Pražští mladíci zařídili výhru

Praha – 28. března
Pršelo. Ne tolik, aby byl úvodní mítink první ligy ohrožen, přesto docela hustě, že se hrstka diváků v ochozech pražské Markéty choulila zimou a jejich papírové programy se kroutily vlhkem. V úvodní zatáčce třetí jízdy spadl Zdeněk Holub a k zemi musel kvůli němu i Filip Hájek. Viník byl vyloučen, navíc jej v dalších rozjížďkách spojka zatáhla do pásky, praskl mu sekundární řetěz a ještě jej potkal defekt pneumatiky. Navzdory pohromám však stačil dvakrát vítězit. Filip Hájek byl na ovále jen jednou, avšak Jan Kvěch s Petrem Chlupáčem prokazovali jedním triumfem za druhým výtečnou jarní formu. Vyrovnaný boj o druhou příčku zvládla nejlépe při svém ligovém comebacku Kopřivnice, jejíž konto nejvíce zatížil hostující Michal Škurla. Velký pech měly Pardubice. Nejprve přišly o Jaroslava Petráka, jenž si stěžoval na bolesti zad, které ho v rozjížďce s číslem osm stály druhé místo. Vzápětí přišla dvojitá diskvalifikace Patrika Mikela a Hynka Štichauera ve stylu nepovedené burlesky, když si oba během dvouminutového limitu nestačili dát dohromady správné povlaky. Z depa se však ozývaly nářky na příliš rychlý spád mítinku. Ostatně i David Pacalaj prošvihnul časový limit, když v pauze mezi sériemu v boxu měnil filtr. Přesto však dovedl Žarnovicu na nejnižší stupínek pódia. V rozjezdu totiž dokázal v úvodní zatáčce objet Hynka Štichauera, jenž na slovenského juniora odstartoval.

Stupně vítězů

Pražané mají vždy něco navrch

Hynek Štichauer měl technické problémy jen v tréninku

Letošní jaro už přesvědčilo, že umí vymalovat nádherné dny stylem akademických mistrů. Jenže dnes jakoby mu v tomto ohledu došla inspirace aspoň v podvečer. Před závodem totiž padl déšť. Sice drobný, ale hustý a ještě ke všemu vytrvalý. Pořadatelé oželeli nástup a spolu s rozhodčím Adamem Jackschem hnali mítink dopředu. Jenže svinské tempo v prvoligovém rozpise, kdy se často opakuje ob jednu rozjížďku, nebylo dobrým rádcem. Ostatně žádný spěch jím nikdy nebývá.

Prvním letošním vítězem v pětistovkách u nás se stal Jan Kvěch, který vyhrál rozjížďku s číslem jedna ve stylu start – cíl. V bitvě o druhé místo se jako úspěšnější ukázal Petr Chlupáč, jenž nakonec udolal Daniela Klímu hostujícího ve vestě Kopřivnice. Pražané se díky svému triumfu ve stylu 5:1 ujali vedení, z něhož se těšili i po skončení úvodní série. A to repete jejich duelu s Kopřivnicí ve třetí jízdy vůbec nedopadlo dle představ Tomáše Topinky.

Daniel Klíma přibyl ke startovnímu roštu na poslední chvíli. Domácí měli v tomto ohledu výhodu, jelikož jejich kouč vystřídal Jana Kvěcha náhradníkem Zdeňkem Holubem. A on se po vylétnutí pásky neomylně ujel vedení. Avšak v prvním výjezdu se přetočil a při svém pádu přivodil perné chvilky Filipu Hájkovi, jenž se ocitnul na zemi také.

Petr Chlupáč (modrá) se v první jízdě hotoví k útoku na Daniela Klímu

Logickým vyústěním incidentu se stala červená světla, jejichž blikání prozářilo padající soumrak. Zdeněk Holub byl diskvalifikován a pořadatelské partě nezbylo, než vyměnit pole nafukovacích mantinelů. Stihli to v rekordním čase. A Daniel Klíma v repete odvedl Filipa Hájka, který ale sebral druhé místo Janu Mackovi.

