Liberecká kvalifikace skončila

Liberec – 16. července
V neděli se měla před šestým závodem v Liberci konat kvalifikace, která měla jedinou podmínku. A sice, že se nesmí odhlásit jediný závodník ani z hlavního závodu, ani z kvalifikačního závodu. Ať tak či onak čtyři volná místa v šestnáctce účastníků by absolutně uspokojila poptávku. Dnes odpoledne se však omluvil Martin Málek, jehož do Liberce nepustí zčásti pracovní problémy, dílem také zdraví po žarnovických pádech. Sportovní komise tím pádem kvalifikaci zrušila a přidělila startovní čísla ex offo. Dvojku bude mít Luboš Krejča, trojku Vojtěch Zamazal, sedmičku Daniel Šilhán, desítku Milan Dobiáš a patnáctku Radek Bambuch.

Martin Málek v Liberci nepojede

Foto: Karel Herman

Pod Ještědem přijde ke slovu kvalifikace

Liberec – 16. července
Šestý díl přeboru, který je v plánu v neděli odpoledne v Liberci, se těší letos nevídanému jezdeckému zájmu. Přihlásilo se sedmnáct plochodrážníků a tak sportovní komise ploché dráhy letos prvně vypsala kvalifikaci. Rovněž kolibříků bude celé hejno. Při pokračování jejich klasického šampionátu se jich objeví dvanáct a na tři nejlepší čeká závěrečná vyzývací jízda proti elektrickému motocyklu.


Tipujte:

Označte nejlepší trojici nedělního přeboru v Liberci:

View Results

Loading ... Loading ...

Jan Macek bude chtít napravit Kopřivnici

Přeborová společnost je standardně pestrá, byť protentokrát schází Hynek Štichauer. Na druhou stranu ve startovní listině figuruje Ondřej Smetana, protože kovidová opatření postavila jeho debut v britské lize do neakceptovatelné roviny. Přijede také skvělá pražská juniorská trojka, dravý Jan Macek, zkušený Martin Málek, nevyzpytatelný Filip Hájek či nestárnoucí lišák Jaroslav Petrák.

A pochopitelně další a další. Vůbec prvně mimo svou Kopřivnici vyráží do závodu Radek Bambuch, letos bude poprvé závodit Luboš Krejča a také Milan Dobiáš, jenž se konečně vrací po svém loňském zranění nohy. Tyto tři spolu s Danielem Šilhánem a Vojtěchem Zamazalem čeká kvalifikace.

Jaroslav Petrák vnáší do přeboru prvek ostřílené rutiny

Její model má tři jízdy. Z úvodních dvou se kvalifikuje vždy vítěz, ostatní stanou na startovním roštu rozjížďky s číslem tři. Dva první v jejím cíli se dostanou do hlavní šestnáctky, třetí si na záda své vesty nalepí startovní číslo sedmnáct.

Stopětadvacítky tradičně doprovodí velké hochy. Byť časový harmonogram má v rukou jury závodu, dá se předpokládat, že pojedou mezi sériemi přeboru. Přítomnost neporazitelného Maksymiliana Pawelczaka je skvělou výzvou pro českou špičku osminek a to tím spíše, čeká-li je srpnový evropský pohár.

Startovní listiny nedělních závodů v Liberci:

kvalifikace:
Daniel Šilhán, Pardubice
Radek Bambuch, Kopřivnice
Luboš Krejča, Praha
Vojtěch Zamazal, Slaný
Milan Dobiáš, Chabařovice
hlavní závod:
1 Petr Chlupáč, Praha
2 Martin Málek, Březolupy
3 vítěz kvalifikační jízdy 2
4 Václav Kvěch, Plzeň
6 Jan Macek, Praha
7 vítěz kvalifikační jízdy 1
8 Jaroslav Petrák, Pardubice
9 Ondřej Smetana, Praha
10 druhý z kvalifikační jízdy 3
11 Jakub Exler, Praha
12 Pavel Kuchař, Praha
13 Jan Jeníček, Pardubice
14 Filip Hájek, Praha
15 vítěz kvalifikační jízdy 3
16 Daniel Klíma, Praha
17 třetí z kvalifikační jízdy 3
MR 125 ccm:
1 Josef Černý, Plzeň
2 David Hofman, Pardubice
3 Petr Marek, Chabařovice
4 Damirs Filimonovs, Plzeň – LAT
5 Oliver Schmid, Plzeň
6 Maksymilian Pawelczak, PL
7 Luboš Hromádka, Pardubice
8 Karel Průša, Slaný
9 Dominik Hrbek, Pardubice
10 Štěpán Ševčík, Chabařovice
11 Štěpánka Nyklová, Slaný
12 Matěj Frýza, Plzeň
Souboj Daniela Klímy (bílá) a Petra Chlupáče (modrá) bude dozajista patřit k ozdobám nedělního závodu

Foto: Karel Herman