Maksymilian Pawelczak dnes navzdory svému maximu spatřil český výfuk

Chabařovice – 3. července
Třetí díl klasického šampionátu stopětadvacítek zažil klasický chabařovický nadstandard. Skvělá organizace v rámci mistrovského flat tracku, krásné poháry a nadto báječné počasí. I potřetí vyhrál Maksymilian Pawelczak, který neztratil ani bod, byť měl namále. V osmé jízdě před ním dvě a půl kola jezdil Dominik Hrbek, avšak polský lišák si s ním nakonec stejně poradil. Druhé místo obsadil Karel Průša, Dominik Hrbek uhájil bronz. Pech si prožil Petr Marek. Na úvod upadl, a když se ve zmiňované osmé jízdě dostal do skrumáže první zatáčky, chyběl mu k vavřínům jediný bod.

Karel Průša, Maksymilian Pawelczak a Dominik Hrbek na pódiu
1. Maksymilian Pawelczak, PL 3 3 3 3 12
2. Karel Průša, Slaný 2 2 3 3 10
3. Dominik Hrbek, Pardubice 3 1 2 2 8
4. Petr Marek, Chabařovice X 3 3 1 7
5. Damirs Filiponovs, LAT 1 2 2 2 7
6. Štěpán Ševčík, Chabařovice 2 1 2 1 6
7. Oliver Schmid, Plzeň 2 3 0 0 5
8. Josef Černý, Plzeň 1 1 1 1 4
9. Luboš Hromádka, Pardubice 0 0 0 1 1

Foto: Petra Zahradníčková

Praha triumfovala v Žarnovici

Žarnovica – 3. července
Časový limit rozjížďky s číslem jedna odtikal již svou první polovinu, když se Jan Kvěch kvůli problémům s plynovým lankem otočil od startovního roštu. Samozřejmě se nestihnul vrátit a byl diskvalifikován. Jak smolně pro Prahu druhý díl poháru přátelství začal, tak šťastně skonči. Jan Macek zapadl do konceptu bojovného závodu, když se v rozjížďce s číslem osm dostal z třeetího místo přes Denise Štojse a v poslední zatáčce předčil i Jakuba Valkoviče. Daniel Klíma a Petr Chlupáč prohráli až v závěrečné sérii a Markéta skončila na nejvyšším stupni pódia. Nad startem Jakuba Valkoviče se ještě včera vznášel otazník, když po očkování proti covidu dostal horečky. Pro jistotu byl povolán Martin Vaculík, který nepoznal hořkost porážky a navíc v šesté jízdě vylepšil traťový rekord Matice Ivačiče časem 66,76 sekundy. Ze slovenské sestavy, která udržela na uzdě dravé Slovince i slabší Maďary smutnil jen Ondřej Smetana. Navzdory velké investice jeho motory pracovaly se stejnou ochotou jako bolševik při generální stávce.

Žarnovica, Praha a Krško na stupních vítězů
1. AK Markéta Praha 46
Jan Kvěch M 2 2 2 3 9
Daniel Klíma 3 3 3 3 2 14
Petr Chlupáč 3 3 3 2 3 14
Jan Macek 1 3 3 1 1 9
2. SC Žarnovica 34
Jakub Valkovič 1 2 1 1 1 6
Martin Málek, CZ 2 2 – 2 1 7
Ondřej Smetana, CZ 1 – 1 – 2
Brayden McGuiness, AUS 2 1 1 1 2 7
Martin Vaculík 3 3 3 3 12
3. AMD Krško 32
Nick Škorja 3 2 2 3 3 13
Miran Pražnik 0 1 0 0 0 1
Denis Štojs 2 1 0 3 2 8
Anže Grmek 3 1 2 2 2 10
4. Maďarsko 8
Roland Kovacs 0 0 – 0 T 0
Milen Manev, BG 1 0 0 – 0 1
Mark Baranyi R R – 0 0 0
Norbert Magosi 2 – 1 0 0 3
Denis Fazekas 0 2 0 1 1 4
Martin Vaculík (červená) upaluje před Janem Kvěchem (modrá)

