Již odepsaný bod smolaře Jakuba Valkoviče měl pro Slaný cenu zlata

Pardubice – 6. června
Zamračená obloha hrozila pardubické extralize i podruhé, proto pořadatelé raději oželeli nástup a odstartovali program rovnou rozjížďkou s číslem jedna. Poslední opozdilci na slušně obsazené hlavní tribuně stihli jednoznačný triumf Eduarda Krčmáře jen taktak. Vzápětí podržel Slaný v čele Jakub Jamrog, nicméně od konce úvodní série nadešla chvíle Pardubic, na jejichž konto slušnými částkami přispívali Václav Milík, Hynek Štichauer a Grezgorz Walasek. Rozptyl skóre všech týmů byl však naprosto minimální. Smůle však čelil INTERTEAM. Zdeněk Holub již ve čtvrté jízdě zastavil s roztaveným zapalováním, mnohem horší však byla fatální porucha motoru Adriana Galy v rozjížďce s číslem devět. Polák s sebou neměl druhý motocykl, takže trn z paty Jána Daniela musel tahat Filip Hájek. Jeho bod na úkor Patrika Mikela se týmu náramně hodil, navíc hned vzápětí v rozjížďce s číslem šestnáct se Martin Vaculík coby žolík zmocnil šesti bodů jedním vrzem. Před poslední sérií vedl Slaný, kde vedle obou es přidal ruku k pořádnému dílu i Zdeněk Simota, s náskokem dvou bodů na Prahu i Pardubice. INTERTEAM byl pozadu již o pět bodů. Zdeněk Holub sice v osmnácté jízdě vyšel naprázdno, ale před ním a po něm si Martin Vaculík prodloužil sérii své neporazitelnosti. Pardubice paběrkovaly, Jakub Jamrog sice vyhrál rozjížďku s číslem osmnáct, avšak pak si Zdeněk Simota dovezl do depa kulaťoučkou nulu. Do rozjížďky s číslem dvacet nastupovaly Praha a Slaný s jednatřiceti body, nadnárodní celek s osmadvaceti a Pardubice se sedmadvaceti. Pražské vítězství se již zdálo být pouhou formalitou, protože za Slaný nastupoval Jakub Valkovič. Slovenský junior neměl na svém kontě zatím žádný bod, navíc se musel vypořádávat a prasklým rámem a porouchaným motorem. Naproti tomu Tomáš Topinka poslal do akce Josefa France, jenž se vskutku nehodlal smířit s kompromisem a v první zatáčce objel Václava Milíka. Avšak ve druhém nájezdu začal Pražanův motor vynechávat. Josef Franc se při pokusu zvládnout motocykl nevyhnul pádu, při němž si naštěstí jen odřel prst. Z repete byl vyloučen a bod Jakuba Valkoviče rozhodl čtvrtou letošní extraligu definitivně ve slánský prospěch. Drama však nekončilo, Václav Milík srovnal pardubický krok s INTERTEAMem. V epicky košatém rozjezdu se však prosadil Martin Vaculík, díky němuž je třebusicko – žarnovická koalice i nadále leaderem.

Stupně vítězů s Pražany, Slaňáky a INTERTEAMem

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Daniel Klíma (žlutá) jede na čele juniorské jízdy před Janem Kvěchem (modrá), Patrikem Mikelem (červená) a Jakubem Valkovičem (bílá)
1. AK 3ton Slaný 32
Jakub Valkovič, INTERTEAM 0 0 0 E 1 1
Zdeněk Simota 2 2 1 2 0 7
Martin Málek – 0 – – 0
Eduard Krčmář 3 3 3 2 1 12
Jakub Jamrog, PL 3 0 3 3 3 12
2. AK Markéta Praha 31
Petr Chlupáč – 0 1 1 2
Michal Škurla 0 – 1 – 1
Ondřej Smetana 1 1 1 2 2 7
Jan Kvěch 3 1 2 3 2 11
Josef Franc 2 3 3 2 F 10
3. SC INTERTEAM 30
Adrian Gala, PL 1 2 E – 3
Filip Hájek 0 – – 1 1
Daniel Klíma, Praha 2 1 0 X 2 5
Zdeněk Holub E 1 2 0 0 3
Martin Vaculík 3 3 6* 3 3 18+3
4. AMK ZP Pardubice 30
Daniel Šilhán – – – – DNR
Patrik Mikel 1 0 0 0 0 1
Grzegorz Walasek, PL 2 3 2 1 1 9
Hynek Štichauer 1 2 3 1 1 8
Václav Milík 3 2 2 2 3 12+2

