Jeníček, nýbrž také Adam Bednář, Bruno Belan a dokonce Štěpán Ševčík. Obrýlený Plzeňan těžil z výhodné losu. Z vyjetí Matěje Frýzy i z poruchy Matouše Kameníka. Josefa Černého ale ve třinácté jízdě s přehledem porazil. A osm bodů je holt osm bodů!

Nic nebylo jasné ani v otázce béčka. Matěj Frýza měl šest bodů stejně jako Luboš Krejča, jemuž však zatím vítězství unikalo. Již dlouho nám kolibří scéna nenabídla takový vyrovnaný mítink jako dnes v Chabařovicích.

V šestnácté jízdě si Jaroslav Vaníček otevřel bránu finále A, když po skvělém startu vyrazil do čela před Matěje Frýzu a Dominika Hrbka. Čtvrtým triumfem v řadě se mu nemohl rovnat vůbec nikdo. Další vodítko obsazení stupňů vítězů nabídla rozjížďka s číslem sedmnáct. Jan Jeníček v ní odstartoval nejlépe.

Adam Benář má za sebou Jaroslava Vaníčka

V prvním oblouku odrazil nájezd Adama Nejezchleby, který však neměl slitování se svým jmenovcem Bednářem. Nepustil jej před sebe, navíc pražský Jihočech v úvodním oblouku třetího okruhu upadl. Dokázal se posbírat nazpět do sedla a zachránit svůj bod, nicméně ve správné předtuše, že na finále A tohle bude málo.

V osmnácté jízdě si postup do finále B pojistil Luboš Krejča, když porazil Josefa Černého. A pak Bruno Belan nemohl roztrhat pozvánku na startovní rošt áčka, v čemž mu Štěpán Ševčík nikterak nebránil. Závěrečný triumf Vojtěcha Šachla byl z nouze ctnost, avšak závodníkův otec Petr již věděl, kde leží zakopaný pes.

Petr Šachl přišel na příčinu patálií svého syna:

„Spojka. Pošteloval jsem to, ale lamely jsou stejně v prdeli. Proto ta motorka neměla v první jízdě sílu!“

Dvojice dnešních smolařů Matěj Frýza (8) a Vojtěch Šachl (13)

Osamělý triumf Matouše Kameníka ve finále E byl snad určitou náplastí na jeho závodnickou dušičku nakřáplou technickými patáliemi. Zato Vojtěchu Šachlovi nebylo dopřáno vyhrát finále D navzdory nejlepšímu startu. Adam Nejezchleba se nenechal zlomit neúspěchem z první zatáčky, kde si divišovský borec uhlídal vnitřek a zmařil jeho pokus o objetí zvenčí.

Domácí borec si to před Vojtěcha Šachla namířil ve druhém kole spodní stranou druhé zatáčky. Matěj Frýza opanoval céčko před zraky Dominika Hrbka a Josefa Černého. Finále B se stalo kořistí Adama Bednáře, který rovnou po startu vypálil před Luboše Krejču a Štěpána Ševčíka.

Finále A vede Jan Jeníček (modrá) před Jaroslavem Vaníčkem (červená) a Brunem Belanem (bílá)

Áčko přineslo to správné drama na závěr. Vedení se ujal Jan Jeníček, jenže Jaroslav Vaníček se dnes nechtěl smířit s úlohou hráče druhých houslí. Útočil na vedoucího Pardubičana ze všech sil. Ve třetím kole udeřil spodní stranou druhé zatáčky. Dostal dopředu, ale Jan Janíček se nechal vyhnat až na zelený trávník mezi malou a velkou dráhou. Místo oslavy vítězství spadl na nejnižší stupínek pódia, když se po druhé pozici natáhnul Bruno Belan.

Drama finále A graduje: Jaroslav Vaníček (červená) se dostává pod Jana Jeníčka (modrá)
E D C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 6 18
2. Bruno Belan, Slaný 2 3 3 3 4 15
3. Jan Jeníček, Pardubice 3 3 2 3 L 11
4. Adam Bednář, Praha 3 2 3 1 3 12
5. Luboš Krejča, Praha 2 2 2 3 2 11
6. Štěpán Ševčík, Plzeň 2 3 3 2 1 11
7. Matěj Frýza, Plzeň L 3 3 2 3 11
8. Dominik Hrbek, Pardubice 3 1 2 1 2 9
9. Josef Černý, Plzeň 3 1 2 2 1 9
10. Adam Nejezchleba, Ch. 1 2 2 2 3 10
11. Vojtěch Šachl, Plzeň L 2 1 3 2 8
12. Josef Novotný, Pardubice 2 1 1 1 1 6
13. Matouš Kameník, Divišov 1 E 1 2 3 7

Poznámka: Bruno Thomas se omluvil kvůli nemoci

Adam Bednář vede finále B před Lubošem Krejčou a Josefem Černým

Průběžné pořadí šampionátu:

PHA SLA PHA SLA DIV CHA TOT
6.4. 20.4. 14.5. 18.5. 2.6. 8.6.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 17 16 17 18 18 18 104
2. Vojtěch Šachl, Divišov 15 18 13 13 12 8 79
3. Bruno Belan, Slaný 11 13 15 13 11 15 78
4. Jan Jeníček, Pardubice 9 13 12 15 13 11 73
5. Adam Bednář, Praha 13 6 11 12 15 12 69
6. Matěj Frýza, Plzeň 9 11 10 11 11 11 63
7. Matouš Kameník, Divišov 13 9 11 11 10 7 61
8. Dominik Hrbek, Pardubice 6 10 7 9 10 9 51
9. Adam Nejezchleba, Ch. NS 10 9 11 9 10 49
10. Štěpán Ševčík, Plzeň 4 6 6 7 8 11 42
11. Josef Černý, Plzeň 8 8 NS 8 8 9 41
12. Luboš Krejča, Praha 6 NS 8 9 0 11 34
13. Mateusz Lopuski, PL NS 13 NS 12 NS NS 25
14.Josef Novotný, Pardubice NS NS 3 6 5 6 20
15. Eric Puffer, D 10 NS NS 5 NS NS 15
16. Antoni Kawczynski, PL NS 4 NS 9 NS NS 13
Všichni účastníci všichni pohromadě

Foto: Antonín Škach

Adam Nejezchleba (čerená) v souboji s Bruem Belanem (bílá)