Startovní čísla na Plzeň byla vylosována

Plzeň – 12. září
Ve středu budou plzeňské Bory hostit druhý a zároveň poslední závod finále českého individuálního šampionátu. Startovní listina se nerodila snadno. Z elitní osmičky vypadli zranění Josef Franc a Martin Málek. Na pozici náhradníků nereflektovali Michal Baštecký, Jakub Sazovský a Vojtěch Zamazal. Přesto se na nástupu objeví šestnáct závodníků, jimž byla dnes vylosována startovní čísla.


Tipujte:

Označte nejlepší trojici plzeňského finále českého šampionátu:

View Results

Loading ... Loading ...

Jan Kvěch, Václav Milík a Eduard Krčmář na pódiu prvního finále ve Slaném | foto Pavel Fišer

Startovní listina středečního finále českého šampionátu v Plzni:

1 Jakub Exler, Praha
2 Jan Kvěch, Praha
3 Matouš Kameník, Divišov
4 Petr Chlupáč, Praha
5 Jan Jeníček, Pardubice
6 Eduard Krčmář, Slaný
7 Bruno Belan, Slaný
8 Matěj Frýza, Plzeň
9 Adam Bednář, Praha
10 Hynek Štichauer, Plzeň
11 Daniel Klíma, Praha
12 Patrik Linhart, Slaný
13 Jan Hlačina, Pardubice
14 Václav Milík, Pardubice
15 Jaroslav Vaníček, Praha
16 Jaroslav Petrák, Pardubice

Češi a Slováci v akci 432

Včera v Krosně pršelo tolik, že utkání proti Zielonej Goře muselo být odvoláno. Václav Milík a Jan Kvěch tím pádem v boji rozehrají finálový duel svých klubů až dnes večer. Nicméně další naši závodníci se v uplynulém týdnu do akce přece jen dostali. A všichni shodou okolností v neděli.

 

První mítink finále polské extraligy v Gorzowě skončil porážkou Lublinu 51:39. Martin Vaculík ztratil body jen v rozjížďce s číslem pět, v jejímž cíli byli dříve hostující Dominik Kubera a Jaroslaw Hampel. Dostal se na čtrnáct bodů se dvěma bonusy (3 1 2 3 3 2).

Dominik Hrbek (druhý zleva) startoval v Murecku s dvěstěpadesátkou | foto David Hrbek

Po slánských juniorských družstvech se Pražané vydali na pouťák do rakouského Murecku. Jaroslav Vaníček (2 2 2 2 0) skončil sedmý. Petr Chlupáč (3 2 3 2 3) se přes triumf v rozjížďce poslední šance dostal do finále.

V něm se pro triumf natáhl Daniel Gappmaier. Pražský junior však svedl úspěšnou bitvu o druhou pozici s Maticem Ivačičem. Součástí mítinku na poměrně těžké dráze byl vložený závod dvěstěpadesátek, který vyhrál Sven Cerjak. Dominik Hrbek (0 0 0 1) při svém druhém startu se čtvrtlitrem byl pátý.