Pardubice pokračují ve své extraligové vládě

Praha – 16. dubna
Chladný aprílový podvečer postrašil nepříjemně studenými srážkami, ale nakonec si vodu strčil za klobouk. První z čtveřice letošních extraligových závodů přišel jen o slavnostní nástup. Úderem osmnácté se rovnou startovalo naostro. Vedení se ujaly Pardubice, které po hattricku Artjoma Laguty, Sebastiana Kösslera a Martina Vaculíka vystřídala Žarnovica. Jenže východočeská část boxů neztrácela dobrou náladu a znovu se probila do čela. Hynek Štichauer kroutil hlavou nad svou nulou z osmnácté jízdy. Žarnovica se dotáhla na odstup třech bodů, jenže závěrečné primáty Václava Milíka a za celý závod neporaženého Andrzeje Lebeděvse s konečnou platností převážily misky na stranu úřadujících mistrů. Slaný zůstával třetí v těsném závěsu, aniž by Milan Mach mohl vyložit žolíka. Domácím nevyšlo prakticky vůbec nic. Ani žolíkový útok, protože Jan Kvěch při něm pykal diskvalifikaci za pád Jakuba Valkoviče.

Žarnovica, Pardubice a Slaný na pódiu | foto Pavel Fišer

Kdo odstartuje první, nevyhrává

Cestujícím metra se okolo šestnácté příliš nechtělo vystupovat zpoza tubusu schodiště stanice Petřiny.  Kapky byly studené a nepříjemné. A kdo by po předchozích slunečných dnech hledal deštník?! Mraky visely nízko i nadále a praly se s oblohou. Štěstí se přiklánělo tu na jednu, tu zase na druhou stranu.

Adam Bubba Bednář, Jaroslav Vaníček a Tomáš Topinka v diskusi před závodem | foto Pavel Fišer

Po páté vítězil déšť a tak se pořadatelé raději rozhodli obětovat na oltář boha srážek nástup. V ten moment měla letošní extraliga za sebou již trénink, ale také první drama. Účinkoval v něm Milan Mach. Jakoby jeho včerejší potíže s omluvou Jakuba Jamroga byly málo, omylem zabouchl klíče od dodávky Eduarda Krčmáře uvnitř vozu. A jeho majiteli nezbylo, než se otočit do Slaného pro náhradní.

Déšť naštěstí dal definitivně pokoj. V jeho posledních kapkách ovládl Karel Průša první jízdu kontrolního závodu dvěstěpadesátek o místa v mistrovství světa. Později jej štěstí opustilo, v rozjížďce s číslem dvě zadřel motor a s náhradním již nebyl tolik dominantní. A tak se z vítězství radoval Adam Nejezchleba.

Žarnovicu předcházela pověst extraligového favorita, kterou se Jakub Valkovič vydal potvrdit v rozjížďce s číslem jedna. Andrzej Lebeděvs jej předčil vnějškem první zatáčky. A v té druhé se hodně nakrátko ostříhaný slovenský borec přetočil. Poslední bod před Janem Mackem zachránil.

První jízda letošní extraligy – Andrzej Lebeděvs (žlutá), Oskar Polis (modrá) a Jakub Valkovič (bílá) | foto Karel Herman

Pardubickým v hledišti citelně chyběly známé fanouškovské tváře, které daly přednost domácímu finále hokejové extraligy.  Zatímco na ledě se východočeské sestavě nedařilo, na pražském ovále se plochodrážníci Zlaté přilby ujali vedení. Jenže Žarnovica se nepřijela pouze zúčastnit. To ostatně nikdo ze soupeřů.

Dnešní extraliga měla hodně závodníků velkých jmen. A druhá jízda jimi byla doslova nabita. Před esa ostatních týmů vynesl raketový start Daniela Klímu. V první zatáčce jej objel Artjom Laguta, ve výjezdu z té druhé se před Pražana prosadil také Václav Milík. Grzegorz Walasek, jenž na poslední chvíli naskočil na slánské sestavy, zůstal poslední.

Žarnovica dotáhla Pardubice, aby se ale v juniorské jízdě ujala vedení. Sebastian Kössler se totiž vnějškem první zatáčky přehnal okolo Adam Bubby Bednáře. Bruno Belan se ve druhém oblouku drze vecpal pod Matouše Kameníka, jenž ve třetím okruhu zůstal stát. Bod nebyl souzen ani Slaňákovi, protože krátce po odstoupení pardubického závodníka upadl v zatáčce u depa.