Foto: Mirek Horáček

Vítězní Pražané: zleva Jan Macek, Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Jan Kvěch a kouč Zdeněk Schneiderwind

První liga vrací plochou dráhu do svitavské Cihelny

Svitavy – 3. července
Koronavirová krize loni zabránila AMK Svitavy organizovat jeden jediný závod. V úterý však v jejich Cihelně plochodrážní motory přece jen zabouří. Od čtrnácté hodiny se začne odvíjet druhé kolo první ligy. Manažeři vzhledem k maximálně prodlouženému víkendu dali dohromady své sestavy, které dávají tušit vyrovnanou podívanou.


Tipujte:

Kdo v úterý vyhraje první ligu ve Svitavách?

View Results

Loading ... Loading ...

Hynek Štichauer (bílá) – na snímku v souboji s Ondřejem Smetanou – bude pardubickou oporou také ve Svitavách

Pražská Markéta v první lize již tři sezóny neprohrála jediný závod. V úterý dorazí ve tříčlenném složení Daniel Klíma, Petr Chlupáč a Filip Hájek. Pavel Kuchař totiž posílí žarnovický Speedway Club, jemuž ze soupisky zůstali jen Ondřej Smetana a Jakub Valkovič.

Eduard Krčmář je zraněný. Personální problémy klubu komplikuje nejen předčasný konec kariéry Davida Pacalaje, ale také fakt, že ani Rastislav Cíferský letos ještě k žádnému závodu nevyjel a Ján Mihálik má po světové juniorce v Daugavpilsu zadřené motory.

Jan Jeníček dostává opět příležitost

Ostatní dvě družstva mají své kolonky v programu zaplněné odshora až dolů. Kopřivnice dlouho pošilhává po pražském trůně a na východním konci Pardubického kraje jí podepře obligátní jezdecké složení Jan Macek, Josef Franc a Martin Málek. Svou ostrou premiéru prožije nováček Jakub Sázovský, jemuž Tomáš Wanke přidělil šestnáctku náhradníka.

Domácí Pardubice se spolehnou na kombinaci rutiny a mládí. Lubomír Vozár bude mít k dispozici Jaroslava Petráka, Hynka Štichauera, Jana Jeníčka a Daniela Šilhána.

Sestavy úterního závodu:

AMK ZP Pardubice: 1 Jaroslav Petrák, 2 Hynek Štichauer, 3 Jan Jeníček, 13 Daniel Šilhán
SC Žarnovica: 4 Ondřej Smetana, 5 Jakub Valkovič, 6 Pavel Kuchař, 14 neobsazeno
AK Markéta Praha: 7 Daniel Klíma, 8 Petr Chlupáč, 9 Filip Hájek, 15 neobsazeno
AK PD Walbo Kopřivnice: 10 Jan Macek, 11 Josef Franc, 12 Martin Málek, 16 Jakub Sázovský

Foto: Kiril Ianatchkov a Pavel Fišer

Nejen mistrovský flat track láká zajímavými jmény

Chabařovice – 3. července
Dnes ve čtrnáct hodin startuje v Chabařovicích třetí podnik mistrovství republiky stopětadvacítek na klasické dráze. Na startovní listině kromě sedmi Čechů jsou i jména již známého Poláka a navíc jednoho Lotyše, myslím, že uvidíme hezký souboj o chabařovické trofeje. A pokud se týká zajímavých jmen, prim hraje mistrovský flat track.

 

Závody flattrack byly přesunuty z 29. května, uvidíme  dvě kategorie, FT1 a Pohár veteránů. V první zmíněné kategorii, jsme obdrželi na soupisce jména, ze kterých se nám zatočila hlava. Ani se nám nechce věřit, že si chtějí vyzkoušet tento sport a právě v Chabařovicích  účastník závodů Moto GP Filip Salač, a Oliver König ze světových superbiků  a dakarista Ervín Krajčovič, syn slavného otce a vnuk ještě slavnějšího dědečka.

Ervín Krajčovič dnes ve startovní listině nechybí

Foto: Jiřina Šifaldová