Martin Vaculík je plně soustředěný na své závodění

Gorzow – 25. srpna
Ošklivě zlomený kotník ve Swindonu při debutu v britské SGB Premiership roztrhal jeho plány na malé kousíčky. Otevřené fraktury holenní a hlezenní kosti si vyžádaly dvě operace v úhrnné délce dvanácti hodin. Nicméně jaro přešlo v léto. Vrátil se k závodění, v sobotní polské velké ceně v Gorzowě ve druhém kole finálové rozjížďky připravil o vedení Bartosze Zmarzlika a vyhrál svou třetí Speedway Grand Prix ve své kariéře. Martin Vaculík musel pochopitelně být spokojený.

Martin Vaculík si užívá své závodění
Martin Vaculík slaví svůj třetí triumf ve velké ceně

„Jsem velmi šťastný,“ vyprávělo slovenské eso, které se do finálové rozjížďky velké ceny dostalo letos již o dva týdny dříve v Malille. „Pokaždé, když sportovec vyhraje, je to fantastický pocit. Jsem velmi šťastný. Nyní mohu být stoprocentně soustředěný na závodění a ne na jiné věci. Teď si užívám tuhle chvíli, užívám si své závodění, užívám si všechno. Každá výhra je fantastická.“

Martin Vaculík vyhrál svou první velkou cenu právě v Gorzowě před šesti lety. Loni triumfoval rovněž v Kršku a minulou sobotu slavil svůj třetí triumf v prestižním šampionátu.

Finálové drama z Gorzowa: Martin Vaculík, Tai Woffindem, Patryk Dudek a Bartosz Zmarzlik

„Jsem závodník Gorzowa,“ říkal Martin Vaculík na tiskové konferenci. „Moje zkušenosti z této trati se teď vyplatily. Jsem tím velmi potěšený.“

Seriál velkých cen pokračuje příští sobotu v Kršku. Martin Vaculík je prozatím třináctým mužem jeho aktuální klasifikace. Na první osmičku mu chybí třicet bodů.

Bartosz Zmarzlik jel doma pod tlakem, že musí vyhrát, ale triumf mu sebral právě Martin Vaculík

Foto: Pavel Fišer a Kiril Ianatchkov

Vítězství svého závodníka si užívají také mechanici – Denis Takáč, Rudolf Baniari a Jakub Růžička