Bruno Belan líčí svůj pád:

„Trošku to sklouzlo. Bylo z výjezdu do posledního kola, nemohl jsem to doběhnout pro bod…“

Artjom Laguta (bílá) jde do vedení před Daniela Klímu (červená), Václava Milíka (žlutá) a Grzegorze Walaska (modrá) | foto Pavel Fišer

V rozjížďce s číslem čtyři se prvně v letošní sezóně postavil k pásce Eduard Krčmář. Odstartoval jako první, ale ani v jeho případě nefungovala rovnice nejlepší start se automaticky rovná tři body. V první zatáčce přilétl venkem Martin Vaculík, k němuž velká magnetická síla vázala Jana Kvěcha.

Pražan na svého budoucího soupeře ze seriálu Speedway Grand Prix útočil. Ve třetím kole se ale na vnějšku přetočil a upadl. Sám později v depu označil spadlý řetěz za důsledek, nikoliv příčinu svého pádu.

 

Žarnovica nebo Pardubice?

Źarnovica deset, Pardubice sedm a Slaný s Prahou po třech. Skóre po první sérii se rychle měnilo počínaje rozjížďkou s číslem pět. Hynek Štichauer se po kontaktu se startovací páskou posunul dozadu na trestnou čáru. Navzdory handicapu v nájezdu do druhé zatáčky sebral třetí příčku Sebastianu Kösslerovi.

Hynek Štichauer (žlutá) dohání z trestné čáry Sebastiana Kösslera (bílá), Adama Bubbu Bednáře (červená) a Grzegorze Walaska (modrá) | foto Karel Herman

Na čele úřadoval Grzegorz Walasek. Odvedl Adama Bubbu Bednáře a napravil svou úvodní nulu. Slánské ofenzíva nekončila. Oskar Polis se v první zatáčce mihnul kolem Martina Vaculíka jako, když jej potká. Depem se šířily zvěsti, že slovenský šampión testuje nový a silnější motor. Každopádně Milan Mach musel revidovat své strategické plány.

Milan Mach před rozjížďkou s číslem sedm:

„Kdyby Grzegorz nezajel, byl by teď žolík.“

Slánský kouč musel zapomenout na použití žolíka. Každopádně Eduard Krčmář v sedmé jízdě nestačil jen na Václava Milíka. Ačkoliv se Bruno Belan vzápětí vrátil s nulou, Slaný se odpoutal od Prahy. Jaroslav Vaníček v sedmé jízdě nebodoval a Jan Kvěch hned nato trčel na třetí příčce za Artjomem Lagutou a vedoucím Andrzejem Lebeděvsem.

Jakub Valkovič padá po kontaktu s Janem Kvěchem | foto Pavel Fišer

Famózní Lotyš dostal Pardubice na jednobodový odstup od vedoucí Žarnovice. Po úpravě oválu se navýšil. Martin Vaculík odvedl Václava Milíka, kdežto Jan Macek za sebou nechal jen Matěje Frýzu zaskakujícího za Bruna Belana. Okamžiky žarnovického vedení již ovšem sčítaly, přičemž účet vystavily Pardubice.

Andrzej Lebeděvs v rozjížďce s číslem deset strávil celé jedno kolo za Eduardem Krčmářem, jenže v první zatáčce toho druhého se dostal dopředu. Artjom Laguta vyhrál jedenáctou jízdu stylem start – cíl před Oskarem Polisem. Hynek Štichauer uhlídal Adama Bubbu Bednáře a tak Žarnovica předčila Pardubice jen o bod.

Artjom Laguta (bílá) zápolí s Eduardem Krčmářem (modrá) | foto Karel Herman

Marginální rozdíl vzal za své dvanáctou jízdou. Vedení se v ní ujal Grzegorz Walasek. Jan Kvěch se ale ve druhé zatáčce prořítil těsně okolo mantinelu do vedení. Slaný si přesto podržel vrch nad Markétou. Pardubice dotáhly Žarnovicu, jelikož Matouš Kameník nepustil Jakuba Valkoviče pro bod.