Přesto Markéta zůstala v čele a Kopřivnice poslední. Logickým zdůvodněním byly dvě úvodní remízy Pardubic se Žarnovicou. David Pacalaj vypálil do čela druhé jízdy před pardubické duo Jaroslav Petrák – Patrik Mikel, které ve druhém okruhu spodní stranou úvodní zatáčky rozdělil od sebe Michal Tomka. Ten však skoro na stejném místě o kolo později upadl.

Michal Tomka líčí svůj pád v rozjížďce s číslem dvě:

„Jarda se přede mnou přetočil, nechtěl jsem ho trefit. Byl tam metr, kudy se dalo jet, bylo to kluzké a já chytil jámu. Kdyby mě to vyneslo a měl bych, kudy ho předjet, udělám to.“

Michal Tomka (modrá) padá za zády Jaroslava Petráka (bílá)

Ačkoliv se pád slovenského borce neobešel bez kontaktu s Patrikem Mikelem, opakovat se nemuselo. A co bylo ještě lepší, Michal Tomka vyvázl z ošemetné situace, aniž by se mu zkřivil jediný vlas na hlavě. V rozjížďce s číslem čtyři David Pacalaj úřadoval zase stylem start – cíl. Hynka Štichauera měl za sebou, zatímco Jaroslav Petrák tuhý duel s Jakubem Valkovičem o třetí místo ve svůj prospěch rozhodl v úvodním výjezdu druhého okruhu.

Pro Pardubice neskončila optimálně ani druhá série, v níž dvakrát prohrály 2:4 s Kopřivnicí. Její kouč Tomáš Wanke právě proti bílému koníkovi prvně udeřil svým náhradníkem Michalem Škurlou. A ten vyhrál šestou a osmou jízdu stylem start cíl. Patrik Mikel v prvním případě dojel druhý, avšak Jan Macek se ukázal být lepším Daniela Šilhána, jenž se netajil respektem vůči mokré dráze.

V rozjížďce s číslem osm směřoval tandem Jaroslav Petrák – Patrik Mikel k remíze, jenže starší z Východočechů zůstal ve třetím kole stát. „Minulej‘ tejden v práci mě chytly záda, dnes nevydržely a vypadlo mi to z ruky,“ vysvětloval Jaroslav Petrák, proč jeden bod nakonec bral Daniel Klíma pro Kopřivnici.

Patrik Mikel (žlutá) se Michalu Tomkovi (modrá) vyhnul mistrovsky

Severomoravský tým vmžiku poskočil na druhou příčku aktuální klasifikace, přičemž domácí byli jen o dva body před ním. V rozjížďce s číslem pět se totiž Zdeněk Holub dostal do křížku s páskou. Za Petrem Chlupáčem se seřadili Michal Tomka a Ján Mihálik. Pražský náhradník je nemohl z trestné čáry dostihnout, takže nakonec ani neprojel cílem.

„Nestíhá sušit brýle,“ zdůvodnil Marián Šebian, proč v sedmé jízdě jede na ovál Ján Mihálik místo Davida Pacalaje, byť ten zatím neprohrál. Žarnovický kouč mohl vzápětí jen sledovat, kterak Petr Chlupáč a Jan Kvěch měří jeho Michala Tomku a Jána Mihálika. Jenže spěch si dnes měl ještě vybrat svou daň.

 

Kam ten spěch?!

Prázdná tribuna, psí počasí a ještě dvojitá diskvalifikace za prošvihnutí uspěchaných dvou minut v závodě přeborové úrovně – smutná realita české plochá dráhy anno domini 2019

Patnáct bodů u pražské Markéty, třináct u Kopřivnice a deset u Žarnovice a Pardubic. Taková byla skóre čtveřice klubů před závěrečnou třetinou základní části. Před rozjížďkou s číslem devět řešil Zdeněk Holub problém s motocyklem. Ale uvedl jej do chodu, takže jeho otec přijel s náhradním strojem zbytečně.