Žlutá karta: Zdeněk Simota rozjížďka s číslem čtyři

Závěrečný rozjezd dvou titánů o třetí příčku: Martin Vaculík (žlutá) se již dostal před Václava Milíka

Aktuální extraligová tabulka:

bilance výsledků malé body velké body
1. INTERTEAM 2-0-1-1 126 11
2. Slaný 1-1-2-0 123 11
3. Praha 0-3-0-1 124 10
4. Pardubice 1-0-1-2 122 8
Souboj Ondřeje Smetany (modrá), Jakuba Jamroga (bílá) a Hynka Štichauera (červená)

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer

Josef Franc na startu dvacáté jízdy nemohl tušit, jak to všechno ve druhém nájezdu dopadne

Vítězné sestavy mají dnes všichni

Pardubice – 6. června
První tři kola letošní extraligy nabídla vzácně vyrovnanou podívanou. Na čele aktuální klasifikace se hřeje INTERTEAM, který jako jediný tým dokázal vyhrát dvakrát. Na druhou stranu v Kopřivnici skončil poslední. Na nejvyšší stupínek pódia se letos podívaly již jen Pardubice, zatímco Slaný mezi třemi nejlepšími nikdy nechyběl. Shodou takových okolností jsou Praha, Pardubice a Slaný v tabulce o dva body za leaderem, přičemž jejich pořadí určuje minimální dvoubodové skóre. Na dnešní večer je proto zaděláno na dramatickou podívanou, již jen proto, že všichni mají na výhru nejen ambice, ale i především sestavy.


Zastavte se pro knížky i podpisy:

Aleš Dryml mladší, Aleš Dryml starší a Lukáš Dryml během Zlaté stuhy 1997

program autogramiád


Pardubice: kapitán je nazpět

Václav Milík je zpátky v pardubické sestavě

Pardubice jsou vedle INTERTEAMu jediným extraligovým týmem, který letos dokázal vyhrát, přesto jim minimálním rozdílem jediného bodu patří až třetí příčka. Dnes by se však chtěli před domácím publikem pořádně blýsknout. Po žarnovické absenci se do sestavy vrací Václav Milík.

„Jsme zase kompletní, ale zase bez Jardy Petráka,“ je Lubomír Vozár evidentně nadšený z comebacku svého kapitána. „Toho si ale mohla půjčit Žarnovica, byla dohoda, že by u nich mohl hostovat, ale nechtěli.“

Oproti Kopřivnici v řadách domácích nechybí ani Hynek Štichauer. Příležitost vylepšit závod na Slovensku dostává Grzegorz Walasek, základní čtveřici doplňují junioři z obou pólů věkového spektra kategorie, Daniel Šilhán a Patrik Mikel. Současná pravidla vedla k unifikaci kloubových strategií, kdy o úspěchu vesměs rozhoduje silný náhradník nasazovaný ke konci mítinku jako parní válec. Sedmnáctka u Václava Milíka tudíž nepřekvapuje.

„Náhradník je od toho, aby byl silný,“ komentuje pardubický kouč strategické téma. „Horší je ale počasí, hlásí bouřky, které se však Pardubicím zatím vyhýbají. Zapršet by ale potřebovalo, dráha je vysušená. Snad to ale vydrží, kdyby nám to uplavalo podruhý, to už by byla smůla.“

Sestava na dnešní večer: 1 Daniel Šilhán, 2 Patrik Mikel (junior ACCR/SMF), 3 Grzegorz Walasek (PL), 4 Hynek Štichauer, 17 Václav Milík

 

 

Praha: neměnná personální konstanta

Michal Tomka, Tomáš Topinka, Josef Franc a Petr Chlupáč sledují žarnovický závod

Dvakrát druhé místo, jednou poslední. Taková je bilance charakterizující dosavadní účinkování pražské Markéty v extralize anno domini 2019. Vítězství jí však stále uniká. Bez čtyřbodových zápisů do tabulky však na mistrovský titul pomýšlet nelze. Nicméně posledním cizincem, který vestu klubu z metropole ve vyšší české divizi oblékl, zůstává Sebastian Ulamek ze zářijového Svítkova roku 2017. Dnešní závod na tom nic nezmění.