 

Devatenáctá jízda má o všem naprosto jasno

Praha ztrácela více, než by bylo zdrávo. Na rozdíl od Milana Macha se Tomáš Topinka mohl pokusit o zvrat žolíkovým útokem. Do třinácté jízdy místo Daniel Klímy vyslal Jana Kvěcha. Ano, závod je závod, jede se o pódium, ale to číslo nemá zrovna skvělou pověst. Kdo by však byl v české extralize pověrčivý?

Tomáš Topinka vysvětluje nasazení žolíka ve třinácté jízdě:

„Teď dám Honzu jako žolíka za Čendu. Čekal jsem dlouho, mrzí mě, že ho musím vyndat, zasloužil by víc než tři body, myslím taky závodnickým srdcem.“

Martin Vaculík (bílá) odráží Andrzeje Lebeděvse (žlutá) | foto Karel Herman

Ale přece! Jakub Valkovič se ujal vedení. Jan Kvěch v první zatáčce objel Hynka Štichauera, aby se o kolo později na stejném místě obořil na vedoucího Slováka zespodu. Místa nebylo nazbyt, Pražanova razance veliká. A Jakub Valkovič se sbíral ze země, zatímco červené vylučovací světlo dávalo najevo, že Praha žádné body násobit dvěma nebude.

Naopak přerušení šlo k duhu Pardubic. Hynek Štichauer nezaváhal a v repete vedl od startu až do cíle. Jakub Valkovič zůstal vzadu, ale ve druhé zatáčce třetího okruhu poslal za svá záda alespoň Bruna Belana. Každý bod se ovšem počítal. Obzvlášť když Jan Jeníček na místě Matouše Kameníka skončil ve čtrnácté jízdě s nulou. A Artjom Laguta si dláždil cestu za zadních příček.

V nájezdu do druhé zatáčky podjel Daniela Klímu v úloze taktické rezervy za Jana Macka a z jedné vody načisto se pustil do vedoucího Eduarda Krčmáře. Slaňák mu podlehl až na začátku třetího okruhu. Posléze čelil náporu Daniela Klímy, jehož se mu podařilo udržet v šachu.

Matouš Kameník (žlutá) vede druhou juniorskou jízdu před Adamem Bubbou Bednářem (červená), Brunem Belanem (modrá) a Sebastianem Kösslerem (bílá) | foto Karel Herman

V patnácté jízdě udeřily Pardubice. Martin Vaculík si sice na úvod poradil s dotěrným Grzegorzem Walaskem. V závěrečném kole ale neuhlídal Andrzeje Lebeděvse. Václav Milík hned na to triumfoval stylem start – cíl před zraky Jana Kvěcha. Oskar Polis nepustil pro bod Sebastiana Kösslera.

Jako první hlásil své sestavy Tomáš Topinka v naději, že svůj sedmibodový odstup od Milana Macha dokáže eliminovat.  Útočné ambice neskrýval ani Marián Šebian. Jaroslav Petrák u vědomí, že dva body převahy neznamenají vůbec nic. Hodně taktizoval a dával si na čas, než vyslovil pořadí svých závodníků pro rozjížďky s čísly osmnáct až dvacet.

Mezitím udělal nejvíce práce Matouš Kameník. Po skvělém startu druhé juniorské jízdy se usadil v čele. Adam Bubba Bednář se dostal na druhé místo, když Sebastian Kössler urval poslední bod na úkor Bruna Belana. triumf pardubického mladíka byl pro jeho klub požehnáním. V následující jízdě totiž Hynek Štichauer nedokázal zlepšit svůj nepříliš skvělý start a vrátil se do boxů s nulou.

Adam Bubba Bednář (červená) vede Andrzeje Lebeděvse (žlutá) a Artjoma Lagutu (bílá) | foto Karel Herman

Jan Kvěch na protilehlé rovince přeskočil Jakuba Valkoviče, jenže Oskar Polis byl už daleko před ním. Slaný již stál jednou nohou na nejnižším stupínku pódia. Aby na něj vstoupil i tou druhou, potřeboval jediný bod. Zato Žarnovici nezbývalo, než hrát vabank, jinak tři body ztráty na Pardubice překonat nešlo.

Devatenáctá jízda už ale žádné nezodpovězené otazníky na své následovnici nenechala. Václav Milík odvedl Martina Vaculíka a Pardubice vyhrály. Daniel Klíma nedal šanci Grzegorzi Walaskovi, ale poslední pozici už Pražanům nikdo odpárat nemohl. Adam Bubba Bednář se však chtěl loučit s diváky ve velkém stylu.