Mezitím se rozehrálo drama pardubických povlaků. „Patrik Mikel měl správný povlak, ale řekli mu to blbě!“ stěžoval si Lubomír Vozár. Každopádně Hynek Štichauer vyjel s nesprávnou barvou a skončil s diskvalifikací stejně jako jeho parťák. Petr Chlupáč starší pak ještě stačil z konve dolít metyl jak svému synovi, tak Zdeňku Holubovi. A oba osamocení Pražané si posléze dojeli pro vítězství 5:0.

Hynek Štichauer nemůže pochopit trap závodu:

„Konkrétně pro rozhodčího. Když vidí, že se jede ve sračkách a jedeš ob jízdu, ať nevylučuje za dvě minuty. Moh‘ by přimhouřit oko, není to mistrovství světa, není to mistrovství republiky, nikam se nepostupuje. Ať nedělá píčoviny a nevylučuje nás. Nikdo z nás to nemá placený jako on, nás to stojí prachy!“

Zdeněk Holub dvakrát vyhrál, ale třikrát neviděl cíl

V jedenácté jízdě si Pražané vyměnili postavení na startovním roštu. Jan Kvěch se postavil na venek, aby Zdeňku Holubovi nechal místo po pravici Hynka Štichauera. Jenže Pardubičan se z jedničky natáhnul pro suverénní vítězství. Domácí byli za ním, dokud ve druhém kole Zdeňku Holubovi neprasknul sekundární řetěz a jeho bodu se nezmocnil Daniel Šilhán.

„První jízdu jsem šel na držku, druhou jsem projel páskou, ve třetí mně vyloučili oba soupeře a teď mi prasknul sekundár,“ filozofoval Zdeněk Holub, že si během dnešního večera mnoho nezazávodil. Nicméně Praha zůstávala na čele i nadále, protože Kopřivnice v desáté jízdě klopýtla se Žarnovicou. Nejlepší start vystřihnul Michal Tomka. Jakub Valkovič v první zatáčce předjel Sindy Weber a spadnul až, když mu po projetí cílem jeho kolega ještě na dráze blahopřál k triumfu 5:1.

Jan Macek neviděl cíl. V depu si nechal raději vyměnit svíčku. Ve dvanácté jízdě zastoupil Michal Škurla Sindy Weber. Po podařeném startu se stal prvním závodníkem, který dnes porazil Davida Pacalaje. Daniel Klíma nepustil ke slovu Jakuba Valkoviče. Na prahu finálových rozjížděk vedle Praha s náskokem čtyř bodů před Kopřivnicí. Od Žarnovice jí dělilo pět, od Pardubic dokonce osm bodů.

Michal Škurla (žlutá) jde do vedení před Davida Pacalaje (červená), Daniela Klíma (bílá) a Jakuba Valkoviče (modrá)

Spěch nebyl dobrým rádcem ve třinácté jízdě. „Měnili jsme filtr,“ vysvětloval své zdržení, díky němuž se v rozjížďce s číslem třináct dostal zhruba dvacet metrů před startovní pásku. Pak uběhl dvouminutový limit a slovenského mladíka stihnul stejný osud jako prve Hynka Štichauera a Patrika Mikela.

Jan Kvěch odstartoval na Hynka Štichauera, zatímco Jan Macek posledním bodem udržel Kopřivnici v pásmu útoku na vítězství. Jenže podobné teorie hned vzápětí skácel Zdeněk Holub.

I když mu z pneumatiky unikal vzduch, dokázal dotáhnout rozjížďku s číslem čtrnáct do vítězného konce. Michal Tomka uhlídal nejen Michala Škurlu, jenž si po průjezdu cílem ustlal, ale i Patrika Mikela. S poslední příčkou svého celku se však Hynek Štichauer nehodlal smířit.

Na startu rozjezdu stojí David Pacalaj (bílá) a Hynek Štichauer (červená)

A tak v rozjížďce s číslem patnáct jezdil první od vylétnutí pásky až do cíle. Protože Jakub Valkovič zastavil ještě v průběhu úvodního kola, bílý koník srovnal skóre se Žarnovicou. Kopřivnice již slavila druhé místo, protože Michal Škurla skončil druhý.

