Karel Herman je na roztrhání

Silvestr – 2018
Mít pětikilo objektiv je pro úchvatné snímky z motoristického sportu pořádné terno. Jenže na ploché dráze s ním musíte být přece jen docela daleko, pakliže nechcete fotit detaily závodnických brýlí. A pak se stane, že vám kolegové vběhnou přímo od úžasného záběru. A Karel Herman si v červnu ve Slaném řekl dost! Hned se pustil do snímků mimo plochodrážní branži. Začaly se o ně prát redakce přírodovědeckých periodik, leteckých časopisů, a jelikož slavíme Silvestra, proč tajit, že i pánských magazínů. Nicméně českotřebovský fousáč však zůstává světu levých zatáček věrný i nadále. Již jen proto, že jej čeká nová výzva, a sice uspět v souboji s Pavlem Fišerem, Mirkem Horáčkem a Kirilem Ianatchkovem o nejlepší akční snímek Josefa France z březolupského finále na titulní stranu připravované publikace Česká plochodrážní ročenka 2019.

Když se místo souboje Petra Chlupáče, Filipa Hájka a Patrika Mikela na fotce zase objevila záda Jana Nerudy a Pavla Fišera, Karel Herman se rozhohnil spravedlivým hněvem
Motýl byl hned prvním modelem
Mezi přistávající vosinu a foťák se na závodech nepostaví nikdo
Babočka nemá ani tušení, že pár metrů od ní probíhá extraliga
Pohár přátelství v Kopřivnici viděla i tato kobylka
Vnímavý člověk musí užasnout, co všechno se dá vyfotografovat při sledování plochodrážních závodů
Airbus Českých aerolinií nad Markétou
A toto by pro letošek stačilo!

Foto: Karel Herman

František Klier má namířeno do Star Dance

Silvestr – 2018
Kde vzít peníze na synovo závodění a nekrást? František Klier starší na zásadní otázku našel rafinovanou odpověď. Opustil kabinu svého bagru a rozhodl se živit jako profesionální tanečník. Vítězství ve Star Dance je tím pádem jeho největší výzvou pro letošní rok. Nelze než mu popřát úspěch, nicméně kdoví, zda měl šťastnou ruku při výběru partnerky…

Nový hvězdný pár české taneční scény se nikterak neostýchá předvádět své umění

Foto: Mirek Horáček

Jaroslav Šůs se zatím se zadaným úkolem nevyrovnal

Silvestr – 2018
Motocykl Micro Shupa vzbudil velkou pozornost již při svém loňském debutu. Zájemců o něj bylo spoustu, ale po odpovědi, kolik stojí, jen protáhli obličeje. Proto Jaroslav Šůs dostal jednoznačné zadání. A sice, že další nejmenší plochodrážní stroj musí být co nejlevnější. Věhlasný konstruktér strávil nad projektem několik bezesných nocí, ale nová Shupa je konečně na světě. Její prototyp otestoval Vojtěch Šachl, nicméně ze špionážního snímku je nad slunce jasné, že nová zbraň pražské firmy bude potřebovat odstranit hned několik much najednou. Ovšem když nic jiného, cena je přijatelná a dělá z něho doslova lidový závodní speciál.

Nový stroj se ochotně zvedá na zadní, je levný, ale…

Foto: Karel Herman

Josef Franc je velice opatrným nudistou

Silvestr – 2018
Ve zdravém těle bývá zdravý duch a závodník musí být dokonale připraven. Obzvlášť má-li šanci na hattrick v šampionátu republiky jednotlivců. Josef Franc se doslechl, že na fyzickou formu má blahodárný vliv také nudismus. A hned se rozhodl vyzkoušet, zda to funguje. Kdyby však poblíž byl nějaký paparazzi, pro svůj první pokus se raději ohradil reklamním bannerem, a ještě se pro jistotu pečlivě rozhlížel. Avšak evidentně marně.

Josef Franc se prvně chystá do vody v rouše Adamově

Foto: Karel Herman

Štefan Valkovič to chce táhnout ve dvou

Silvestr – 2018
České přísloví, že ve dvou se to lépe táhne, je evidentně známé i na Slovensku. Štefan Valkovič se totiž rozhodl, že se na synově závodní slávě nechce podílet jen jako řidič dodávky a mechanik, a sám se vydává na závodní dráhu. Nicméně ze snímku Karla Hermana vyplývá, že je teprve na samém začátku cesty za svou novou výzvou.

Snímek z tajného tréninku ukazuje, že Štefan Valkovič bere svou kariéru nesmírně vážně

Foto: Karel Herman

Dan Macl čelí flastru od FIA

Silvestr – 2018
Na stupně vítězů při kostěnických Srandamačů je již více adeptů a tak se Dan Macl rozhodl zkusit štěstí v automobilovém sportu. Vybral si závodní tahače, ale hned na počátku své nové závodní kariéry má nečekaný problém. Do svého závodního speciálu totiž pro testovací jízdu usedl bez přilby, za což mu od mezinárodní federace hrozí citelný postih.

Dan Macl ještě netuší, co testovací jízda závodního kamiónu bez přilby způsobí za šlamastyku

Foto: Eva Palánová