Usadil se na čele, odkud jej vystrnadil Andrzej Lebeděvs. Artjom Laguta v posledním oblouku vyvezl pražského juniora ven, až upadl. Adam Bubba Bednář přísahal, že po kontaktu, který potvrzovaly také další oči. Lenka Felix měla jiný názor a tak exmistr světa bral dva body, Eduard Krčmář jeden a domácí mladík nic.

 

Hlasy z depa

„Bylo to nádherný, pecka, krásný,“ hledal Václav Milík jen samé superlativy. „Líbí se mi, že přijeli dobří závodníci, je to paráda, zvedne to laťku závodění u nás. To se těm mladejm hned tak nepodaří jet takový jízdy. Dopasovali jsme motorku, celej tým pracoval, jak měl, díky mechanikům. Bavili jsme se závoděním. Když jsme vyhráli se silnou Žarnovicou, je to úspěch. Snad nám to půjde dál. Když vydrží takovej team spirit, bude to dobrý.“

Hynek Štichauer ujíždí před Eduardem Krčmářem | foto Karel Herman

„Parádní,“ zářil Hynek Štichauer. „Zažil jsem všechno. Trojku, dvojku, jedničku i nulu nakonec. Fungovali jsme jako tým, vítězství je bomba. Nepřijeli jsme sem prohrát. Vyhráváme spíš doma a ve Slaným, takže dobrý. Stát se může cokoliv, ale je to pro nás dobrej začátek extraligy.“

„Druhé místo je dobré,“ říkal Martin Vaculík. „Gratuluji Pardubicím, byly lepší. Jejich tým ukázal víc, udělal větší počet bodů než my. Jedeme dál, budeme se snažit a bojovat, abychom to otočili. Musíme zapracovat, ať všichni jedeme líp.“

„Myslím, že pocitově to bylo lepší než výsledkově,“ přemítal Jakub Valkovič. „Bodů mohlo být víc. Dráha byla těžká a já měl v první jízdě těžký převod. Škoda pádu ve čtvrté jízdě, Honza jel pode mě, byl tam kontakt a já spadl. V opakovačce se mi už nepovedlo odstartovat. Dojel jsem třetí, škoda té jízdy. V poslední rozjížďce mě Honza předjel, ale aspoň jsem ho potrápil.“

„Seděl jsem na tom letos potřetí,“ svěřoval se Eduard Krčmář. „Měl jsem jen dva tréninky a tohle jsou první závody. Musel jsem bejt v práci i na přebor. Dneska docela spokojenost. Škoda, že jsme nevyhráli, byli jsme třetí.“

Artjom Laguta (bílá) v souboji s Adamem Bubbou Bednářem (červená) | foto Pavel Fišer

„Jsem nasranej,“ supěl Adam Bubba Bednář po návratu z rozjížďky s číslem dvacet. „Podle paní rozhodčí se nic nedělo, je to všechno v pořádku. A extraligu ještě doženeme.“

„Byl jsem nasazenej jen dvakrát,“ vyprávěl Jaroslav Vaníček. „Moje první jízda se moc nepovedla. Změnili jsme nastavení motorky a start se podařil. Myslím, že by to Lebeděvs se mnou neměl lehký, ale pokazila se svíčka (smích).“

Jan Kvěch (červená) padá za zády vedoucího Martina Vaculíka | foto Karel Herman
Jan Kvěch (červená) padá za zády vedoucího Martina Vaculíka | foto Karel Herman
1. AMK ZP Pardubice 39
Václav Mílík 2 3 2 3 3 13
Andrzej Lebeděvs, LAT 3 3 3 3 3 15
Matouš Kameník E – 1 – 3 4
Hynek Štichauer 2 1 1 3 0 7
Jan Jeníček E 0 0
2. SC Dynamax Žarnovica 34
Sebastian Kössler, A 3 0 0 0 1 4
Martin Vaculík 3 2 3 2 2 12
Artjom Laguta, RUS (PZM) 3 2 3 3 2 13
Jakub Valkovič 1 1 0 2 1 5
3. AK Slaný 26
Oskar Polis, PL 2 3 2 1 3 11
Grzegorz Walasek, PL 0 3 2 1 0 6
Eduard Krčmář 1 2 2 2 1 8
Bruno Belan F 0 – 1 0 1
Matěj Frýza 0 0
4. AK Markéta Praha 20
Jan Kvěch F 1 3 U* 2 2 8
Jaroslav Vaníček – 0 – E 0
Daniel Klíma 1 1 1 – 1 1 5
Jan Macek 0 – 1 – 1
Adam Bubba Bednář 2 2 0 2 F 6
Jan Kvěch (červená) se dere pod Jakuba Valkoviče (bílá) | foto Kiril Ianatchkov