„Zaspal jsem na startu,“ odpovídal Petr Chlupáč na otázku, proč jeho vítěznou sérii až na samotný závěr závodu ukončili Hynek Štichauer a Michal Škurla. Mezitím se v depu chystal rozjezd o třetí příčku. Lubomír Vozár k němu nominoval Hynka Štichauera, jenž si vylosoval vnitřek. David Pacalaj jakoby zprvu nechtěl pochopit, že v případě dodatkových jízd je vnitřní pozicí míněna celá polovina roštu.

Poté, co se Slovák přesunul blíže tribuně, zvedla se páska a Hynek Štichauer se ujal vedení.  „Pěkná jízda, chtěl jsem to protáhnout po venku a vyšlo to,“ měl ovšem v depu více důvodů ke spokojenosti David Pacalaj. V úvodním oblouku se totiž minul okolo pardubického borce po vnější straně, čímž vlastně vydláždil svému družstvu cestičku k pódiu.

 

Hlasy z depa

Tomáš Topinka vede své svěřence na pódium

„Dneska se mi to líbilo,“ pochvaloval si Jan Kvěch. „Ten začátek byl horší, bylo to kluzký. Teď je lajna vymydlená. Jednou mě porazil Hynek. Startoval pode mnou, než jsem dostal dovnitř, byl tam on.“

„Na první závody to byla paráda!“ neskrýval Petr Chlupáč svou radost. „Škoda poslední jízdy, zapsal jsem na startu. Zapršelo, ale na soustředění ve Francii pršelo taky, jsme na to zvyklí.“

„Super, zahráli jsme si kuželky a abeceda písmenek v programu dobrá,“ nešetřil Zdeněk Holub sarkasmem na svůj účet. „Táhla mi spojka, pak prask‘ řetěz a teď naposledy jsem přijel s prázdnou gumou.“

Michal Škurla (modrá) v souboji s Petrem Chlupáčem (bílá)

„Super závody,“ byl Michal Škurla spokojený. „Škoda mý kulturní vložky na konci. Ustlal jsem si po jízdě. Jak to bylo nachcaný, trošku to klouzlo a už vyválel jsem se!“

„Střídal jsem, aby si zajezdil také Janči, i když ty body nám chyběly,“ vyprávěl David Pacalaj. „Nestihnul jsem dvě minuty, protože jsme ještě měnili filtr. Ale rozjezd s Hynkem byl dobrý. Jsem spokojený.“

„Nic moc,“ odtušil Daniel Klíma. „Ta moje druhá jízda byla jediná dobrá, jinak to nešlo. Zezačátku tam byl materiál, drncalo to a já z toho byl vyplašenej‘. Doufejme, že to bude lepší.“

„Škoda pádu v té první jízdě,“ posteskl si Michal Tomka. „Ale nic se nestalo. Pak už byla dráha lepší a doladili jsme to. Ale pád chyb by se tam našlo.“

Jakub Valkovič by si na úvod sezóny přece jen přál tvrdší dráhu

„Na začátek sezóny těžký závod,“ uvažoval Jakub Valkovič. „Dráha byla rozmočená. Jela jen jedna kolej, jinak to hrabalo. Když jsi vyjel ven, předjeli tě všichni. Starty byly dobré, ale v jízdě mi motorka nejela.“

„Byl jsem náhradník,“ říkal Ján Mihálik. „Jel jsem jen dvě jízdy. V jedné jsem skončil třetí, v té druhé čtvrtý. Nebylo to bůhvíco. Uvidíme, jaké budou další závody…“

„Pro spoustu z nás to byl první závod,“ připomínal Hynek Štichauer. „Za mě technický problém v tréninku, nesrovnal jsem se. Pak zmatky v depu. Měl jsem si to pohlídat sám, nechal jsem se vyloučit. A nakonec třikrát smršť rozjížděk. Za Pardubice maximálně špatně zvládnutej‘ závod.“

