Slaný bude mít novou dráhu

Slaný – 11. prosince
Podzimní dny zastihly Eduarda Krčmáře staršího v pilné práci na slánském ovále. Z Polska bylo dovezeno nějakých sto padesát tun nového materiálu. Ten se smíchal s druhou skrývkou z české pískovny, aby na stadiónu středočeského královského města vznikl úplně jiný ovál než doposud.

Takhle vypadal slánský ovál minulý pátek

Foto: František Němec

Pražané porazili Plzeň na jejím domácím ledě

Plzeň – 8. prosince
Hokejové utkání plochodrážních mistrů PD Plzeň vs. PSK Olymp Praha v plzeňské Kooperativa aréně bylo pořádně vyrovnané. Hosté se záhy ujali vedení, které nepouštěli z rukou, byť domácí proměňovali. Skóre se dostalo na 2:4, aby zápas po závěrečné gólové smršti do branek obou družstev skončil 4:8. Nejlepšími hrči byli Zdeněk Simota za Plzeň a Miroslav Musil za Prahu.

 

„Super atmosféra, hodně pozitivní reakce“ hodnotí akci Richard Wolff, jenž vedl pražský celek. „Jako kapitán děkuju za reprezentaci. A příště překontroluju registračky, jak je možné, že za Plzeň může hrát Ondra Smetana s Honzou Kvěchem, to nepochopím.“

Bývalý pražský závodník samozřejmě svou poslední větu vyslovuje s patřičnou dávkou humoru. Duel se odehrával v přátelském duchu a užili si jej i lidé, kteří se přišli na plochodrážní hokej podívat. Po zápase všichni krátce poseděli, aby se posléze s pozitivními pocity vraceli domů. Někteří i s plány na další podobnou akci.

„Byli jsme vyzvaní k odvetě,“ připouští Richard Wolff. „Padaly různý návrhy, ale je zatím brzy o ní spekulovat. Musí se zkorigovat termínový kolize profíků a nás důchodců.“

Obě družstva před zápasem

Foto: laskavostí Richarda Wolffa

Hynek Štichauer postupuje

Mies – 10. prosince
Poté, co Anders Mellgren rezignoval na divokou kartu pro finálový seriál na dlouhé dráze, jeho pozici ve startovní listině zaujal Lukas Fienhage. Díky tomuto posunu je Hynek Štichauer již prvním na seznamu náhradníků, na jehož konec byl dodatečně nominován Dave Meijerink.

Hynek Štichauer je již prvním náhradníkem světového dlouhodrážního finále

Foto: Karel Herman