Na zítřejší oběd nebylo třeba čekat

Liberec – 19. září
Každý ze třech letošních extraligových závodů měl za vítěze domácí tým. V Praze vyhrála Markéta, v Pardubicích Zlatá přilba a ve Slaném sestava Milana Macha. Série se však tuto středu přeruší, protože by bylo příliš kruté tvrdit, že soustavný déšť byl pod Ještědem doma dříve než Gniezno. Každopádně povětrnostní situace není vůbec dobrá a voda z nebes ničí pavlovický ovál víc a víc. Nebylo tedy třeba čekat na rozhodnutí do zítřejšího poledne, jak zněl prvotní plán. Středeční extraligový mítink byl odvolán již dnes krátce po patnácté hodině. Náhradní termín má být určen příští týden na základě výsledků jednání řídící komise soutěže.

Neutěšený ranní pohled na liberecký ovál | foto GRS Liberec

Verdikt o liberecké extralize se bude servírovat k zítřejšímu obědu

Liberec – 19. září
Počasí si opět zahrává s nervovou soustavou. Příval deště, zima a totálně rozmočená dráha v září nevěstí nic dobrého. V sobotu jsme sice na trati udělali, co bylo možné, ale déšť ji odpoledne poslal zase pod vodu. Předpověď nedává moc velkou šanci a tak tedy budeme čekat na rozhodnutí do zítřejšího oběda.

Neutěšený ranní pohled na liberecký ovál | foto GRS Liberec

Češi a Slováci v akci 433

Prší, prší, jen se leje. S drobnými přestávkami už řadu dnů. Rozhodující finále českého šampionátu v Plzni muselo být přeloženo na říjen. A světlá příklad Chabařovic, kde v sobotu korunovali Petra Marka za mistra českých stopětadvacítek, dává naději, že středeční vrchol extraligy v Liberci rovněž neskončí bahnem a kalužemi na dráze před pustým depem. Srážky však padaly i v Polsku, což nepřineslo dobré zprávy pořadatelům Zlaté přilby města Pardubice.

 

Polské deště komplikují Zlatou přilbu | foto Karel Herman

Přitom se polské závody vinou vody z nebes překládaly již předtím. Úvodní finálový duel první ligy byl z předminulé neděle přesunut na minulé pondělí. Krosno si doma poradilo se Zielenou Gorou 50:40. Václav Milík dodal hostům devět bodů a bonus (2 2 2 2 1), Jan Kvěch pro hosty skóroval pěti body.

Odveta v Zielonej Goře měla být na pořadu včerejšího dne. Jenže nepříznivé počasí a nepříliš optimistická předpověď již v sobotu vedla k rozhodnutí mítink o týden přeložit. Přesně na termín Zlaté přilby města Pardubic, v jejíž předběžné startovní listině figurují nejen oba Češi, ale také Max Fricke či Andrzej Lebeděvs.