„Bylo to mokré,“ pustil se Patrik Mikel do vyprávění. „Hrozně mi točila motorka. Nemohl jsem to celý závod doladit od startu a uklidnit motor. Pořád je to ale jen první závody a celá sezóna je přede mnou. Nemá cenu se vztekat, body se udělaly. Ještě jsem nezažil, aby mě rozhodčí dvakrát vyloučil z jízdy. Dojel jsem z rozjížďky, vyměnil strhávačky a hned musel zase jet. Viděl jsem Hynka, měl špatnej‘ povlak, já měl správnej‘, ale poslali mě si ho vyměnit, bohužel. To jsem nepochopil. Je to poučení a jdeme to toho nanovo s čistou hlavou.“

Jaroslav Petrák laboroval se svými zády

„Všecko je v prdeli,“ vraštil čelo Jaroslav Petrák. „Kvůli práci jsem neměl čas trénovat, říkám ‚dobrá jedema naostro, trénink je pro zbabělce‘. Minulej‘ tejden mě chytla záda a vydržela jen do druhý jízdy. Ve třetí mi to vypadlo z ruky. Tím pádem nám chyběly body. Nezačalo to špatně, akorát nemáš odvahu to tam pod ty kluky vsadit. Sice pršelo, člověk nic nevidí, ale počítal jsem, že to bude lepší.“

„Nic moc,“ pokrčil rameny Daniel Šilhán. „Dnes jsem se svezl jen dvakrát, ale šlo to. Nejsem za sebe šťastný, mohlo to být lepší. Dvakrát jsem trénoval, šlo mi to, dnes začalo pršet a moc mi to nešlo.“

Jeden z mála smolných pražských okamžiků dnešního večera – Zdeněk Holub (bílá) svým pádem zkomplikoval život Filipu Hájkovi (žlutá)
1. AK Markéta Praha 29
Jan Kvěch 3 – 2 2 3 10(1)
Petr Chlupáč 2 3 3 2 1 11(2)
Filip Hájek 2 – – – 2
Zdeněk Holub X R 3 E 3 6
2. Walbo Railway Kopřivnice 22
Daniel Klíma, Praha 1 3 1 1 6
Jan Macek 0 1 – E 1 2
Sindy Weber, D (ACCR) 1 – 1 – 2
Michal Škurla, Praha 3 3 3 1 2 12
3. Speedway Club Žarnovica 19
David Pacalaj 3 3 – 2 M 8+3
Michal Tomka F 2 1 2 2 7(1)
Jakub Valkovič 0 – 3 0 E 3
Ján Mihálik 1 0 1(1)
4. AMK ZP Pardubice 19
Jaroslav Petrák 2 1 R – 3(1)
Patrik Mikel 1 2 2 M 0 5
Daniel Šilhán – 0 – 1 1
Hynek Štichauer 2 M 3 2 3 10+2
Chaos jako v operetní burlesce – Patrik Mikel si nechává na hlavu nasadit nesprávný žlutý povlak, aby byl posléze vyloučen

Aktuální prvoligová tabulka:

bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 1-0-0-0 29 4
2. Kopřivnice 0-1-0-0 22 3
3. Žarnovica 0-0-1-0 19 2
4. Pardubice 0-0-0-1 19 1
Michal Škurla (modrá) se dostává před Petra Chlupáče

Foto: Pavel Fišer a Mirek Horáček

David Pacalaj (bílá) se v rozjezdu dostává před Hynka Štichauera

Zdeněk Holub: „Už nesoustružím ani na jaře!“

Praha – 26. března
Jakoby se stalo takovou špatnou tradicí, že má vždy komplikovaný vstup do sezóny. Vrcholem byly dvě poslední léta, kdy mu zlomený závitník poranil nechráněné oko a vracel se z ruského Balakova se zlomenou klíční kostí. Dnes si nad tím jen povzdechne. Během zimy vyřešil své zdravotní problémy, pracoval na sobě i motocyklech a před dnešní prvoligovou ouverturou je v dokonalém rozpoložení. Ostatně přesvědčte se sami, Zdeněk Holub totiž magazínu speedwayA-Z poskytl exkluzivní rozhovor.

