Náhradní termíny jsou na stole

Plzeň a Pardubice – 14. září
Jako náhradní termín pro dnešní zrušené druhé finále mistrovství republiky jednotlivců v Plzni je předběžně navržena neděle 2. října. Hned následující pondělí, tedy 3. října, se v Pardubicích uskuteční NICE Cup, jenž se minulou středu rovněž utopil v dešťových přívalech. Nové datum hledají také v Mariánských Lázních. Na sobotu jsou totiž hlášeny deště a organizátoři nechtějí nechat cestovat desítky veteránů na EVS zbytečně. Na lázeňském kilometru by se mohlo jet v sobotu 8. října.

Déšť v současných dnech trápí českou plochou dráhu | foto Karel Herman

Deště poráží české finále

Plzeň – 14. září
Ještě okolo půl osmé byli v Plzni plni optimismu, že se náročná úprava dráhy včetně použití vibračního válce vyplatí a šampionát jednotlivců zde vyvrcholí svým druhým a závěrečným finálovým podnikem. Jenže déšť se vrátil, aby oválu zasadil fatální úder. Těsně před desátou hodinou byl proto závod odvolán. Náhradní termín bude ohlášen.

Dopolední déšť dnešní finále zrušil | foto Václav Schmid

Plzeň dnes určí českého šampióna

9:20 – ZAČALO OPĚT PRŠET A POŘADATEL O KONÁNÍ ZÁVODU ROZHODNE OKOLO 10:00

Plzeň – 14. září
Vůbec první plochodrážní mistr naší republiky měl být korunován v Plzni v září 1938. Jenže propuklo ozbrojené povstání sudetských Němců prahnoucí po připojení k Hitlerově říši. Místo vzpomínek na úžasné boje, zažloutlé novinové zprávy a černobílé fotografie tak zbyly jen plakát a hlavní trofej, kterou si nikdo nepřevzal, v muzejních sbírkách. Dnes v podvečer se však divákům na Borech představí nový mistr republiky. Tedy pokud nepřijde silný déšť, aby oválu zasadil fatální ránu.

 


Tipujte:

Kdo se dnes v Plzni stane mistrem republiky?

View Results

Loading ... Loading ...

Plzeňská dráha včera okolo devatenácté hodiny | foto PK Plzeň
Václav Milík je na cestě za svým sedmým titulem mistra republiky | foto Pavel Fišer

Zprávy ze západočeské metropole se v posledních dnech soustředily především na úpravy dráhy, které od dešťů schytala své. Ta poslední ze včerejšího večera je poměrně optimistická. Pokud během dneška nepřijde silný a vytrvalý déšť jako před týdnem v Pardubicích, finále mistrovství republiky se pojede.

Na čele aktuální klasifikace se hřeje prozatím Václav Milík, jenž má na svém kontě prozatím šest a půl titulu českého šampióna. Aby přidal druhou polovinu a inkasoval své sedmé zlato, musí udržet na uzdě Jana Kvěcha a Eduarda Krčmáře.

Dnes večer se může radovat také Jan Kvěch | foto Pavel Fišer

Pražský junior po dubnovém finále ve Slaném ztrácí dva body. Naposledy se pardubickému kapitánovi postavil předevčírem, kdy se jeho Krosno potkalo se Zielenou Gorou v boji i polský prvoligový titul. Oba Češi na sebe narazili v rozjížďce s číslem devět, kde byl Václav Milík druhý před Janem Kvěchem.

Eduard Krčmář ztrácí na leadera již tři body. Jenže na jaře se teprve vracel na ovály po roční pauze. A vzpomeňte na předloňský rok, kdy právě na Borech z každého jeho pohledu čišelo odhodlání ten titul konečně vyhrát. Tehdy se vskutku stalo.

Také další boje budou jistě zajímavé a to tím spíše, když tři další borci nemají k medailím daleko.  Hynek Štichauer umí v závěru mistrovství republiky skákat hodně vysoko, Petr Chlupáč se pro bronz loni v Březolupech natáhl až v rozjezdu a Daniel Klíma už také nepokládá ovál na Borech za prazvláštní.

Své poslední slovo rozhodně neřekl ani Eduard Krčmář | foto Pavel Fišer

Čeká nás dozajista zajímavý večer. Sportovní komise musela nad svými kvalifikačními pravidly zamhouřit obě oči. Omluvili se nejenom zranění borci, ale i někteří, kteří by do závodu nastoupit mohli. Důležité je, že je startovní listina plná odshora až dolů. Adam Bednář oslavil patnáctiny právě včas, aby pro třetí závod své kariéry na půllitru mohl dostat divokou kartu.

Nezbývá než doufat, že na českém západě dnes nebude pršet a pršet jako ve známém českém filmu, byť Josef Kemr používal mnohem výstižnější sloveso.