Tlak v prvoligovém kotli stoupá

Kopřivnice – 8. července
Úterní sváteční odpoledne vneslo do první ligy věc nevídanou poslední tři léta za kralování Markéty. Kopřivnice se konečně dočkala triumfu a vede aktuální tabulku, byť jen díky lepšímu skóre. Přesto zde máme boj o titul. Pro nedělní třetí podnik čtyřdílně soutěže oba soupeři nedávají prostor náhodě. Oleje do ohně přilévá také Lubomír Vozár, který po večerním zveřejnění sestav dodatečně nominoval Václava Milíka, který u nás pojede první závod letošní sezóny.


Tipujte:

Kdo vyhraje nedělní první ligu v Kopřivnici?

View Results

Loading ... Loading ...

Není radno měnit vítěznou sestavu a Tomáš Wanke se této zásady evidentně drží. V neděli bude mít pod palcem stejnou čtyřku jako ve Svitavách, tedy Jana Macka, Jakuba Sázovského, Martina Málka a Josefa France. Nicméně jedna změna tu je, protože Josef Franc je delegován na post náhradníka.

Silný tým bude mít rovněž Tomáš Topinka. Filip Hájek, Daniel Klíma a Petr Chlupáč fasovali vesty s logem Markéty již předevčírem. V Kopřivnici k nim přibude ještě Jan Kvěch, přičemž rovněž Pražané vyznávají filozofii silného náhradníka.

Do okruhu favoritů se tentokrát řadí i Pardubice, které v letošní soutěži nezískaly prakticky nic. Tedy, pomineme-li dvojici posledních míst. Ještě ve tři čtvrtě na osm večer měly v sestavě, jež díky pochopení všech manažerů mohla spatřit světlo světa dlouho před oficiální uzávěrkou, tři závodníky.

Vedle zkušených Hynka Štichauera a Jaroslava Petráka dostal prostor junior Daniel Šilhán. Než se však člověk stačil zeptat, proč by po sobotním přeboru měl jet Jan Jeníček domů, dorazila odpověď. Na pozici pardubického náhradníka totiž bude Václav Milík.

V problémech se však ocitá Žarnovica. V covidové době se necestuje snadno, takže Ondřej Smetana před svým britským debutem nebude v Kopřivnici ani v sobotu. Mariánu Šebiánovi z původní sestavy zbyl jen Jakub Valkovič, který navíc bude muset dorazit ze semifinále evropských dvojic v Debrecenu. Na nezbytnou trojici doplní slovenský tým hosté, pražský Pavel Kuchař a domácí Radek Bambuch.

Sestavy nedělního závodu:

AK PD Walbo Kopřivnice: 1 Jan Macek, 2 Jakub Sázovský, 3 Martin Málek, 13 Josef Franc
AMK ZP Pardubice: 4 Hynek Štichauer, 5 Jaroslav Petrák, 6 Daniel Šilhán, 14 Václav Milík
SC Žarnovica: 7 Jakub Valkovič, 8 Pavel Kuchař (Praha), 9 Radek Bambuch (Kopřivnice)
AK Markéta Praha: 10 Filip Hájek, 11 Daniel Klíma, 12 Petr Chlupáč, 16 Jan Kvěch
Kopřivnice: zleva Jan Macek, Martin Málek, Josef Franc, Jakub Sázovský a Tomáš Wanke

Foto: Eva Palánová

Jan Kvěch zahušťuje přeborovou konkurenci

Praha – 8. července
Když sportovní komise dvaasedmdesát hodin před sobotním pátým dílem českého přeboru v Kopřivnici napočítala šestnáct zájemců, postupovala přesně v duchu reglementů. Uzavřel startovní listinu, aniž by musel vymýšlet kvalifikaci, a rozlosoval startovní čísla. Největší novinkou je účast Jana Kvěcha, jehož přítomnost ještě zdramatizuje boj s jeho klubovými vrstevníky i ostatními matadory. Domácí mají radost ze třech jmen svých závodníků ve startovní listině. Vedle Lukáše Hromádky v ní figurují také junioři Radek Bambuch a Jakub Sázovský.


Tipujte:

Označte nejlepší trojici kopřivnického přeboru:

View Results

Loading ... Loading ...

Startovní listina sobotního přeboru:

1 Petr Chlupáč, Praha
2 Jakub Sázovský, Kopřivnice
3 Jan Kvěch, Praha
4 Jakub Exler, Praha
5 Lukáš Hromádka, Kopřivnice
6 Filip Hájek, Praha
7 Radek Bambuch, Kopřivnice
8 Jaroslav Petrák, Pardubice
9 Hynek Štichauer, Pardubice
10 Martin Málek, Březolupy
11 Jan Macek, Praha
12 Václav Kvěch, Plzeň
13 Daniel Šilhán, Pardubice
14 Daniel Klíma, Praha
15 Pavel Kuchař, Praha
16 Jan Jeníček, Pardubice
Podobných duelů, který na snímku nabízejí Daniel Klíma (bílá) a Petr Chlupáč (žlutá) nabídne sobotní přebor bezpočet

Foto: Karel Herman

Filip Salač závodil v Chabařovicích

Chabařovice – 4. července
Udělal jsem si výlet po delší době na místo, kde jsem strávil svoji sportovní karieru, tedy do Chabařovic. Těšil jsem se na malé závodníky, ale i na jezdce závodu flat track, protože jsem některé jezdce osobně znal ze závodů ve Slaném, a hlavně z Mariánských Lázní. Že se ale na flat racku potkám s německým ledařem, Markusem Jellem, který v Chabařovicích závodil, a kterého jsem znal ze závodu 2017 na ledě v Račicích, mi udělalo obrovskou radost.

S Filipem Salačem v Chabařovicích

Doufám, že ho ještě někdy v Račicích přivítám. No, ale to ještě nebylo všechno. Závodu flat racku, se také zúčastnil náš velmi talentovaný účastník mistrovství světa Moto GP Filip Salač, který si již vyzkoušel, jaké to je stát na bedně. Využil jsem příležitosti, a na pár věcí se ho zeptal.

Je to velice skromný a určitě hodný kluk, který to zaručeně na motorce při silničních závodech dotáhne hodně daleko. Rozhovor s ním byl velice příjemný, řekl jsem mu několik informací okolo stadiónu, který jsme v sedmdesátých letech sami stavěli.

Velice to ocenil. Řekl jsem mu, že budu rád sledovat jeho úspěchy, a přislíbil mi, že když to vyjde časově, bude hostem mé talk show, které pořádám.

Foto: Jiří Wurm