Prvoligový navrátilec chce odměnit fanoušky pódiem

Kopřivnice – 8. března
Ledová dráha na Větřkovické přehradě již podruhé nevyšla. Ale jaro se dle kalendáře kvapem blíží, byť při pohledu z okna je jasné, že již dávno poslalo paní Zimu do exilu. Nová sezóna klasických oválů se kvapem blíží a od prvního letošního mítinku v Kopřivnici nás jen měsíc a něco. Richard Dufek, místopředseda klubu, se magazínu speedwayA-Z svěřil, že pro pódium udělali maximum.

 

„Škvára vyjde,“ odráží Richard Dufek narážku na další kolo smůly s ledovým závodem. „Na ovál se sice začala tlačit voda, ale bojujeme s ní. Chtěli bychom začít trénovat, snad se to už příští tejden podaří.

Důvod ke spěchu je nasnadě. Po své ouvertuře na pražské Markétě koncem tohoto měsíce se první liga ještě před půlkou dubna zastaví na Letním stadiónu v Kopřivnici. Domácí pro svůj ligový comeback po jednadvaceti letech získali nového generálního partnera Walbo Railway, ostravského specialistu na drážní dvojkolí. A nyní svou soupisku rozšířili o Martina Málka a Michala Škurlu.

„Možná budeme mít půjčenýho ještě někoho z Prahy,“ neskrývá Richard Dufek, aby vysvětlil, co za personálním posílením stojí. „Chceme udělat dobrej‘ výsledek v Kopřivnici. Zbytek se svezou mladý, ale tady chceme udělat pěknej‘ závod a bejt‘ na bedně. Jinak držíme filozofii, že je to soutěž pro mladý kluky. A holky (smích), protože za nás jezdí Sindy Weber.“

Na kopřivnickém prvoligovém pódiu z června 1994 najdeme o dnes dobře známé plochodrážní tváře: zleva Jaromír Lach, Adrian Rymel, Jaroslav Petrák, Radomír Semela, pod ním Michal Makovský a dále vpravo Michal Šnajberk a Pavel Ondrašík

Foto: Kateřina Kovářová