V úterý v Praze budete platit pouze za program

Praha – 2. září
Je to o bod, o pouhopouhý jeden jediný bod. O něj vede Petr Chlupáč českou juniorku, než soutěž v úterý vyvrcholí na pražské Markétě. Pořadatelé tentokrát nebudou vybírat žádné vstupné. Navíc slibují, že nejlepší závodník si zajistí účast na 53. Memoriálu Luboše Tomíčka.

Daniel Klíma (modrá) na snímku vede před Petrem Chlupáčem (bílá), avšak v aktuální klasifikaci je jejich pořadí opačné | foto Eva Palánová

První liga v Kršku přináší spoustu premiér

Krško – 2. září
V neděli pokračuje první liga svým třetím dílem v Kršku. Ligový závod českého kalendáře na slovinském stadiónu je sám o sobě premiérou. Nicméně věcí, které se odehrají poprvé, bude více.

 

 


Tipujte:

Kdo vyhraje první ligu v Kršku?

View Results

Loading ... Loading ...

Svým ligovým debutem projde Juraj Šuška, jenž za svou Žarnovicu nastoupí po boku Jakuba Valkoviče a Rastislava Cíferského. Jan Hlačina sice už v soutěži startoval v jejím druhém díle v Praze, avšak tehdy mohl sedlat pouze dvěstěpadesátku. Nyní se tedy spolu s Jaroslavem Petrákem a Janem Jeníčkem zapíše do historie svým prvním startem za řidítky půllitru.

O poznání méně oslnivou premiérou je skutečnost, že Kopřivnice přijede bez žádného ze svých původně zamýšlených es. Nicméně Jan Macek se v obou podnicích na svém domácím obru prezentoval náramně. A Radek Bambuch a Jakub Sazovský již nejsou takovými začátečníky jako loni.

Ovšem v roli favoritů se především prezentují domácí a Pražané. Krško se bude opírat o Nicka Škorju, Anže Grmeka, Denise Štojse a Mirana Praznika. Markéta staví Petra Chlupáče, Daniela Klímu a Jaroslava Vaníčka.

Startovní listina nedělní první ligy v Kršku:

AMD Krško: 1 Nick Škorja, 2 Anže Grmek, 3 Denis Štojs, 16 Miran Praznik
AMK ZP Pardubice: 4 Jan Jeníček, 5 Jan Hlačina, 6 Jaroslav Petrák, 17 neobsazeno
SC Žarnovica: 7 Jakub Valkovič, 8 Juraj Šuška, 9 Rastislav Cíferský, 18 neobsazeno
PD Walbo Kopřivnice: 10 Radek Bambuch, 11 Jan Macek, 12 Jakub Sazovský, 19 neobsazeno
AK Markéta Praha: 13 Petr Chlupáč, 14 Daniel Klíma, 15 Jaroslav Vaníček, 20 neobsazeno
Krško v Kopřivnici: Miran Praznik, Denis Štojs, Anže Grmek a Nick Škorja | foto Karel Herman