Pardubice zaměstnávají plochodrážního Guinesse

Pardubice – 19. srpna
Na světě je spoustu plochodrážních oválů. Jen hrstka z nich se může pochlubit, že zažila challenge o postup do Speedway Grand Prix či Speedway Euro Championship. Pardubický Svítkov ve své historii zažil obě, navíc ustaví těžko překonatelný rekord, protože v neděli se na jeho trati pojede o čtyři postupová místa ve finále dlouhodážního mistrovství světa. A když se bavíme o primátech, východočeský stadión bude letos hostit celkem pět podniků ranku mistrovství světa či Evropy.


Tipujte:

Označte čtveřici postupujících z pardubického challenge:

View Results

Loading ... Loading ...

Josef Franc při pardubickém tréninku

Startovní listina čítá pětadvacet jmen, které čeká stejný počet rozjížděk, samozřejmě po pěti u startovní pásky. Český dlouhodrážní šampión Josef Franc pochopitelně mezi nimi nemůže chybět. O víkendu prožil společně s Hynkem Štichauerem poněkud dobrodružnou cestu na francouzskou ligu.

„Dojeli jsme,“ říká. „Ale dvě stě kilometrů jsme jeli pět hodin. V sobotu nám opravili vstřik a zpátky to už byla paráda.“

V neděli čeká Josefa France domácí prostředí. „Možná pro Hynka,“ opáčí. „Já v Pardubicích trénoval, vyzkoušel jsem, co jsem potřeboval, ale Hynek jede na vítězství. Já budu bojovat, budu se snažit bojovat. Uvidíme, kolik závodníků přijede, musíme se nechat překvapit. Spíš ti řeknu po závodech, jestli jsem závodník nebo ne  (smích). Bude to divočina, budou to pěkný závody.“

Startovní listina nedělního dlouhodrážního challenge v Pardubicích:

1 Jakob Bukhave, DK
2 Hynek Štichauer, CZ
3 Alessandro Milanese, I
4 Bernd Diener, D
5 Gaetan Stella, F
6 Jake Mluford, GB
7 Dave Meijerink, NL
8 Tero Aarnio, FIN
9 Zane Keleher, AUS
10 Stanislaw Burza, PL
11 Andy Appleton, GB
12 Jordan Dubernard, F
13 Martin Málek, CZ
14 Edward Kennett, GB
15 Marcel Dachs, D
16 Julien Cayre, F
17 Romano Hummel, NL
18 Josef Franc, CZ
19 Mika Meijer, NL
20 Max Dilger, D
21 Steven Goret, F
22 Zach Wajtknecht, GB
23 Jesse Mustonen, FIN
24 Stephan Katt, D
25 Henry van der Steen, NL

Foto: Karel Herman

Kolibříci jsou v Diedenbergenu

Diedenbergen – 19. srpna
Dnes a zítra v německém Diedenberenu probíhá tréninkový tábor mladých závodníků. O víkendu však bude místní ovál patřit závodění. V sobotu se jede světový flat track, ale také Zlatá trofej stopětadvacítek FIM. Česká republika v ní má čtyři želízka v ohni. Na start se postaví Štěpán Ševčík, Oliver Schmid, Matěj Frýza a Dominik Hrbek. Víkend zakončí nedělní německý Team Cup, kde za MC Güstrow nastoupí také Adam Bednář.

Na cestu do Diedenbergenu se včera vydal také Dominik Hrbek se svým otcem Davidem