Michael Hádek poveze zítra na Borech sedmnáctku

Plzeň – 4. září
Při svém druhém comebacku na plochodrážní ovály přidaly do svého závodnického curricula vitae letošní dva přeborové mítinky. Zítra se však přijde představit na nástup třetího finále mistrovství republiky jednotlivců, na nějž pořadatelé očekávají větší počet diváku už vzhledem k reklamě, kterou aktivně vytvářeli při srpnové výstavě Sportmanie v areálu za plzeňskou Plazzou. Michael Hádek byl totiž nominován za traťovou rezervu v mítinku, který rozhodně musí napovědět, jak se boj o titul mezi Josefem Francem, Eduardem Krčmářem a Václavem Milíkem bude nadále vyvíjet.

 

Michael Hádek bude zítra traťovou rezervou třetího finále šampionátu republiky

Přebor slouží jako kritérium elastické kvalifikace pro sedmičku doplňující hlavní pole osmi nejlepších finalistů aktuální klasifikace. Institut traťové rezervy zohledňuje závodníky pořádajícího klubu a má svou obdobu na úrovni podniků FIM a FIM Europe. A v českých podmínkách i při loňském finále v Praze, kam byl na sedmnáctku dosazen Jan Kvěch.

Další závodníci dle přeborového pořadí by se do startovní listiny dostali, pakliže by se narychlo omluvil někdo z ostatních finalistů. Michael Hádek by se z pozice traťové rezervy dostal do hlavní šestnáctky až po uplynutí časové doby dané řády. Ať tak či onak, plzeňský závodník si na zítřek vypůjčí motocykl od Karla Kadlece.

Michael Hádek se opět představí na domácí dráze

Foto: Karel Herman