Plochodrážní mistři se utkají na hokejovém ledě

Rokycany – 3. prosince
Letos jej na plochodrážních akcích bylo možné vídat častěji než od sezóny 2015, kdy se rozloučil s aktivní závodní činností na dlouhých a travnatých oválech. Před měsícem se dokonce při kopřivnické rozlučce po šesti letech zase posadil do sedla stroje pro klasický speedway. A tuto sobotu pořádá setkání mistrů PD Plzeň vs. PSK Olymp Praha v plzeňské Kooperativa aréně. Richard Wolff se magazínu speedwayA-Z svěřil s podrobnostmi.

 

Richard Wolff patřil k vyznavačům ledního hokeje již v letech své závodní kariéry. Čas od času dokonce uspořádal přátelské utkání. K tomu se vrátí v sobotu 8. prosince, kdy úderem šestnácté hodiny vypukne duel Plzně a pražského Olympu.

„Loni mi Michael Hádek volal v devět ráno, že večer hrajou hokej,“ vysvětluje Richard Wolff, proč oprášil starou myšlenku. „Bavili jsme se v šatně, že bychom to udělali víc plánovaně. Chtěl jsem hrát u nás v Rokycanech, ale je problém dostat se na led. Mohlo by to bejt‘ až patnáctýho a to je pozdě. Proto jsme upekli, že se bude hrát tuto sobotu v Plzni.“

Pikantní na utkání je skutečnost, že s hokejkami proti sobě nastoupí závodníci, kteří svého času bojovali o titul v extralize. Plzeň se bude opírat o celou rodinnou čtveřici Hádkových, v sestavě je potvrzen i Zdeněk Simota a vypadá to, že rovněž Ondřej Smetana.

Richard Wolff bude pochopitelně kapitánem pražského Olympu. V družstvu bude mít Josefa France, Pavla Ondrašíka, Jiřího Rafaje a bratry Květoslava a Ondřeje Šebelovy. Zahraje si rovněž Miroslav Musil, ale o jeho služby se prozatím oba soupeři přetahují.

Plochodrážní hokej není žádnou novinkou, takto útočil Josef Franc před téměř čtrnácti lety v Kolíně

Foto: Pavel Fišer

Češi a Slováci v akci 291

Z hlediska domácí ploché dráhy bylo uplynulých sedm dnů v zásadě klidným týdnem. Pražané o víkendu balili na lyžařské soustředění Olympu v Rakousku, které zítra začíná. Slavilo se nejen na vyhodnocení sezóny slánského SCM, nýbrž také v Přelouči. O kousek dál burácely závodní motory, ale na nejvyšší stupínek pódia se postavil pouze David Pacalaj.

David Pacalaj stojí v sobotu na stupních vítězů v Martine
Lukáš Hutla včera oslavit své třicáté narozeniny

Slovenský junior se totiž v sobotu účastnil turnaje Kids Storm v brazilském jiu jitsu v Martine, kde svou kategorii vyhrál. Kostěnický ovál mezitím pokryla slabá vrstva sněhu, která se náramně zamlouvala Danu Maclovi a Dominiku Hrbkovi, kteří zde v tréninkovém rytmu odkroužili pár koleček.

Včera své třicáté narozeniny oslavil Lukáš Hutla. Na oslavě dostal stylový dort s ledařským speciálem, přičemž na svém facebooku žertoval, že má nejnovější rám z produkce Klabo Factory. K řadám gratulantům se za všechny své čtenáře připojuje rovněž magazín speedwayA-Z.

Dominik Hrbek při sobotním tréninku v Kostěnicích

Foto: David Hrbek a laskavostí Davida Pacalaje a Lukáše Hutly