Napotřetí všechno klaplo

Divišov – 13. dubna
Praha a Plzeň musely své pohárové závody kolibříků prozatím oželet. Dnes dopoledne v Divišově se ale sešlo osm závodníků s licencí. Vyšlo všechno. Počasí, účast i příprava dráhy pod taktovkou Václava Hromase. Zdeněk Schneiderwind všem na začátku předal spousty nových informací. Hlavně nováčkům.

 

Všichni byli natěšení do závodění. Ve druhé jízdě vyjel smolně Jaroslav Bartek z oválu. Při svém debutu měl pech také Dominik Suchánek, jenž po startu ve dvacáté jízdě zůstal stát. Ve finále A vyhrál Karel Průša před Lubošem Hromádkou a Štěpánkou Nyklovou.

 

C B A TOT
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Luboš Hromádka, Pardubice 3 2 3 2 2 12
3. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 3 2 3 1 11
4. Jakub Hejkal, Slaný 1 3 2 2 3 11
5. Matěj Tůma, Slaný 3 1 2 1 2 9
6. Petr Kvěch (bez klubové příslušnosti) 2 2 3 3 1 11
7. Jaroslav Bartek, Praha L 1 1 2 3 7
8. Dominik Suchánek, Pardubice 2 2 1 E  2 7
Kolibříci mají za sebou svůj první letošní pohár | foto Petra Zahradníčková

Pátek odpoledne rovná se Talent Speedway Slaný

Pardubice – 12. dubna
Páteční odpoledne patřilo opět na plochodrážním stadiónu ve Slaném tradičnímu tréninkovému programu Talent Speedway Slaný. Aleš Altman, vedoucí projektu, neponechal nic náhodě a se svým kolektivem připravili vše pro zdárný průběh další tréninkové akce.

 

Před sobotním prvním mítinkem PRO – TEC Speedway Mini Cup, který je plánován bod bájnou horu Blaník do Divišova, si na malý slánský ovál přijeli vyzkoušet a doladit své stroje host z pražské Markéty Jaroslav Bártek, domácí duo Jakub Hejkal a Matěj Tůma, který zde zažije závodní premiéru.

Svá tréninková kolečka zde rovněž pod taktovkou instruktora Bruno Belana odkroužili Richard Samek a Matyáš Ryska, po sobotním prvním  výjezdu na dráhu nechyběl ani David Filipovský. Přišel i Aleš Altman, kterému pomalu končí hokejová sezona, a páteční odpolední čas vyměnil za hokejovou halu za plochodrážní prostředí, byť jen v roli diváka.

Bruno Belan, který úspěšně plní roli instruktora a zaskakuje za Miroslava Rosůlka, jenž mimochodem zdárně doma v Lužné rehabilituje, dal dvojici Jakub Hejkal – Matěj Tůma poslední instrukce před divišovskou akcí. Snad si jeho dobře míněná slova vezmou k srdci a budou se řídit jeho radami.

Ve Slaném se každý pátek trénuje | foto Václav Buřič