 

speedwayA-Z: „Loňská sezóna v tvém podání začala vskutku nadějně. V Žarnovici jsi vyhrál titul slovenského mistra, i když ti v závěru finálové jízdy poněkud vysychala nádrž. Jak takový úspěch hodnotíš?“

Zdeněk Holub poskytl magazínu speedwayA-Z exkluzivní rozhovor

Zdeněk Holub: „Jo, je to super mít v loňským roce nějakej‘ titul. Závody byly pěkný, dlouhý, zjara pěkná rozcvička. Finále se vyvedlo, jak mělo. Do tý doby jsem proklouzával, ale finále vyšlo. Vybíral jsem si jako čtvrtej‘, ale tu červenou bych si vybral i jako první. Červená byla suprová. Odjeto to a dojelo to až do cíle na prvním místě, tak jsem spokojenej‘. Šest kol se hodně dlouhejch‘, ale vyšlo to. i ten metyl vydržel (smích).“

 

speedwayA-Z: „V prvním závodě extraligy jsi pronesl rozhodující slovo, díky němuž Markéta vyhrála před svým domácím publikem. Jenže pak se ozval Milan Špinka a ty jsi nabídku na poslední chvíli odjet na mistrovství Evropy do Balakova reflektoval…“

Zdeněk Holub v akci

Zdeněk Holub: „No jo, no. Extraliga byla super, že jsme vyhráli na domácí půdě a ještě v poslední jízdě. Byl to skvělej‘ start do sezóny. Jináč byla škoda, že v Balakovu závody začaly, protože se stejně po čtyřech jízdách zrušily a jely se až druhej‘ den. To byla škoda, kdyby to tak nebylo, možná, že jsem celej‘ rok odjezdil zdravej‘. Pršelo dva dny a bohužel to chtěli odjet v termínu, jak bylo v plánu. Dráha tomu ale neodpovídala. Zrušili trénink, dali nám jen dvě kola před první rozjížďkou. Nešel ani vyvolat smyk. V tý jízdě, co jsem jel, jsem odjel start a projel první zatáčku. A tím skončily závody. A já šest tejdnů stál, než jsem se pořádně vrátil na motorku.“

 

speedwayA-Z: „A tak ti opět úvod sezóny zkomplikovalo zranění. Předloni sis přivodil úraz oka při soustředění, loni fraktura klíční kosti z Balakova. Ta ale byla pro tvůj návrat do závodního rytmu horší, že?“

Zdeněk Holub v akci

Zdeněk Holub: „Bylo to horší. Co si pamatuju, předloni se mi to stalo víc zjara. Nečekal jsem, že se zlomenou klíční kostí budu stát tak dlouho. Zkusil jsem to moc brzo, jel jsem na závody do Německy. A uprostřed jízdy mi to zničehonic křuplo. Tak jsem si po těch třech tejdnech dal zase tři další tejdny pauzy a vrátil jsem se až do Kopřivnice na extraligu. Takovej‘ pech mám poslední čtyři roky, tak doufám, že to přežiju bez zranění! A že by to mohlo začít stoupat. Už nesoustružím ani na jaře (smích)!“

 

speedwayA-Z: „V mistrovství republiky jednotlivců jsi díky dvěma jarním vynechaným závodům nemohl pomýšlet na lepší výsledek než třinácté místo. Ovšem dvojice se ti v Liberci s Michalem Škurlou náramně povedly. Jak na vaši třetí příčku vzpomínáš?“

Po třebusickém úspěchu v Liberci

Zdeněk Holub: „Bylo to pěkný umístění za tým, kterej‘ jel první rok. A byli jsme na bedně! Paráda, překvapili jsme i sami sebe. Ne, že bychom na to neměli, ale dopadlo to dobře, bedna padla. A míříme vejš! Doufám, že zase pojedeme ve stejný dvojici. I když já si vlastně proti Plzni (roku 2017 skončil s Hynkem Štichauerem druhý – pozn. redakce) pohoršil (smích). Ale tam to bylo hodně štěstí. To je potřeba vždycky. Finále v Kopřivnici je ještě daleko, ale zatím mám zprávy, že bychom měli jet spolu se Škurličem a mířit vejš. Škoda mistráku je, že jsem vypad‘ z reprezentace, ale snad se mi povede mistrák.“

