Před přeborem můžete v Liberci vedle dalších šíleností jezdit s kamiónem naslepo

Liberec – 15. srpna
Po květnové dvojici finálových závodů v Praze a v Kopřivnici bude finále šampionátu republiky pokračovat v Plzni. Závodníci mají ještě šanci se na Bory kvalifikovat v přeborech v Pardubicích a ve Svitavách. Po plzeňském finále se opět za elitní osmičkou průběžné klasifikace udělá tlustá čára. Úsilí borců umístěných pod ní bude před finále v Březolupech zase napřeno do posledních přeborových podniků. Ten první proběhne v Liberci, ovšem do té doby bude ovál ve Starých Pavlovicích dějištěm dalších akcí.

 

Samotný Ještěd užasne, jakých kousků bude v nejbližších dnech svědkem

Už tento pátek a sobotu zde bude kemp pro plochodrážní amatéry a nadšence flat tracku a motokrosu. Součástí akce je tuningový sraz, předváděcí jízdy Audi Quattro a další šílenosti. Začátek je v pátek 17. srpna v šestnáct hodin, v sobotu se bude začínat úderem desáté, aby se odpoledne na ovály promíchaly motocykly a auta.

Plochodrážní svět zná Věroslava Kollerta jako zastánce veškerých zábavných akcí, jemuž nic bláznivého není cizí, takže příliš nepřekvapí ani další podnik s názvem Drive o páté. Ten se koná v pátek 31. srpna a v rozporu se svým názvem začíná už o čtvrté odpoledne.

Jeho program bude zahrnovat kupříkladu kriket, jízdu s kamiónem na místě řidiče, motokros nebo řízení kamiónu naslepo. Všichni zájemci se musí přihlásit do příštího pátku, což je 24. srpna na e-mailu broha@volny.cz.

Foto: Petr Čunek

 

Plzeň zve plochodrážníky i flat trackery na sobotní trénink

Plzeň – 15. srpna
Červencový trénink na Borech se německým plochodrážníkům líbil tolik, že spolu s plzeňským klubem našli řeč na repete akce tuto sobotu. Paradoxně ale Němci svou účast odvolali, ať již kvůli zranění a nemocem či účasti na jiných závodech. Nicméně navzdory jejich absenci se sobotní trénink koná a Plzeňané k němu zvou všechny plochodrážníky i flat trackery. Dopoledne jim bude ovál k dispozici mezi devátou a dvanáctou hodinou, bude-li zájem, jezdit se může i po obědě cirka do šestnácté, možná sedmnácté hodiny.

Ovál na plzeňských Borech, kde první zářijovou sobotu pokračuje finále šampionátu jednotlivců, ožije plochodrážním ruchem již tuto sobotu

Foto: Mirek Horáček

Zdeněk Procházka nežije

Slaný – 15. srpna
Včera se uzavřela životní pouť Zdeňka Procházky, který podlehl těžké nemoci ve věku čtyřiasedmdesáti let. Plochodrážní veřejnost si na sympatického vousáče pamatuje, coby asistenta u startovního roštu slánských závodů, který zastával téměř čtvrt století od devadesátých let. K projevům upřímné hluboké soustrasti se za své čtenáře přidává rovněž magazín speedwayA-Z. čest jeho památce!

Kostěnice čeká druhý letošní Srandamač

Kostěnice – 15. srpna
Tento týden se na českých oválech v závodním tempu nehne do slova a do písmene ani kolo. Ovšem s výjimkou druhého letošního Srandamače, který se na oválku v kukuřičném poli poblíž pardubického zhlaví kostěnického nádraží koná tuto sobotu. Souboje hobíků slibují opět pěknou podívanou.

V sobotu je na pořadu dne druhý letošní Srandamač

 

Dan Macl v souboji s Františkem Klierem

Pořadatelé budou na místě už od rána a srdečně zvou závodníky na závod, jehož začátek bude operativně stanoven mezi dvanáctou a třináctou hodinou. Plánují se tradiční kategorie, čili speedway, flat track, junioři speedway a junioři flat track.

Prozatím přislíbili svou účast Milan Moravec, Stanislav Buňka, Dan Macl, Radek Červenka a Miroslav Kašpar, kteří budou v sedlech plochodrážních motocyklů reprezentovat pořádající Motoklub Úhřetická Lohota. Z flat trackerů se rozhodně objeví domácí Aleš Buňka a Miroslav Kašpar mladší. Mezi potěrem by neměl chybět Tony Katra se svým motocyklem Micro Shupa či Dominik Hrbek.

Milan Moravec v akci

Občerstvení je zajištěno, v depu uprostřed oválu bude hořet i táborák, na němž se dají opéct buřtíky. Chcete-li prožít časné sobotní odpoledne mezi lidmi, kteří svou vášeň pro plochou dráhu či flat track proměnili v amatérské závodění, jste pochopitelně zváni.

Srandramač pochopitelně nabízí možnost tréninku i pro licencované závodníky všech kubatur. Že se výhoda zdvihového objemu na dráze o nějakých třicet metrů kratší než Liberec stírá, svědčí i případ Jana Jeníčka. Pardubický závodník totiž při prvním Srandamači minulý měsíc porazil pětistovky nejen v hlavním závodě kategorie speedway, nýbrž i v nadstavbové Ceně speedwayA-Z.

Časový harmonogram:

prezentace: 10:00
trénink: 11:00
závod: mezi 12:00 a 13:00
Kostěnické závody by nebyl kompletní bez flat trackerů

Foto: Karel Herman

Na pořad dne se dostane i potěr