„Na cizince jsem letos ještě nemyslel,“ netají se Tomáš Topinka. „Pořád klukům věřím. Uvidíme večer. A proč bychom nevyhráli. Jsou to závody. Střídám jen juniory, tak uvidíme, jak to dnes bude.“

Povinným juniorem v pražském celku je tentokrát Jan Kvěch. Petr Chlupáč figuruje v základní čtyřce spolu s Michalem Škurlou a Ondřejem Smetanou, zatímco Josef Franc je tradičně silným náhradníkem. Jistě není bez zajímavosti, že právě pražský kouč navrhoval, aby post rezervisty byl povinně obsazován borcem mladším jednadvaceti let.

Sestava na dnešní večer: 5 Petr Chlupáč, 6 Michal Škurla, 7 Ondřej Smetana, 8 Jan Kvěch (junior ACCR/SMF), 18 Josef Franc

 

 

Slaný: dnes v pěti kvůli náhradníkovi

Slánské eso v akci, Eduard Krčmář

Slaný ve všech třech závodech pořádně vystrkoval růžky, ale jeho nejlepším výsledkem je prozatím druhé místo z dubnové ouvertury na pražské Markétě. Smolná byla pro Milana Macha zejména Žarnovica, v jejímž závěru se jeho celek zřítil z pozice leadera až na třetí příčku. Jenže dnes nepojedou Středočeši ve čtyřech, nýbrž v pěti a Jakub Jamrog je na postavení náhradníka.

„Návrat vítězné sestavy, už ale nevím odkud,“ žertuje Milan Mach, že si nemůže vzpomenout na své poslední vítězství, byť jej od loňského domácího závodu nedělí ještě ani rok. „Jakub je zpátky, ale včera jel ještě mistrovství Polska. Sestavy ostatních jsou nabitý, bude to těžký. Byl bych rád, abychom vyhráli. Jedeme vždycky vyhrát, ale ne vždycky se to povede.

Protože současné reglementy umožňují nominovat náhradníka jen v případě kompletní základní čtyřky, dnes ve Svítkově přijde na nástup pět slánských závodníků. Jejich volba není rozhodně překvapivá. K esu Eduardu Krčmářovi, stálici Zdeňku Simotovi a junioru Jakubu Valkovičovi přibude Martin Málek, když Jakub Jamrog vyfasuje vestu s devatenáctkou.

Milan Mach v minulosti proslul jako strategický mág, nicméně úpravy pravidel mu zlomily čarodějnickou hůlku. „Navrhoval jsem, aby se vrátil joker a taktik na šestibodovou hranici,“ povzdechne si slánský kouč. „Závody by byly akčnější, ale nevím, jestli to projednávali, mě nikdo nikam nepozval.“

Sestava na dnešní večer: 9 Jakub Valkovič (INTERTEAM) (junior ACCR/SMF), 10 Zdeněk Simota, 11 Martin Málek, 12 Eduard Krčmář, 19 Jakub Jamrog (PL)

 

 

INTERTEAM: eso je zase v rukávě

Ideální zbraň na soupeře, Martin Vaculík

Při vyrovnanosti současné extraligy může o výsledku rozhodnout každičký jeden bod. Čím jich je více, tím pochopitelně lépe. Nadnárodní tým má v tomto ohledu pořádné eso v rukávu. Martin Vaculík totiž ještě letos nenašel soupeře. A když nastoupil, INTERTERAM zvítězil a je na čele tabulky. Ján Daniel jej bude mít jako náhradníka i dnes, takže otázka pro slovenského kouče by mohla znít, kdo bude druhý za ním?

„Kdo bude druhý?“ opáčí. „A co mi je vlastně po tom, když budeme první (smích). Závody to budou fajn, týmy jsou vyrovnané, takže to bude napínavé až do konce. Chceme ty české vody pořádně zakalit.“

Vedle Martina Vaculíka v dnešní sestavě INTERTEAMu nechybí ani Adrian Gala. Tradičními muži sestavy jsou Zdeněk Holub a Filip Hájek, byť se po svém pádu při slánském Memoriálu Antonína Vildeho ještě v sobotu necítil stoprocentně fit. Místo Davida Pacalaje však juniorem celku bude Daniel Klíma, jenž svým extraligovým debutem prošel právě při posledním závodě v Žarnovici.

„David je doma,“ říká Ján Daniel. „Padly výtky, že málo stavím Čechy. Tak jsme jim vyšli vstříc.“

Sestava na dnešní večer: 13 Adrian Gala (PL), 14 Filip Hájek, 15 Daniel Klíma (junior ACCR/SMF), 16 Zdeněk Holub, 20 Martin Vaculík

 

Foto: Karel Herman a Igor Felner