Aktuální extraligová tabulka:

bilance výsledků malé body velké body
1. Pardubice 1-0-0-0 39 4
2. Žarnovica 0-1-0-0 34 3
3. Slaný 0-0-1-0 26 2
4. Praha 0-0-0-1 20 1
Václav Milík (žlutá) vede před Janem Kvěchem (červená), Oskarem Polisem (modrá) a Sebastianem Kösslerem (bílá) | foto Pavel Fišer

Kontrolní závod 250 ccm:

1. Adam Nejezchleba, Divišov 2 3 3 3 11
2. Karel Průša, Slaný 3 E 2 1 6+3
3. Petr Marek, Praha 1 2 1 2 6+2
4. Luboš Hromádka, Pardubice 0 1 0 0 1
Adam Nejezchleba (bílá) vede před Karlem Průšou (žlutá) a Petrem Markem (červená) | foto Karel Herman

Dnešní večer láká do Prahy

Praha – 16. dubna
Hodně se přetřásá spojení české extraligy a seriálu Speedway Grand Prix. Dnešní úvodní podnik naší vyšší soutěže bude mít ve startovní listině hned tři borce bojující o titul krále plochodrážní planety. Jimi ale paralely nekončí. Diváci si večer mohou pořídit zlevněné vstupné na českou velkou cenu a zodpovědění muži pražského klubu budou moudřejší v otázce, komu pro ni přidělit čísla od šestnáctky po osmnáctku. Především ale půjde o extraligové body, což si uvědomují i všichni čtyři manažeři, z nichž také rezonuje úžas nad natřískanými sestavami.

 

Praha: jediná ryze česká parta

Během zimy přišla pražská Markéta rovnou o tři členy své loňské sestavy. Rutinér Josef Franc se věnuje již jen dlouhé dráze, nadějní mladíci Petr Chlupáč a Vojtěch Šachl pověsili své kombinézy na hřebík. Přesto se Tomáš Topinka večer bude prezentovat ryze českou sestavou, byť na soupisce má Poláka Norberta Krakowiaka.

Jan Macek se vrací do české extraligy | foto Karel Herman

„Vzhledem k tomu, že je to první extraliga, nechal jsem tým jen s Čechy,“ vysvětluje pražský kouč své důvody. „Junioři se budou rozjíždět. Čeká je svět a Evropa, ať se ukážou!

Povinným juniorem bude Jaroslav Vaníček, takže se dá očekávat jeho alternace s Adamem Bubbou Bednářem na startovním čísle sedmnáct. V základní sestavě nemůže chybět Jan Kvěch a Daniel Klíma, do extraligy se opět vrací Jan Macek.

„Budeme bojovat,“ slibuje Tomáš Topinka. „Jsou to domácí závody, nejdeme se jen účastnit. Opět stavíme mladý a tím zvyšujeme domácí zastoupení. Jsem rád, že ostatní jednou silní. Kdy tady naposledy startoval mistr světa?! Aktuálně bronzový z Grand Prix? A předloňský juniorský vicemistr světa?! Vítěz Zlatý přilby? Startovka nemůže být o moc lepší, je výborná, doufám, že to klukům něco dá. Letošní extraliga bude dobrá.“

Sestava na dnešní večer: 1 Jan Kvěch, 2 Jaroslav Vaníček (junior ACCR/SMF), 3 Daniel Klíma, 4 Jan Macek, 17 Adam Bubba Bednář

 

Slaný: bacily rozbili tradiční sestavu

Milan Mach vyhrál se Slaným extraligu v letech 2005 a 2006, ale od té doby získal neoficiální titul největšího smolaře. Kolikrát si musel brát mikrometr, aby přeměřil titěrnou vzdálenost, o níž mu zlaté medaile unikly. Předloni v Liberci v rozjezdu, loni na domácím stadiónu v závěrečné sérii.

