Plochodrážní jaro patří Praze

Praha – 5. března
Na první plochodrážní mítinky letošní sezóny letos vyrazíme do Prahy. Ještě tento měsíc nás čeká ouvertura pohárového seriálu stopětadvacítek na malé Markétě. O dva dny později na sousední velké dráze odstartuje česká první liga. První dubnovou sobotu budou v permanenci oba ovály a při Velké ceně UNITOP se rozhodne o náhradníkovi pražské velké ceny. Zato osud Memoriálu Luboše Tomíčka stále leží ve hvězdách.

 

„Velká cena UNITOP bude ve stejném duchu jako Prague Open, zůstává, že vítěz bude mít minimálně startovní číslo sedmnáct při SGP v Praze,“ říká Pavel Ondrašík, sportovní ředitel pražské Markéty, a vysvětluje, co za změnou názvu stojí. „Zkoušíme na závod sehnat nějaké finance a toto je takový pokus.“

Zatímco Velká cena UNITOP se koná v sobotu 6. dubna, jednapadesátý Memoriál Luboše Tomíčka zatím v kalendáři žádný termín nemá. Vše způsobila rekonstrukce stadiónu na pražské šestce, která se z loňska přesunula na letošní rok.

Na výroční členské schůzi AK Markéta Praha zazněla informace, že klub plánuje Tomíčkův memoriál pořádat v pondělí po Zlaté přilbě města Pardubice. Nicméně v současné době nelze pondělí 7. října vzhledem k harmonogramu stavebních prací stoprocentně potvrdit. Ve hře jsou tím pádem i další alternativy, jež prozatím nebyly komentovány.

První závody letošní sezóny bude hostit pražská Markéta

Foto: Mirek Horáček

Josef Franc odstartuje z titulní strany publikace Česká plochodrážní ročenka 2019

Česká Třebová – 5. března
Dostal celkem dvanáct snímků, které při říjnovém vyvrcholení finálové série šampionátu republiky jednotlivců v Březolupech pořídili Pavel Fišer, Karel Herman a Mirek Horáček. Nakonec vybral fotografii ze svého nácviku startu. Díky volbě Josefa France se tak Karel Herman již podruhé v řadě prezentuje na exkluzivním místě knížečky Česká plochodrážní ročenka. Spolu s ním a úřadujícím českým šampiónem se zde ještě stále můžete objevit také vy.

„Líbí se mi,“ uvažuje Josef Franc nad fotografií, kterou si vybral. „Není to v zatáčce, je od startu, byla nejhezčí z toho výběru. Je to pěknej‘ úhel a fotka je čistá. Já tomu prd rozumím, ale líbí se mi.“

Česká plochodrážní ročenka 2019 má za sebou první uzávěrku. Druhá je naplánována na příští pondělí, tedy 11. Března, kdy se dostane do rukou grafika tiskárny Oftis. A to je v zásadě nejzazší termín pro zadání inzerce.

A jelikož sponzoři vedle inzerátu v barevné části publikace dostávají tradičně svá loga i na titulní stranu, je pouze na vás, zda se chcete objevit v exkluzivní společnosti českého plochodrážního šampióna a vynikajícího fotografa. Pro více informací se stačí ozvat na e-mail tony.skach@seznam.cz či mobilní telefon 604 534 551.

Tento snímek Karla Hermana vybral Josef Franc na obálku publikace Česká plochodrážní ročenka 2019

Foto: Karel Herman