Oba Speedway of Nations byly rozlosovány

Mies – 10. dubna
Nejbližší vystoupení českého národního týmu přinese příští sobota s kvalifikací evropského šampionátu do třiadvaceti let v Pardubicích. Nicméně Zdeněk Schneiderwind již může přemítat nad světovými šampionáty družstev. Druhý červencový týden se rozhodnou jak seniorská, tak juniorská družstva ve formátu Speedway of Nations v britském Manchesteru. A rozlosování jsou na světě.

 

Český tým nastoupí ve druhém semifinále Speedway of Nations proti Austrálii, Dánsku, USA, Lotyšsku, Slovinsku a Norsku. Do finále jsou nasazeni domácí Britové. K nim postoupí rovnou první dva týmy z každého ze semifinálových závodů.

Pro třetí a čtvrtý tým bude drama ještě pokrčovat. Na konci závodu se střetnou v takzvaném Final Qualifier, čili nadstavbové rozjížďce o postup do finále. Bodový klíč 4 – 3 – 2 – 0 v tomto ohledu vylučuje jakoukoliv remízu.

Než se rozhodne o mistru světa družstev, pojede se Speedway of Nations 2, což je pokračovatel světového šampionátu juniorských družstev. Utká se jich rekordních osm a systém každý s každým navyšuje počet jízd na osmadvacet. Naši kluci v nich narazí na Poláky, Brity, Dány, Lotyše, Australany, Němce a Lotyše.

Speedway of Nations v Manchesteru:

semifinále 1 (9.7.) Polsko, Švédsko, Finsko, Francie, Německo, Itálie, Ukrajina
semifinále 2 (10.7.) Austrálie, Dánsko, USA, Česká republika, Lotyšsko, Slovinsko, Norsko
SON finále (13.7.) Velká Británie, první dva z obou semifinále, oba vítězové Final Qualilifier
SON2 (12.7.) Velká Británie, Polsko, Dánsko, Lotyšsko, Austrálie, Německo, Česká republika, Švédsko
Manchester v červenci rozhodne o dvou světových titulech