Bruno Belan (vlevo) bude juniorem slánského týmu, což je úloha i domácího Jaroslava Vaníčka | foto Petr Makušev (Sport Photo)

„Závody budou vyrovnané,“ chce manažer středočeského družstva žít jen a jen současností, přičemž jedním dechem objasňuje zásady své dnešní týmotvorby. „Jsou to osvědčená jména, jezdí dobře. Kubu Jamroga beru jako Slaňáka, jako druhého cizince jsem se rozhodl pro Oskara Polise.“

Jenže člověk míní… „Kuba mi volal odpoledne, že je nemocnej,“ vrací se Milan Mach k prvnímu dramatu letošní extraligy, díky němuž musel měnit sestavu. „Žaludeční potíže, nevěděl, jestli by se dal do kupy. Sehnal jsem Grzegorze Walaska. Hodně narychlo, vyměnil jsem pětku a šestku. Proč? To je tajemství (smích).“

Sestava na dnešní večer: 5 Oskar Polis (PL), 6 Grzegorz Walasek (PL), 7 Eduard Krčmář, 8 Bruno Belan (junior ACCR/SMF), 18 Matěj Frýza

 

Žarnovica: velkolepý návrat

Před pěti lety SC Žarnovica v koalici s SC INTERTEAMem přátel Vladimíra Vopata bezprostředně útočil na titul. Přišel o něj až v samotném závěru, když se Martin Vaculík soustředil na Speedway Grand Prix. Nyní se slovenský klub vrací s natřískanou soupiskou, jež jej stylizuje do role favorita.

Martin Vaculík loni dobyl světový bronz | foto Petr Makušev (Sport Photo)

Po jarním úmrtí Jána Daniela se manažerských otěží ujme Marián Šebian, který doposud v této roli působil v první lize. „Poprvé budu koučovat extraligu,“ připomíná. „Jedeme s tím, že chceme vyhrát, ale ostatní nebudou spát. Uvidíme, co se bude dít, jak se bude dařit. Vyhrát chce každý.“

Žarnovica má pro svůj comeback namíchané karty více než velkolepě. Exmistr světa Artjom Laguta, aktuálně třetí muž planety Martin Vaculík. Spolehlivý a osvědčený Jakub Valkovič a slibný rakouský junior Sebastian Kössler. Pro něho dostali Slováci výjimku z pravidla, že povinný junior musí být držitelem české či slovenské licence. Filip Kasan totiž oslaví patnáctiny až v sobotu.

„V Pardubicích už s námi bude,“ plánuje Marián Šebian. „V Praze náhradníka mít nebudu. Co nadělám? Naštěstí se o víkendu nikdo v polské lize nezranil.“

Sestava na dnešní večer: 9 Sebastian Kössler (A) (junior ACCR/SMF), 10 Martin Vaculík, 11 Artjom Laguta (RUS – PZM), 12 Jakub Vakovič, 19 neobsazeno

 

Pardubice: mistr sestavu nemění

Zlatá přilba se loni po roce vrátila na český extraligový trůn. A dnes se pustí za obhajobou přesně ve stejné sestavě, v níž s jedinou výjimkou zlaté medaile v sezóně 2023 dobyla.

Po francouzské lize nastoupí Hynek Štichauer v domácí extralize | foto Karel Herman

„Mistrovská sestava se nemění,“ usmívá se Jaroslav Petrák. „Nevypadá to špatně,“ přemítá nad svým družstvem. „Záleží, abychom poráželi Slovácky. To bude hodně důležité. Ty dva jejich silný jezdci udělají, že Žarnovica může první závod vyhrát.“

Pardubice proti nim nasadí osvědčenou trojici Václav Milík, Andrzej Lebeděvs a Hynek Štichauer. Matouš Kameník je nasazen coby povinný junior, Jan Jeníček bude působit v úloze náhradníka.

„Budou to pěkný závody,“ přemítá manažer českých extraligových šampiónů. „Naši kluci zatím nemaj špatný výsledky. Dneska by proto moh‘ bejt dobrej výsledek.“

Sestava na dnešní večer: 13 Václav Milík, 14 Andrzej Lebeděvs, 15 Matouš Kameník (junior ACCR/SMF), 16 Hynek Štichauer, 20 Jan Jeníček