Miloslav Verner již není mezi námi

Mladá Boleslav – 18. prosince
Ranní výhled z okna nebyl dnes nikterak exkluzivní, jak to ostatně v půli prosince v Čechách bývá. Zmrzlé pláně zakrývala mlha a v té šedobílé škále nešlo rozeznat, kde končí země a začíná nebe. To jsem však nakonec musel najít, abych k němu pozvednul skleničku skotské a připil s ní Miloslavu Vernerovi. Bývalý skvělý závodník a později státní trenér a funkcionář totiž v prvních hodinách nového dne odešel navždy. Nicméně jeho vyprávění nejen o ploché dráze, osobité fórky a neuvěřitelné hlášky mi v paměti zůstanou navždy. A protože v baru nemám jeho oblíbený Stroh, dám si ještě jednu whisky. A věřím, že rozhodně nebudu sám. Čest Tvojí památce, Mílo!

Aleksander Kononov nežije

Tragicky skončila pro Igora Kononova cesta domů z vítězného semifinále mistrovství Ruska ploché dráhy na ledě, které se konalo V Kamensku Uralském. Na zasněžené dálnici nepřizpůsobil řidič  protijedoucího kamionu rychlost  a smetl  dodávku ruského závodníka. Borec, jenž se svého času objevoval s pražskou vestou i v české extralize, při nehodě utrpěl zlomeninu nohy. Avšak jeho otec Aleksander Kononov, několikanásobný vítěz mistrovství Baškirie v motokrosu, který všechen svůj čas po skončení své sportovní  kariéry věnoval přípravě  svého syna, zahynul. Čest jeho památce!

Foto: Reygondeau/GoodShoot (FIM)

Lukáš Hutla včera trénoval sám

Örnsköldsvik – 17. Prosince
V pondělí se na švédském soustředění svezl pouze Lukáš Hutla, aby ještě otestoval nový motor. Problém ovšem byl, že se od sněhu dala vyhrnout jen ovál, na němž se jezdilo již v neděli. Byl už hodně rozbitý, takže si přeloučský ledař po pár okruzích ustlal. Naštěstí se incident obešel bez následků na závodníkově zdraví. Večer se česká výprava odebrala na cestu domů.

David Lizák poslouchá dojmy Lukáše Hutly, který se hned vydá zase zpátky na tréninkový ovál

Foto: Radek Hutla

Čeští ledaři vzhlížejí k Vánocům s obavami

Chrastná – 18. prosince
Současný mrazivý ráz počasí jde ledařům náramně k duhu. Mínus tři stupně přes den, o další dva během noci, motivovaly osečenské ledaře k výletu do Chrastné. Led na rybníce rekreačního střediska sice pod Martinem Běhalem mírně praskal, což vzhledem k jeho tělesné konstituci není překvapivé, avšak Lukáš Volejník se po něm procházel bez větších obav. Proto se v obou hlavách zrodil nápad na trénink, pro nějž však musí čtyřcentimetrový led ještě zesílit. Jako problém se však jeví ohlašovaná tlaková níže, s níž má na Vánoce minimálně na týden dorazit výrazné oteplení.

Zamrzlý Žabák zachycený včera

Foto: Martin Běhal