Markéta bude korunovat krále české juniorky

Praha – 30. srpna
Poslední den letních prázdnin vyřeší otázku juniorského šampióna české republiky. Po třech závodech je prozatím na hrotu aktuální klasifikace bodový pat mezi Petrem Chlupáčem a Janem Mackem. O pouhé tři body pozadu za nimi je Daniel Klíma. Do hry však vstupuje také Jan Kvěch, který již nemůže myslet na vavříny v závěrečné klasifikaci, nicméně pořadí pochopitelně ovlivnit může.


Tipujte:

Kdo se v Praze stane juniorským mistrem republiky?

View Results

Loading ... Loading ...

Zatím všechny tři závody letošních českých juniorských šampionátů viděly vítěze s patnáctibodovým maximem. První Pardubice opanoval Petr Chlupáč. O čtrnáct dnů později s ním díky pěti vyhraným rozjížďkám krok Jan Macek. A konečně  Daniel Klíma před dvěma týdny nepoznal hořkost porážky v Kopřivnici. A to ani ve dvou dalších jízdách nadstavbového Memoriálu Jana Matuly.

Jejich výsledek ovšem neměl na juniorský šampionát žádný vliv, takže Daniel Klíma ztrácí na Petra Chlupáče a Jana Macka tři body. Zítra v Praze, kde se dle původních záměrů mělo jet zkraje května, však nemusí jít o vůbec žádný handicap.

Vodu bude kalit Jan Kvěch, jenž v šampionátu prozatím vyhrál čtyři jízdy a jeden rozjezd, když mu další primát upřela díra v zadní pneumatice. Scénář bude dozajista nesmírně zajímavý a než se pouštět do spekulací, bude lepší se do ochozů Markéty přijít podívat.

Startovní listina čítá přesně šestnáct jmen. Pouze Adam Bednář osedlá stoj s čtvrtlitrovým zdvihovým objemem. Jaroslav Vaníček, který již oslavil své patnácté narozeniny, totiž prvně ve své kariéře pojede závod s půllitrem.

Startovní listina úterní juniorky v Praze:

1 Michal Baštecký, Praha
2 Jan Kvěch, Praha
3 Adam Bednář, Praha (250 ccm)
4 Jakub Exler, Praha
5 Bruno Belan, Slaný
6 Vojtěch Zamazal, Slaný
7 Pavel Kuchař, Praha
8 Petr Chlupáč, Praha
9 Jan Macek, Praha
10 Radek Bambuch, Praha
11 Milan Dobiáš, Slaný
12 Jakub Sazovský, Kopřivnice
13 Jaroslav Vaníček, Praha
14 Jan Jeníček, Pardubice
15 Daniel Šilhán, Pardubice
16 Daniel Klíma, Praha
Petr Chlupáč, Daniel Klíma a Jan Macek – jeden z nich se zítra stane českým juniorským šampiónem

Foto: Antonín Škach

Češi a Slováci v akci 385

Deštivé počasí za okny připomíná blížící se podzim. Ale který plochodrážní fanoušek by myslel na konec sezóny, když jsme uprostřed maratónu závodů, v nichž páska létá nahoru skoro každý den?! Kromě podniků českého, slovenského, světového a evropského kalendáře naši borci závodí i v dalších mítincích. Tradiční pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z vás dnes zavede do Slovinska a Francie.

 

Petr Chlupáč v Kršku vyhrál klasifikaci juniorů

V sobotu pokračovala francouzská liga duelem La Reole vs. Morizes. Domácí museli oželet Josefa France a Hynka Štichauera, jimž finišoval světový dlouhodrážní šampionát. Ondřej Smetana však v jejich sestavě nechyběl.

Pro svůj tým skóroval devíti body (0 3 2 0 2 2). Závod skončil za stavu 46:38, domácí si připsali tři body do tabulky, v níž jsou druzí. Příští pátek je čeká poslední závod v Lamothe-Landerron.

Sobota viděla rovněž třetí díl spojeného šampionátu Slovinska, Maďarska a Slovenska v Kršku, který přinesl triumf pro Matice Ivačiče. Druhé příčky se zmocnil Petr Chlupáč. Díky jedenácti bodům v základní části musel do rozjížďky poslední šance, z níž postoupil díky druhému místu. Jakub Valkovič (8 bodů) byl osmý, Jaroslav Petrák (5) dvanáctý.

Včera v La Reole hostili mistrovství Francie. Titul získal David Bellego, jenž se do cíle finále dostal před Dimitri Bergem. Mathiasem Nielsenem a Tero Aarniem. Ondřej Smetana (1 2 1 2 1) skončil osmý.

Foto: Petr Chlupáč st.