Déšť slaví triumf nad Slaným

Slaný – 19. dubna
Dnešní inspekce slánského oválu po předchozích deštích nedopadla dobře. Ke všemu jsou meteorologové skeptičtí, že by se současný ráz počasí měl zítra radikálně změnit. Sportovní komise ploché dráhy proto zítřejší závody stopětadvacítek a flat tracku dnes okolo půl sedmé zrušila. Náhradní termín má být stanoven dodatečně.

Slaný zítra žádné závody neuvidí | foto Pavel Fišer

Kolibřicí otevřou slánskou sezónu před flat trackery

Slaný – 19. dubna
Zítřejší odpoledne ve Slaném bude patřit mistrovskému flat tracku. Jeho závody doplní premiéra nového seriálu Slaný Trophy Talent 125. Nicméně již dopoledne se kolibříci objeví na místním miniovále, aby napsali první kapitolu letošního mistrovství republiky na krátkých drahách. Tedy pakliže nebude pršet.

 

Karel Průša a Štěpánka Nyklová vozí slánské vesty | foto Antonie Škachová

A že bude, tvrdí sedmdesátiprocentní meteorologická předpověď. Možná již dnes odpoledne, proto Štěpánka Nyklová zůstala doma, ačkoliv si chtěla ve středočeském královském městě vyzkoušet své éčko na zítřejší podnik.

S elektrickým motocyklem bude v sedmičlenném startovním poli sama. Adam Nejeczhleba se totiž soustředí především na dvěstěpadesátky. A v nejnižší domácí plochodrážní kubatuře se za řidítky éčka bude objevovat jen na klasických tratích. Zítra ve Slaném pojede až odpoledne ve flat trackerské kategorii FT Young.

Startovní listina MR 125 ccm na krátké dráze zítra dopoledne ve Slaném:

1 Karel Průša, Slaný
2 neobsazeno
3 Štěpánka Nyklová, Slaný (E)
4 Petr Kvěch (bez klubové příslušnosti)
5 Matěj Tůma, Slaný
6 Jaroslav Bartek, Praha
7 neobsazeno
8 Luboš Hromádka, Pardubice
9 Jakub Hejkal, Slaný
Karel Průša patří mezi favority | foto Antonie Škachová

Česká plochodrážní ročenka 2024 jde do prodeje

Česká Třebová – 19. dubna
Dnes ráno jsme dostali balíky se zbrusu novou publikací Česká plochodrážní ročenka 2024. Jubilejní dvacáté vydání publikace mapující loňskou sezónu na domácích oválech slovem, obrazem i výsledky dostanete zítra při evropských třiadvacítkách v Pardubicích. V přímém prodeji bude i na některých dalších závodech v Čechách. Stejně jako v minulosti budeme knížečky posílat také poštou. V tomto případě budeme k ceně Kč 150,- účtovat také Kč 80 za poštovné a balné.

Přichází Slaný Trophy Talent 125

Slaný – 19. dubna
Autoklub V AČR Slaný se ve spolupráci ze Sportovním centrem mládeže, Talent Speedway Slaný a společností Vantos se rozhodl v rámci přípravy jezdců kubatury 125 ccm připravit pro své jezdce závodní tréninkový program, který bude čítat tři akce. Kromě čtveřice domácích jezdců Štěpánky Nyklové, Karla Průši, Jakuba Hejkala a Matěje Tůmy se akce zúčastní i Jaroslav Bártek. A to z toho důvodu, že je pravidelný účastník tréninkového programu Talent Speedway Slaný.

 

Vzhledem k tomu, že již třetím rokem provozujeme TaSS  a vzešli z něho Jakub Hejkal a Matěj Tůma a v gesci AK Slaný je i Sportovní centrum mládeže, které zase připravuje jezdce kubatury 125 ccm na světový a evropský pohár mládeže, tak by tato akce posloužila i jako příprava pro uvedené poháry a zároveň i na úvodní závod MČR na klasické dráze.

Tento seriál bude kombinovat jak klasickou tak krátkou dráhu a na úvod se jezdci představí v sobotu  odpoledne při OPEN Mistrovství ČR Flat Track, pokračování je naplánováno na 1. května, tentokrát bude  na řadě krátký ovál a závěr akce se uskuteční ve středu 5. června.

Termíny tréninkového seriálu Slaný Trophy Talent 125:

20.4. klasická dráha
1.5. malá dráha
5.6. klasická dráha
AK Slaný připravil další závodní seriál pro stopětadvacítky | foto Václav Buřič