 

speedwayA-Z: „Titul však mohl přijít v extralize. Skutečně jste zprvu mířili k obhajobě, ačkoliv vás Pardubice a Slaný hodně trápily. Nakonec jste na závěr o zlato přišli. Čím to?“

Pražská Markéta nakonec skončila v extralize druhá

Zdeněk Holub: „Nevím, nejsem si jistej‘. Kdyby to šlo jako na jaře, bylo by to super. Je pravda, že na domácí dráze nám to jede líp. Jinde třeba hůř a je taky potřeba štěstí, abychom vyhrávali závody. Na prd bylo taky, že jsme měli přetlak v týmu a bojovali o místo v sestavě. A hádali se kvůli tomu mezi sebou. Letos to bude jinak, jsem v tom novým Interteamu. Nebo je taková domluva, že bych tam měl bejt‘, takže budu bojovat o body někde jinde. Titul by nebyl špatnej‘ a myslím si, že to není nemožný. Letos se extraliga vyrovnala, a když to půjde, jak má, nevidím důvod, proč bychom neměli nějakej‘ závod vyhrát a bojovat o titul.“

 

speedwayA-Z: „Naproti tomu první liga byla ve vašem podání famózní triumfální šňůra! Jak si vysvětluje, že jste všechny čtyři závody vyhráli?“

V první lize šel s Markétou od vítězství k vítězství

Zdeněk Holub: „Pro nás to byl takovej‘ lepší trénink, svezení motorce a ježdění na různejch‘ drahách. Brali jsme to jako zábavu, i tím to bylo. Zvládli jsme všecky závody vyhrát bez stresu a s úsměvem na tváři. Škoda toho jednoho závodu v Plzni, že nebyl rekord vítězství ve všech jízdách. Letos jedu zase, uvidíme ve čtvrtek, tam se ukáže.“

 

speedwayA-Z: „Během zimních přestávek jsi býval pravidelnou součástí šroubkařských seriálů Drift-On-Ice. Proč jsi v nich tedy nestartoval letos?“

Saské šroubky letos musel vynechat

Zdeněk Holub: „Měl jsem přes zimu zdravotní problémy, který jsem si potřeboval vyřešit. Bylo lepší šroubky vynechat a soustředit se, abych se dal do kondice na sezónu. Je to škoda, mrzí mě to, že jsem nejel. Tak třeba napřesrok…“

 

speedwayA-Z: „A jak tedy probíhala zimní příprava? Soustředění v Lamothe-Landerron jsi vynechal, byl jsi v Goričanu a na pražské Markétě se již druhý týden pravidelně trénuje.“

Zdeněk Holub je na start nové sezóny připraven

Zdeněk Holub: „Celou zimu jsem chodil cvičit sám v Ústí nad Labem. Dával jsem se do pořádku, jak psychicky, tak fyzicky se svojím trenérem, kterýmu jsem taky vděčnej‘. Myslím si, že letos jsem připravenej‘ dost, abych ukázal, co ve mně je. Vydalo se to tím správným směrem. Než se mělo jet do Francie, byl jsem ve Wittstocku, Goričan byl super, krásně připravená dráha, počasí vyšlo. A teď se už začíná jezdit tady. Motorky jsou nabušený, já jsem taky nabušenej‘ a sezóna může začít.“

 


Zdeněk Holub děkuje:

„Olymp Praha, AK Markéta Praha, manželům Chvapilovým, Stuha, LZengineering, Bellis a budnejlepsi.cz.“


V akci před Zdeňkem Simotou

Foto: Karel Herman, Kiril Ianatchkov, Mirek Horáček  a Pavel Fišer